Omlazení a zdravotní inventura po čtyřicítce s MUDr. Martincovou

Chat je uzavřený03.01.2014 11:00

MUDr. Jana Martincová.

Nyní v zimních měsících nastává díky minimu slunečního záření nejvhodnější období pro omlazující kúru. Přesně před rokem se ji rozhodla podstoupit MUDr. Jana Martincová, a to přirozenými metodami na bázi látek tělu vlastních. Bylo to v rámci celkové zdravotní inventury, kterou si po čtyřicítce naplánovala a jež obsahovala deset oblastí nejdůležitějších pro ženy. Když po 4 měsících zjistila, že vypadá o 8 let mladší, má minus 4 kg, minus 10 cm v pase a energie opět na rozdávání, rozhodla se vše s přizvanými odborníky sepsat do publikace Žena po 40. Jaké omlazující zákroky podstoupila? Která další doporučení měla největší efekt? Co ženám doporučuje gynekoložka? Jak si vybrat stomatologa, který chrup opraví k nerozeznání od zdravých zubů? Tyto a další otázky zodpověděla 3. ledna od 11 hodin.

MUDr. Jana Martincová se po absolvování lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně roku 1995 dlouhodobě věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti. Podle jejích slov ji nedostatek kvalitních informací v roce 2007 vedl k založení portálu Babyonline.cz zaměřeného na těhotenství a péči o děti. Následně se s týmem spoluautorů pustila do vydávání dětské literatury zaměřené na zdravý životní styl v edici Pro chytré hlavičky s cílem seznámit s ním své dvě děti. Na sklonku roku vydala ve spolupráci s dvanácti odborníky novinku pro ženy středního věku, knihu s názvem Žena po 40.

Chat

 • Ivana Z.

  Zajimalo by me, co melo nejvetsi efekt jak je psano vyse, cviceni, vyziva? Nebo je to jeste o necem dalsim?

 • Host chatu

  Dobrý den, Ivano, největší efekt mělo právě spojení všeho dohromady. Zkvalitnění pleti a omlazení v úvodu mě motivovalo k dalším změnám: K úpravě hormonální dysbalance – to je velice pěkně v publikaci popsáno gynekoložkou, dr. Gerychovou, revizi jídelníčku a vaření – je zahrnuto 17 antiaging receptů, pravidelnému cvičení – 5 jednoduchých, ale velmi účinných cviků proti věku vycházející z Vojtovy metody, pročtení si postupu líčení – po 4. korektuře jsem se to konečně naučila a byla dokonce pochválena vizážistkou :-), k opravě dřívější esteticky již nevyhovující práce na zubech. Také jsem si našla čas na preventivní vyšetření vzhledem k nemocem v rodině, dohnala potřebná očkování, dosud jsem chodila pouze s dětmi, sebe odsouvala na vedlejší kolej. Bylo krásné, jak mně postupné, nenásilné změny dodávaly čím dál více energie. Postupovala jsem čistě podle rad a probírání jednotlivých témat v publikaci (měla jsem tehdy v ruce v surové podobě od odborníků pro vlastní potřebu), kdy jsem si z textů vybírala to, co je zrovna vhodné pro mou situaci. Vše je v publikaci podrobně nafoceno, celkem zařazeno 431 fotek z desatera focení. Výsledek, kterého jsem dosáhla, mě velmi motivuje si jej udržet a dále na sobě pracovat, jak po stránce duševní, tak fyzické.

 • Petra Kupcová

  Dobrý den, byla jsem překvapená výsledkem vašeho omlazení. Působí to přirozeně, přitom je to oproti stavu před výrazná změna. Který zákrok byl nejúčinnější? Který vám nejvíce pomohl? Je nutné podstoupit vše? Děkuji, Petra.

