Láká vás myšlenka minimalizace odpadu a naprosto odlišný pohled na nápojový průmysl? Odpovídala Kateřina Navrátilová

Chat je uzavřený02.07.2019 10:00

Kateřina Navrátilová.

Baví vás jíst zdravě, ale na zdravé nápoje zapomínáte? Máte problémy s dodržováním pitného režimu? Ptejte se Kateřiny Navrátilové. Host odpovídá v úterý 2. července od 10.00.

Kateřina Navrátilová vystudovala obor Architektura na TUD Dresden, obor zahradní Architektura na Mendelově univerzitě v Brně. Hledání smyslu v náplni práce, kreativita a důraz na ochranu životního prostředí ji přivedly až k rakouské společnosti Waterdrop.  Během jednoho roku vytvořila samostatnou větev mezinárodní společnosti, která v současnosti působí na 11ti trzích Evropy a vyjma svěřených trhů je řízena centrálně. Společnost Waterdrop přivedla na český i slovenský trh a v současnosti plánuje další expanzi.

Waterdrop vytvořil první mikrodrink na světě a změnil pohled zákazníků na nápojový průmysl. Drink bez cukru s přírodními výtažky ze superfoodů ve svém portfoliu nabízí i skleněné lahve, termolahve, bambusová brčka atd. Kapsle nejen podporují v dodržování pitného režimu, ale mají i pozitivní dopad na odpadové hospodářství. Omezí plastový odpad při výrobě ochucených nápojů o 97%, stejně jako uspoří CO2 při dopravě k zákazníkovi.

Chat

 • Romana

  Dobrý den, už jsem měla možnost ochutnat vaše produkty a musím říct, že všechny příchutě mají opravdu lahodnou chuť. Je nějaká doporučená denní dávka, kolik kapslí může člověk za den vypít? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, Romano, Děkuji za vaši pochvalu, opravdu to těší mne i celý tým. Jednu kapsli doporučujeme rozpouštět ca v 300-800ml vody. Takže čtyři- pět kapslí pokryje váš denní pitný režim. Každá chuť obsahuje jinou kombinaci vitamínů, takže můžete kombinovat a doplníte tak svému tělu vitamíny a antioxidanty v širší škále. Obzvlášť v letním období je potřeba dodržovat pitný režim a hydratovat tělo. Waterdrop je alternativou slazeným nápojům v plastu a nabízí možnost ochucení vody bez zbytečného cukru a chemie. Není důležité pouze kolik vypijeme tekutin, ale také jak kvalitních. Vitamíny a antioxidanty jsou tedy velmi příjemným benefitem.

 • Linda Procházková

  Dobrý den, jaké je složení kostky? Děkuji předem za upřesnění.

 • Host chatu

  Dobrý den, Lindo. Děkuji za váš dotaz. V současné době máme v nabídce osm chutí a každá má specifické složení. Kupříkladu naše novinka LOVE obsahuje ingredience: Kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan draselný, extrakt z goji, přírodní aromata, barvivo koncentrát z mrkve, extrakt z klanopražky čínské, vitamín C, glykosidy steviolu, barvivo koncentrát ze světlice barvířské, vitamín B6, kyselina listová. Jak vidíte, nepoužíváme umělá barviva. V Love je sladidlem stévie.

 • Adelaide

  Jaké máte příchutě? Dají se i kombinovat? Je to zdravější, než pít Colu?

 • Host chatu

  Dobrý den Adelaide, děkuji za váš dotaz. Nyní máme chuti: FOCUS – baobab /limeta /zelená káva; DEFENCE – šípek /brusinka /moringa ; BOOST – černý rybíz /černý bez /acaí; YOUTH – broskev /pampeliška /zázvor /ženšen; RELAX – ibiškový květ /arónie /acerola; GLOW – opuncie /mango /artyčok, CLEAN – jalovec /kopřiva /bylinky, LOVE – goji /schizandra /granátové jablko. Waterdrop neobsahuje cukr a je tak pro tělo oproti slazeným nápojům vhodnější. Obsahuje vitamíny a natioxidanty, které tělu pomáhají. Kupříkladu v Cleanu niacin přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, vitamín E pak k ochraně buněk před oxidativním stresem.

