Nestyďte se bavit o sexu s profesorem Weissem

Chat je uzavřený16.09.2013 13:00

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D.

Trpíte předčasnou ejakulací, máte problémy v sexuálním životě nebo chcete slyšet názor odborníka na určitá intimní témata? Na vše, co se týká sexu a především předčasné ejakulace, se nebojte ptát profesora Petra Weisse, který bude odpovídat 16. září od jedné hodiny.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D. absolvoval jednooborové studium psychologie na filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze roku 1978. Poté získal doktorát z oboru psychologie na téže fakultě a v roce 1999 obhájil na Filosofické fakultě v Olomouci doktorskou disertační práci. V roce 2000 na téže univerzitě obhájil i habilitační práci a byl jmenován docentem, O tři roky později byl jmenován profesorem klinické psychologie. Pracuje jako klinický psycholog v Sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dále jako profesor klinické psychologie na katedře psychologie Filosofické fakulty UK a vědecký pracovník 1. lékařské fakulty UK. Je členem oborové rady pro studijní obor psychologie na UK a taktéž členem oborové komise pro Lékařskou psychologii a psychopatologii. Je soudním znalcem v oboru psychiatrie se specializací klinická psychologie a sexuologie.

Chat

 • Lena

  Jsem heterosexuální, ale vzrušují mě lechtivé filmy se ženami. Je to normální? Neplyne to spíš z toho, že ženy přesně ví, co máme rády?

 • Host chatu

  Sexuální orientace se pozná především podle toho do koho se člověk zamilovává, zda do mužů nebo do žen. Chování přitom nemusí s orientací souviset. I proto vás mohou vzrušovat i scény se ženami.

 • Evžen Huml

  dobrý den, je podle Vás lepší mít rovňáka, nebo zárožáka?

 • Host chatu

  Porucha plastická indurace penisu, tedy nadměrné zakřivení penisu, může způsobovat bolesti v pochvě u ženy a někdy dokonce může úplně soulož znemožnit.

 • Karel

  Dobrý den, je mi 40 let a mám naprosto opačný problém než je předčasná ejakulace. I při maximálním vzrušení je pro mne problém dosáhnout vyvrcholení, Citlivost je normální, jen pocitově nastane v určité fázi stagnace a stojí hodně úsilí "posunout se dál". Sex i masturbace jsou spojeny s nepřiměřeným fyzickým úsilím a s postupujícím věkem se stávají spíše nutností než příjemným prožitkem.
  Zkoušel jsem různé praktiky, abstinenci i sildenafil, vše bez většího efektu. Bude se jednat spíše o psychickou záležitost? S tímto problémem jsem navštívil sexuologa ve 21letech a byl naordinován Yohimbin, dále se neřešilo.

 • Host chatu

  Tzv.retardovaná ejakulace se skutečně týká určitého počtu mužů, a to nejen staršího věku, podle výzkumů nejméně 5%. Příčiny bývají konstituční, vrozené. Do jisté míry lze tyto problémy ovlivnit farmakologicky, měl byste proto vyhledat sexuologa. V současné době máme k dispozici více léků než v minulosti, snad budou úspěšné i u vás.

 • Petra

  Dobrý den, žiju s přítelem už téměř rok a celou dobu se potýkáme s problémem, že přítel při sexu vždy ejakuluje přibližně po jedné až dvou minutách. On si ten problém nejspíš tolik neuvědomuje, ale já jsem z toho už docela zoufalá. Je nějaký způsob, jak se s předčasnou ejakulací vypořádat, aby nám přestala ničit sexuální život a vlastně celý vztah?

 • Host chatu

  Předčasná ejakulce je problémem mnoha především mladších mužů. Existuje několik možností ovlivnění této poruchy, letos byl dokonce uveden i první přímo na léčbu předčasné ejakulace určený lék pod názvem Priligy. Je na recept, může ho však předepsat kterýkoliv lékař.

 • M.

  Dobrý den pane profesore,
  od doby, co jsem začal sexuálně žít, trpím předčasnou ejakulací, což vadí především mojí partnerce. Po nějaké době jsem se proto rozhodl navštívit lékaře, který mi předepsal antidepresiva. Zdá se mi zvláštní, že by zrovna antidepresiva měla můj sexuální problém vyřešit. Neexistuje v tomto směru nějaká vhodnější léčba? Děkuji, Milan

 • Host chatu

  Existuje kromě léků i nácviková terapie předčasné ejakulace, dosud se však z farmak užívaly skutečně především antidepresiva. Od srpna je k dispozici lék Priligy, který je určený přímo k terapii této poruchy.

 • Jiří

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli sexuolog, který je původně psychologem a ne psychiatrem, tedy lékařem může předepisovat léky. Jak vlastně vypadá návštěva u Vás. Například, měříte mu tlak a podobně nebo je to jen záležitost lékařů a vy si už jen s pacientem povídáte a dáváte mu dobré rady. :-) za odpověď děkuji Jiří

 • Host chatu

  Tělesné vyšetření provádí jen lékař, já jsem psycholog, nemohu samozřejmě předepisovat ani léky. Snad někdy jsem schopen přispět k určení diagnózy a možná i nasměrovat své pacienty k vyřešení jejich problémů.