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, k té výrazné změně, jak píšete, došlo právě kombinací všech zákroků. Přesně jsme s lékařkou stanovily, jaké jsou stařecké změny na pleti, jaké metody je odstraní a v jakém sledu je vhodné je provést, a to pak za současného nafocení realizovaly. Obdobný postup je dle mého aplikovatelný na 90 % žen, které chtějí stejně jako já zůstat u těch přirozených metod s látkami tělu vlastními, a to s drobnými nuancemi, které již sama pro sebe odhadnete po pročtení. Pokud má žena přirozeně hladkou pleť bez pigmentací, tak není např. nutné provádět první zákrok – laser. Naopak, někomu tyto metody nemusí stačit a bude chtít jít dále k použití botulotoxinu, mezonití. Nejdůležitější je u omlazení správná volba centra a lékaře – je v publikaci podrobně popsáno, na co si dát pozor. S tím pak konzultovat svou konkrétní situaci, čili nechat si jím vyšetřit pleť, navrhnout postup a následně diskutovat. V této diskuzi jsem například odmítla použití botulotoxinu, nebo i místního znecitlivění u prvního zákroku. Nejdůležitější je mít co nejvíce konkrétních a kvalitních informací, abych byla lékaři partnerem a předešla tak případnému zklamání z výsledku. Kdybych měla zhodnotit efekt zákroků, tak nejvíce mě překvapil laser, který pleť barevně srovnal a vyhladil a facecontouring, změna ze strhaného zpět k mladistvému výrazu, smutným očím se opět navrátila jiskra.

 • Hanka S.

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, jestli bude někde stejná péče poskytována komplexně,
  tj žena se bude moci zúčastnit nějakého programu a kolik by to cca stálo?
  Jestli v rámci toho programu bude kvalifikované poradenství, které ženě doporučí, jestli je třeba projít úplně vším nebo stačí jen některé procedury.,
  prostě program šitý na miru s ohledem na věk ženy a zdravotní stav

 • Host chatu

  Dobrý den, Hanko, máte asi na mysli omlazení, zda je nutno provést všechny zákroky, nebo jaké jsou vhodné pro Vás. Na tuto otázku jsem odpověděla v předchozí odpovědi, omlazení na míru by Vám měl stanovit lékař v centru korektivní dermatologie na základě vyšetření. Na co dalšího se v inventuře zaměřit a jak si najít potřebné odborníky, je podrobně popsáno v knížce Žena po 40.

 • willianna

  Vypadáte fakt luxusně, opustila jste po kůře manžela a našla si jiného/mladšího?

 • Host chatu

  :-))) děkuji, zatím ne, ale Váš dotaz je jistě inspirací k zamyšlení :-), ...i když si nejsem jistá, zda se mně znovu chce podstoupit 23letý proces „výchovy muže v člověka“, zvláště když jsem konečně dosáhla určitého pro mě celkem uspokojivého stavu... :-)

 • DM

  Byla nutná ta zdrav. inventura u Vás?

 • Host chatu

  Dobrý den, bohužel byla. Zapomněla jsem to tady uvést, ale k celkové inventuře mě vedly signály, kdy mně tělo dávalo najevo, že v něm není vše zcela v pořádku. Naštěstí pouze tím, že jsem najednou v krátké době ve vzhledu hodně zestárla, během 14 dní přibrala při stejné stravě 2 kg, byla unavená a hlavně ve velké psychické nepohodě.

 • Dotaz

  Jak se prodává publikace Žena po 40 a co v ní lze vše nalézt?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji, zatím dobře, zvláště mě těší, že si ji pořizuje široké spektrum žen, ne pouze herečky a právničky, jak si mnozí v úvodu mysleli. Jedná se o recept, jak o sebe po 40 pečovat, abychom vypadaly a cítily se co nejlépe s minimem úsilí i finančních prostředků. Ty Vám ušetří hlavně celé know-how uvedené v knížce, které jsme s odborníky dávali dohromady doslova rok. Byla to i pro mě jedna zajímavost za druhou, jednotlivé obory a vůbec péče o ženu po 40 zaznamenala obrovský pokrok. Obsahuje desatero od péče o kůži + ono původně neplánované omlazení, líčení, sexualitu, prevenci, gynekologickou a stomatologickou péči, přes výživu, vhodné recepty, cvičení až po šatník zralé ženy. Takže taková bible pro ženu 40+ :-).

 • Golem

  Není podle Vás přílišná honba za krásou posledlostí a podřižování se trendu?