 • Klára

  Dobrý den, máte i nějaký program pro firmy? Myslím nějaké pravidelné dodávky, věrnostní program, speciální edice pro nás "kancelářské krysy" atd. V práci pijeme jen kohoutkovou vodu, ale přece jen je to trochu nuda. Díky za odpověď, Klára

 • Host chatu

  Krásný den, Kláro. Děkuji za váš dotaz. Našimi klienty jsou firmy od pěti do padesáti tisíc zaměstnanců a dokážeme ušít nabídku přímo na míru společnosti. V nabídce se vždy pohybujeme několika směry. 1) Pitný režim pro zaměstnance – zde dodáváme na základě objednávek nebo předplaceného množství kapsle ve větších baleních za zvýhodněné ceny. 2) Benefitní program pro zaměstnance – zaměstnanci našich klientů mají možnost objednávat za zvýhodněné ceny u nás na eshopu a využívat výhody waterdropu i doma 3) Tastingové akce – spolupracujeme s výrobcem kávy a mnohdy firmám zařizujeme program pro jejich klienty, na eventy atd. Není výjimkou akce v sídle firmy pro zaměstnance. Mícháme drinky s kávou a zajišťujeme pitný režim. 4) Dárky pro klienty s brandingem i bez Pro společnosti nabízíme i služby recyklace obalů kapslí, propočet úspor na plastových obalech a CO2 při dopravě. Jakékoli poptávky na nabídky pro firmy, které přichází na náš kontaktní e-mail nebo z formuláře umístěného u nás na eshopu zpracováváme obratem. Spolupráce s firmami nás baví a vymýšlíme mnohdy i programy přímo na míru potřebám společnosti.

 • Bára D.

  Moc se mi líbí vaše lahve, daly by se omrknout a sehnat v nějaké kamenné prodejně? A kde se dají sehnat drinky?

 • Host chatu

  Dobrý den, Báro, Děkuji za pochvalu. V současné době nemáme vlastní kamennou prodejnu. Nabídka kapslí i některé z lahví však jsou k dostání v prodejnách parfomerií FAnn. Celá šíře nabídky pak na naem eshopu www.waterdrop.com. Lahve jsou z borosilikátového skla. Vydrží tak chlad i teplo, jsou odolnější než klasické skleněné lahve a spolu s termoobalem krásně drží chlad. Nerezové lahve fungují jako termosky a do letního počasí jsou skvělé.

 • Dominika

  Dobrý den, mohou Waterdrop pít i děti? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, Dominiko, Děkuji za váš dotaz. Waterdrop neobsahuje cukr a svým složením je pro děti vhodný. V současné době spolupracujeme kupříkladu s Porodnicí Podolí, kde jsme zařazení do programu „Motherbox nosí čáp“. Děti mají drink rádi pro jeho chuť a i pro hravý design obalů. Ne vždy děti chtějí pít pouze čistou vodu nebo vodu s ovocem a waterdrop je pro ně vhodnou alternativou slazeným nápojům a sirupům.

 • Kristýna

  Hezký den, chtěla bych se zeptat - jaký je rozdíl mezi vašimi kapslemi Waterdrop a šumivými tabletami z lékárny či drogérie? Přijde mi to na stejný způsob, s tím rozdílem, že ty z lékárny či drogerie jsou levnější a je jich v balení víc. Pravdou je, že asi nejsou k dostání v takových originálních chutích jako vaše produkty, ale přesto mi přijde podstata stejná. V čem je tedy drink Waterdrop originální? Děkuji.

 • Host chatu

  Krásný den, Kristýno, děkuji za váš dotaz. Je zde několik aspektů, proč vnímám waterdrop jako odlišný. Sama jsem tablety z lékárny využívala dlouho a stále si kupuji magnézium v tabletě. Vždy je mým motivem nákupu doplnit chybějící minerály, vitamíny. U nákupu waterdropu je mým motivem zpříjemnit si pitný režim o kvalitní produkty obsahující vitamíny a antioxidanty. Bohužel nejsem typ člověka, který vypije 2,5l čisté vody denně a waterdrop mi toto mé nsažení svou chutí ulehčuje. Pokud začnu porovnání obalem, tak v základním balení waterdropu je daleko méně plastového odpadu, než v případě tablet z lékárny v tubě. (odpad z 12kapslí waterdrop obsahuje méně recyklovatelného pet materiálu než víčko od plastové lahve) Složením jsme také zaměření jinak než tablety z lékárny. Waterdrop neobsahuje cukr a je vyráběn z čerstvého ovoce, zeleniny, bylin. Jedná se o výtažky z rostlin stlačené do kostky bez použití lepidel, umělých barviv. Každá kapsle je balena zvlášť, abychom nemuseli používat nadbytečné konzervanty. Hlavním rozdílem pro mě osobně však je to, že waterdrop slouží jako alternativa slazeným ochuceným vodám ne jako potravinový doplněk.