 • Míša

  Dobrý den, chtěla jsem Vám jen napsat, že Vás uznávám jako největšího odborníka u nás a jste mi velmi sympatický. Zajímalo by mě, zda máte ještě volné místo na konzultace. Děkuji :)

 • Host chatu

  Děkuji za uznání, já sámm pracuji v Sexuologickém ústavu VFN v Praze a samozřejmě se lze u mě normálně telefonicky objednat.

 • Karel

  Proč bývají homosexuálové v mém okolí málokdy věrní? Je zvláštní, že u gayů je nevěra poměrně častá a mě by zajímalo, kvůli čemu to je? Nemyslím si,že je to špatné, jen mě to zajímá.

 • Host chatu

  Výzkumy vaše pozorování většinou potvrzují, nicméně věrnost je spíš záležitostí osobnosti a ne záležitostí orientace. Obecně však platí, že muži touží po větší variabilitě sexuálních partnerek (partnerů) a proto se u nich méně setkáváme s monogamií.

 • Lady

  Hezky den existuje antikoncepce pro muze (nemyslim ted kondomy)?a proc je neberou? vsechno odnasime jen my zeny...

 • Host chatu

  Antikoncepce pro muže dosud neexistuje, hormonální přípravky, které mají tento účinek, žel potlačují nejen plodnost, ale i chuť a výkonnost.

 • Stanley

  Co máte na ženách nejradši?:) Děkuji za upřímnou odpověď

 • Host chatu

  Že jsou tak jiné než my muži:)

 • Marika

  Podvedla sem pritele a nemam vycitky.je to normalni?

 • Host chatu

  Pocity viny v případě nevěry jsou vždy záležitostí hodnot a konkrétní situace. Co jeden odsuzuje, pro druhého není žádná tragédie. Nevěra ženy však vztah ohrozuje více než nevěra muže.

 • Radek N.

  Dobry den, mam pritelkyni,ale mam vetci chut na sex nez ona a nestaci mi to...co mam delat?miluju ji, ale takhle to nemuze vydrzet dlouho,coz me trapi.je moznost, ze se to u ni jeste nejak zlepsi nebo uz to takhle zustane? Dekuju

 • Host chatu

  Rozdíl v sexuálních potřebách může být samozřejmě vážným problémem. V těchto případech je však cestou do pekel především to, když partner s potřebou vyšší do sexu toho druhého nutí, nebo se ten druhý do sexu nutí sám. Pak dochází až k tělesnému odporu a k odporu k milování, který je už těžko řešitelný. Frekvence styků by se totiž v těchto párech měla řídit jedině potřebou toho z partnerů, který ji má menší. Kompromis v těchto případech, žel, možný není.

 • Simona

  Každý den musim koukat na porno videa. Je to u ženy normální? Děkuji, pane profesre

 • Host chatu

  Pokud vám to nepřekáží v normálním fungování a v partnerském sexu, tak to normální jistě je.

 • DAYOFD

  Chystá se novelizace Vaší knihy Sexuální deviace?

 • Host chatu

  Ano, už na ní pracuji druhým rokem, snad vyjde v příštím roce v nakladatelství Portál.

 • Dotaz

  Jak se díváte na adopci dětí homosex. páry?

 • Host chatu

  Podel výzkumů v této oblasti neexistuje jediný racionální důvod, který by mluvil proti této možnosti. Všechny argumenty proti ní jsou emocionální nebo ideologické.

 • DM

  Co si myslíte o tom, že pedofilové pochodovali na Prague Pride letosv v Praze?

 • Host chatu

  To byli ti pedofilové, kteří hledají cestu pro sebe i pro ostatní muže s tímto handycapem jak vyřešit problém se svou vrozenou orientací bez ohrození dětí. Ti, co děti zneužívají, nikde nepochodují.

 • Petr

  Jednou jste se v jednom interview vyjádřil, že násilí na ženách vnímáte jako stejně zavrženíhodné, jako násilí na dětech. Zbývají muži. U nich je to v porádku, když se stanou, jako se to stávalo často mně, obětí násilí? Dotklo se mě to, protože je to můj celoživotni problém.

 • Host chatu

  V žádném případě nerozlišuji mezi násilím podle pohlaví. I proto jsem velmi uvítal novelizaci zákona o znásilnění z roku 2000. Do této novelizace vlastně mohla být znásilněna pouze žena! V současné době na pohlaví oběti nezáleží.

 • Tomas

  Videl jsem nejakou praci, na ktere jste se taky podilel, a tam se rvrdilo to znovu a znovu opakovane tvrzeni, ze muzi maji za zivot vice partnerek nez zeny partneru. To mi nejde dohromady se zjevnym faktem, ze kdyz si muz poridi jednu novou partnerku tak soucasne s nim si jedna zena (ano, prave ta jeho) dopreje noveho partnera.To byl nejaky ulet, nebo to myslite vazne? Dekuji

 • Host chatu

  Máte pravdu, ze statistického hlediska je to nesmysl, přesto všude ve světě muži uvádějí více partnerek než ženy partnerů. Je to hlavně tím, že muži přehánějí a ženy podhodnocují. Muž s hodně partnerkami je totiž posuzován společností úplně jinak než žena s hodně partnery.

Foto: archiv
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi