Michal Dvořák

Chat je uzavřený07.06.2012 11:00

Michal Dvořák.

Muzikant Michal Dvořák a houslový virtuos Jaroslav Svěcený představí 14. června v Hudebním divadle Karlín pražskému publiku hudební projekt Vivaldianno tour 2012. Co na multižánrové show předvedou? Odpovědi čtěte v on-line rozhovoru.

Vivaldianno je nadčasový hudební projekt, ve kterém si své role rozdělili interpreti různých žánrů a na barokním základě vytvořili pestrobarevnou zvukovou paletu hudební současnosti. Houslový virtuos Jaroslav Svěcený a rockový klavírista i skladatel Michal Dvořák, zakládající člen skupiny Lucie, se pustili do multižánrového projektu, kterým chtějí oslovovat posluchače napříč generacemi i styly. Více na oficiálních stránkách projektu: www.vivaldianno.cz.

Chat

 • Káťa

  Pane Dvořáku, chtěla bych se Vás zeptat, jaký názor máte na herečku Meryl Streep a zda byste s ní chtěl někdy pracovat? Děkuji

 • Michal Dvořák

  myslím, že je to fenomenální herečka a pokud bych mohl dělat hudbu k nějakému jejímu folmu, byl bych nadšen :-) S ní bych si i klidně zahrál :-)))

 • BKBr

  Jak vzpomínáte na Vaši roli ve filmu Sonáta pro Zrzku a co si myslíte o osudu herečky S. Coufalové, která v něm hrála - skončila bohužel v drogách...

 • Michal Dvořák

  Vzpomínám na to s velkým sentimentem :-) Byly to asi nejkrásnější prázdniny prodloužené asi o měsíc - uvolněním ze školy. Byla to skvělá zkušenost, kterou jsem později využil i při komponování hudby k celovečerním filmům. Osud Stáni je velmi smutný. Holka, která měla před sebou hvězdnou budoucnost a ktéré drogy vzali úplně všechno :(

 • sk

  Co jste říkal jako klavírista na to, že česká firma Petrof měla ekonomické problémy?

 • Michal Dvořák

  Je to smutné, ale taková je už bohužel dnešní doba... Bez dokonalého marketingu, plánování, PR atd... Můžou i sebelepší výrobky, nápady ale i hudba prostě zapadnout a posléze zaniknout...

 • dotaz

  Máte stesk po Lucii?

 • Michal Dvořák

  Tak záleží po jaké :-)) Lucii Kvasnicovou neboli DJ LUCCA mám doma a pokud zrovna nehraje na Ibize s Carlem Coxem, tak jí vidím každý den :-)) A skupina Lucie zatím odpočívá, ale je možné, že se v příštím roce spící sopka probudí a bude to zase velká jízda... K tomu je ale potřeba udělat ještě moooooc práce. Lucie vždycky dělala koncerty a hudbu na maximum. Pokud by tedy taková situace měla nastat, tak to bude minimálně rok příprav. Jsem si ale 100% jist že to bude stát za to. V Lucii jsme dělali vždy všechno na 1000% :-)))

 • Dan Sejkora

  Jak se pracuje s J. Svěceným?

 • Michal Dvořák

  Jaroslav je skvělý hudebník, houslista a především člověk. Je to profesionál po všech stránkách. Neměnil bych :-) Troufám si tvrdit, že se z nás stali postupem času i mimo práci, dobří přátelé. Na našem turné VIVALDIANNO MMXII hostuje mimo jiné i jeho dcera Julie Svěcená - housle. Mám radost spolupracovat s takovými příjemnými a pracovitými lidmi.

 • sk

  Jste trochu podobný pedagogovi, podnikateli, bývalému správci konkurz. podstaty invest. fondu Trend V. Hálkovi... Pozor, aby si Vás někdo nepletl...

 • Michal Dvořák

  To si nemyslím :-) Ale kdyby si mne někdo spletl. tak bych mu velmi rychle a rázně vysvětlil, že se zatraceně mýlí :-)))

 • Nena2

  Jak jste se dostal k práci pro Amnesty Int. a co si myslíte o této organizaci?

 • Michal Dvořák

  Dostal jsem se k ní díky kolegovi a kamarádovi Lukášovi Skalníkovi z Eallin Motion. Zpracovávali obrazovou stránku na poslední dva celosvětové spoty. Na prvním jsem spolupracoval na hudebním aranžmá s Wyclefem Jeanem a na posledním s hudební hollywoodskou hvězdou Hansem Zimmrem. Hans patří v současné době k světové spičce filmové hudby a tak to pro mne byl největší hudební dárek a svátek zároveň. Myslím že i výtvarník a režisér Carlo Lascano odvedl skvělou práci. Je radost a čest pracovat v takovém týmu po boku takových veličin :-)

 • dotaz

  Co byste dnes řekl ke kapele Pant?

 • Michal Dvořák

  Skupina PANT byla skvělý začátek mé hudební kariéry. Díky pantu jsem poznal hráče ze skupiny LUCIE, kolegové z pantu to dotáhli ve svých oborech také velmi vysoko. Kytarista Miloš Kabyl, který už není bohužel mezi námi, byl skvělý kameraman a fotograf. Bubení Enrico Štolfa je akademický malíř a baskytarista a textař MArtin Mařan je ředitelem Intergramu. Musím s odstupem času prohlásit, že jsem měl prozatím obrovské štěstí na lidi v mém okolí a na skvělé spolupracovníky a kolegy. A teké to je asi tím, že tomu misí jít člověk trochu, nebo resp. hodně naproti. Pokud pracujete naplno a jste pro věc maximálně zapálen, přenáší se to i na vaše okolí a obráceně. Pant nyl pro mne skvělý začátek! :-)))

 • Vendula

  Na Vivaldianno 2012 jsem se byla podívat. Bohužel, dle mého mínění je tento projekt od původního Vivaldianna velmi... velmi vzdálený. Ta první verze, kterou jsem také viděla byla naprosto úchvatná. Proč jste tedy pojali verzi 2012 tímto silně rockovým způsobem? Hodně diváků, co shlédli tuto verzi 2012 se cítilo, slušně řečeno "v rozpacích" ne-li podvedeno...

 • Michal Dvořák

  Milá Vendulo, to je věc názoru. Mnoho posluchčů mi zase píše, že je to skvělý posun kupředu! Já jsem práci na VIVALDIANNU MMXII nijak zásadně neměnil, jen je toto album myslím preciznější a nápaditější. Nejen v aranžmá, které není z žádném případě jen rockové! Ale i s prvky world music, traditional, jazzu a elektroniky, stejně jako na VIVALDIANNO MMVIII. Také zde není jako inspirace zastoupen jen Vivaldi, ale i Mozart, Bach, Kreisler a Piazzolla. Nevím za jak velkou skupinu "podvedených diváků" hovoříte, ale vězte, že zatím na všech koncertech turné 2012, jsme na závěr koncerů sklidili potlesk ve stoje a museli jsme přidávat. Myslím, že nespokojé publikum takto nereaguje :-)) Ale chápu Vás i Vaše pocity, víte jak je to s hudbou a nejen s ní... "Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem" O úspěchu nového CD VIVALDIANNO MMXII svěčí i to, že se pomalu blížíme k ocenění "Zlatá deska".

Foto: Profimedia

Autor: - lu -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.