 • SOD

  Kolik mikrodrinků už Waterdrop vyrábí?

 • Host chatu

  Dobrý den, V nabídce máme už 8 typů. Popsaných níže. V létě plánujeme další novinku a na podzim poslední z našich letošních přírůstků. Host chatuDobrý den Adelaide, děkuji za váš dotaz. Nyní máme chuti: FOCUS – baobab /limeta /zelená káva; DEFENCE – šípek /brusinka /moringa ; BOOST – černý rybíz /černý bez /acaí; YOUTH – broskev /pampeliška /zázvor /ženšen; RELAX – ibiškový květ /arónie /acerola; GLOW – opuncie /mango /artyčok, CLEAN – jalovec /kopřiva /bylinky, LOVE – goji /schizandra /granátové jablko.

 • SK

  Podle mne důležitější než omezení plastového odpadu, vytvoření úspory ohledně CO2 je to aby pití bylo bez drog - bez alkoholu, teinu, chininu a kofeinu!

 • Host chatu

  Dobrý den, Jsem ráda, že waterdrop splňuje všechny tyto podmínky a vaším hodnocením by tedy měl projít kladně :)

 • SOD

  Společnost Waterdrop a v současnosti plánuje další expanzi - můžete být konkrétní jakou a kam?

 • Host chatu

  Dobrý den, Ráda nastíním. V posledních týdnech Waterdrop vstoupil na trh ve Francii a Velké Británii. Vedle Německa, Rakouska, Švýcarska, Dánska, kde již působíme delší dobu. Na našem českém týmu je nyní rozšířit aktivity za hranice České republiky. Nedávno nám Slovenské publikum otevřelo své brány a nyní plánujeme vstoupit na trhy severně a jihovýchodně od nás. Další země jsou pro nás velkou výzvou. Zpočátku určitě budeme oslovovat potenciální zákazníky onlne e-shopem. Zda bude následovat prodej v retailu, popřípadě v jaké formě, budeme stanovovat vzápětí.

 • DENMARK

  Jsou nějaké nevýhody mikrodrinku?

 • Host chatu

  Dobrý den, Děkuji za váš dotaz. Každý výrobek má své nevýhody a tvrdit, že ten náš je zcela bez by bylo bláhové. Cenově se kapsle pohybují v závislosti na balení okolo 14kč. Z jedné kapsle sice vytvoříte kvalitní drink ca 500-800ml a v porovnání s ochucenými vodami to není nijak vysoké. Avšak cena balení 173kč za 12 kapslí může být vnímána jako nevýhoda. Vzhledem k tomu, že je waterdrop potravina bez konzervačních látek je náchylnější k vnímání tepla a vlhka. Proto při skladování je potřeba klást důraz na chladné a suché prostředí. Toto jsou nyní dva pointy, tkeré mě napadají.

 • Karel

  Jak je to s pitným režimem? Různé zdroje říkají něco jiného. Kolik tekutin by podle Vás měl člověk za den vypít?

 • Host chatu

  Dobrý den, Karle, Já sama byla z množství informací zmatená z toho kolik vlastně mám vypít, takže vás naprosto chápu. Řídím se pravidlem 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti. To znamená, že člověk vážící 80 kg, má vypít 2,5l. Toto pravidlo platí při standardní fyzické zátěži pro člověka bez zdravotních omezení. Děti, díky své fyzické aktivitě, mají vypít více. Letní dny také ovlivňují příjem a měl by se adekvátně zvýšit v souvislosti s teplotou venku. Důležitá je kvalita tekutin, které pijete a jejich dávkování. Vypít najednou půl litru vody není pro tělo přínosné jako postupné upíjení po několika doušcích.

 • Michaela

  Líbí se mi vaše limitovaná edice Love. Je možné koupit láhev a tašku z této edice samostatně? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Michaelo, jsem ráda, že se vám naše limitovaná edice líbí. Ano je to již možné na našem e-shopu v sekci doplňky a lahve.

 • Radek

  Dobrý den. Vaše produkty neznám. Bojím se, aby vaše nápoje nebyly jen obyčejný “šumák”. Při bližším zkoumání zase jen chemie...

 • Host chatu

  Krásný den, Radku, Děkuji za váš dotaz. Mnoho lidí, kteří waterdrop neochutnali na počátku inklinují ke srovnávání se šumákem. Oproti tomuto výrobku však kapsle neobsahují cukry ani chemické konzervanty a barviva. Využíváme extrakty z rostlin, které v drinku opravdu ucítíte. Při vývoji každé nové chuti je přítomen tým odborníků a lékařů tak, aby vitamíny a antioxidanty obsažené v kapsli byly opravdu přínosné pro tělo a ne jen napsané na obalu. Výhodou waterdropu je absence cukru, mohou jej tak pít i diabetici. Oproti „obyčejnému šumáku“ využíváme čerstvé ovoce pěstované udržitelným hospodářstvím pro jeho výrobu.

 • Jana S.

  Dobrý den, uvažujete o balení bez plastových obalů? Díky.

 • Host chatu

  Krásný den, Jano, Děkuji za váš dotaz ohledně obalů. Je to téma, kterým se intenzivně zabýváme od začátku vývoje kapsle. Nechceme ve složení využívat chemické konzervanty a stabilizátory. Proto je potřeba využívat obal, který je odolný proti vodě a vzduchu. Recyklovatelný PET materiál je pro životní prostředí nejšetrnější z dostupných materiálů. Balení po dvanácti kapslích je množství recyklovatelného obalu nižší než víčko od plastové lahve. Jsme hrdí, že kapsle snižuje produkci odpadu o 97% oproti klasické PET lahvi. Neusnuli jsme na vavřínech a intenzivně pracujeme na alternativách.

 • Eva

  Dobrý den,

  bude Waterdrop dál rozšiřovat distribuční sítě, aby byl k dostání třeba i v "běžnějších" obchodech?

  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, Evo, děkuji za váš dotaz. Waterdrop je u nás na trhu pouhý rok a tak jsme rádi, že máme možnost se v retailových obchodech po tak krátké době objevit. V současné době v České republice i na Slovensku je waterdrop k dostání v parfumériích FAnn. Další retailové partnery v nejbližší době neplánujeme.

 • Host chatu

  Slyšela jsem, že vaše produkty jsou balené v chráněné dílně. Co jen a tom pravdy?

 • Host chatu

  Viz odpověď níže

 • Petra

  Dobrý den,
  v letních měsících mám ráda vodu s citronem, mátou, bezinkou - neuvažujete prosím o výrobě čistě jen např. citronových kapslí či mátových bez dalších příměsí? Výhodu v citronové kapsli vidím v tom, že nemusím citron složitě někde po cestě krájet/vymačkávat, ale přesto si vodu vitamínem C oživím.

 • Host chatu

  Děkuji za váš dotaz. Ve svém dotazu vlastně shrnujete jednu z výhod kapsle – není potřeba nic krájet, připravovat a stále obsahuje vitamíny a chuťové vlastnosti čerstvého ovoce. Volíme však raději kombinace chutí, které si člověk doma nepřichystá sám. Nebrojíme proti čisté vodě s citrónem, mátou, či okurkou. Naopak je bereme jako takové naše spojence v cestě za kvalitním pitným režimem. Zákazníkům pak přinášíme varianty překvapivé, zajímavé a odlišné.

 • Petra

  Slyšela jsem, že vaše produkty jsou balené v chráněných dílnách. Co je na tom pravdy?

 • Host chatu

  Petro, dobrý den, děkuji za vaši registraci a zaslání oficiálně do chatu. Služeb chráněné dílny opravdu využíváme. Ve waterdropu se snažíme v každém kroku výroby produktu dbát na sociální a environmentální aspekty. Rostliny pěstujeme v režimu udržitelného hospodářství v rodinné firmě v Německu, nikoli plantáže. Při rozvozu k zákazníkům využíváme služeb dopravce, který dbá na životní prostředí a za najeté kilometry a vyprodukované CO2 vysazuje stromy. Pro kompletaci papírových obalů dáváme práci chráněné dílně, se kterou máme skvělé zkušenosti. Jsme rádi, že můžeme naši výrobu směřovat tímto směrem.

 • Honza

  Hezký den, chtěl bych se zeptat, kde a jakým způsobem/technologií se kapsle Waterdrop vyrábějí? Jak dlouho trvá výroba? Díky za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, Honzo, Děkuji za váš dotaz. Výroba kapsle u nás začíná samotným pěstováním surovin. Veškeré suroviny máme od ověřených dodavatelů, abychom nepodporovali plantážový způsob pěstování. Je pro nás důležitá diverzita a tak si spoustu vlastních surovin i sami pěstujeme. Po sklizni se jednotlivé rostliny, bobule, byliny vloží v laboratorních podmínkách do odstředivky a odstraní se voda, cukr a zbyde extrakt, který následně zpracováváme. Na základě receptury do kapslí kombinujeme tyto extrakty, vitamíny, přírodní barviva – jako je výtažek ze světlice barvířské nebo černé mrkve. Ve výrobě nepoužíváme lepidla pro spojení do finálního tvaru. Každá kapsle je následně zabalena zvlášť v ochranné atmosféře, to abychom nemuseli používat konzervanty pro udržení čerstvosti.

 • Jana

  Dobrý den,
  je možné koupit waterdrop i v kamenné prodejně nebo jen na e-shopu? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Jano. Děkuji za dotaz. Produkty je možné koupit na našem eshopu, kde naleznete celou šíři sortimentu, nebo v kamenných prodejnách našeho retailového partnera parfumerií FAnn.

 • Martin

  Nabízíte i spolupráci s firmami? Zajímá mě, jestli je možné pořídit waterdrop třeba jako dárky pro zaměstnance nebo klienty.
  Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, Martine, ano, toto je určitě možné. Pro zaměstnance navruhjeme firmám benefitní program u nás na eshopu, nebo zajištění pitného režimu na pracovišti. Waterdrop jako dárek je využívaný firmami s vlastním brandingem i bez. Díky variabilitě balená jsme schopní poskytnout dárky od ca 40kč do 4000kč.

 • Milena

  Dobrý den,
  zvažuji, že bych vás vyzkoušela, ale nevím co přesně si koupit. :/ Jaký je třeba váš nejprodávanější produkt nebo co doporučujete na vyzkoušení?

 • Host chatu

  Krásný den, Mileno, Děkuji za váš dotaz. Nejprodávanější chuti v současnosti je GLOW, CLEAN a YOUTH. Nejžádanější lahví pak lahev ASIA. Pro prvotní seznámení s waterdropem já osobně doporučuji Boost nebo Youth. Clean je krásně bylinkový, Glow sladce letní… je těžké si vybrat. Oblíbenost produktů se u nás liší v závislosti na ročním období. Těším se na vaši zpětnou vazbu po prvním ochutnání. Budu ráda za její sdělení do kontaktního mailu nebo na náš facebook.

 • Tereza

  Dobrý den, když jsou drinky bez cukru, čím jsou tedy slazeny? Díky

 • Host chatu

  Dobrý den, Terezo, Děkuji za dotaz. Vědomě nepoužíváme cukr, protože jej během dne konzumujeme v nejedné z našich potravin či nápojů, a protože víme, že jeho zvýšená konzumace vede k mnoha zdravotním rizikům. Namísto toho používáme sukralózu, mezi jejíž výhody patří nízký obsah kalorií a také to, že nezvyšuje cukr v krvi a také nekazí zuby. Nejsilnějším argumentem pro nás ale bylo, že je nezávadná pro diabetiky, proto jsme se rozhodli začlenit ji mezi ingredience vhodné pro náš produkt, jenž po 3 roky vyvíjel a zkoumal tým expertů. V našem portfoliu jsou drinky slazené stévií – nyní kupříkladu LOVE

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.