 • Host chatu

  Dobrý den, pokud se honba za krásou fyzickou stane posedlostí, je to již nemoc, jmenuje se dysmorfofobie – posedlost vlastním vzhledem. Osobně se snažím o dosažení harmonie krásy duše i těla. To, co mně bylo dáno, pojímám jako umělecké dílo, které se snažím opracovávat zvenku i zevnitř, a to do té míry, kdy mně to „sochání“ působí radost. Máte pravdu, že zatímco středověk byl obdobím popírání těla jako něčeho nemravného, tak naopak nyní se setkáváme s trendem, kdy je u mnoha lidí v převaze péče o vzhled – modeling, kulturistika - aniž by to bylo doprovázeno adekvátním mentálním rozvojem. Bohužel tato situace ve společnosti v mnoha případech naopak způsobuje pokrytectví, kdy se ženy bojí říci, že by chtěly vypadat dobře, pečovat i, podotýkám, i o svůj vzhled, mít dobrou postavu, pěknou pleť, nesmířit se s přirozeným vývojem bez péče. Tento strach z posměchu ostatních, že cvičíte, jíte zdravě apod. pokládám za stejně chorobný jako onu posedlost fyzickým vzhledem. Když jsem potkávala spoustu takových žen, když i já si časem přiznala, že se stydím, že něco se sebou dělám, rozhodla jsem se dodat si odvahy k realizaci, nafocení a zveřejnění celé inventury. Pokud bude inspirovat alespoň 1 ženu, pokud alespoň u jednoho člověka zabrání vážnému onemocnění, pokud alespoň jedna žena díky cvičení předejde inkontinenci, nebo díky péči o chrup zachrání vlastní zuby před dentálními implantáty, pokud alespoň jedné ženě dodá sebevědomí, pak to všechno mělo smysl.

 • Zdenka

  Co vsechno ten program co jste absolvovala obsahuje? Nevim co si mam pod tim predstavit. Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Zdenko, jedná se recept pro ženu 40+, jak o sebe po 40 pečovat, na co se zaměřit, jaká vyšetření si provést. Tým celkem 13 odborníků, převážně lékařů sepsal desatero pro ženu, myslím, že nejen po 40 – konkrétně viz výše, nebo na www.zenapo40.cz. Protože jsem byla ve stavu, kdy jsem si myslela, že už mně nic nepomůže :-), k radám nedůvěřivá, rozhodla jsem se je postupně, dle vlastní situace, zavzít do svého životního stylu. A výsledkem bylo, aniž bych to předem plánovala, omlazení o 8 let, zhubnutí o 4 kg, vypracování postavy v pase minus 10 cm a navození psychické pohody. O to se kniha stala cennější, zjistila jsem, že ukrývá recept, který funguje. Dokonce mě nyní péče stojí mnohem méně peněz a času s mnohem lepším výsledkem.

 • Jindřiška

  Dobrý den, zajímalo by mě, jak se pozná ten dobrý zubař. Mám v puse spoustu amlagámových výplní. Mám si je nechat vyměnit za bílé? Je amalgám škodlivý? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, Jindřiško, z dotazu cítím, že patříte k stejné skupině lidí, do které jsem před inventurou spadala já, tj. nevěřila, že mohu mít své zuby opraveny lépe. Skutečně to jde – viz fotografie práce paní dr. Kaňovské a jejího kolegy před a po – dřívější a současná práce, detailně pak v souboru na www.zenapo40.cz, který je ke stažení pod kódem uvedeným v publikaci. Práci kvalitního stomatologa nepoznáte :-). Opraví Vám zuby k nerozeznání od zdravého chrupu. Co se amalgámu týče, jeho používání je v některých zemích z důvodu obsahu rtuti zakázáno. Osobně jsem si jej nechala všechen vyměnit za „bílé“ výplně. Myslím, že jeho přítomnost v ústech u mě zapříčinila jistý zdravotní dyskomfort – zahlenění, občasné bolesti hlavy, zhrubělou pleť – tohle je však můj osobní dojem, nemám na to žádnou dvojitě slepou studii, takže to skutečně berte jako osobní přesvědčení, nikoliv fakt. Navíc nekvalitně vytvořené amalgámové výplně mně znemožňovaly v některých partiích řádné vyčištění chrupu. Co určitě doporučuji, tak návštěvu dentální hygienistky – odůvodnění viz publikace.

 • Milena M.

  Proč je vhodná inventura zrovna po 40?

 • Host chatu

  Dobrý den, Mileno, 40 je zlomový věk, kdy co dosud fungovalo a vypadalo dobře bez péče, nebo s minimální péčí, tak již dále takto fungovat nebude. Proto je dobré zjistit, v jakém je tělo stavu a nastartovat vhodnou péči o ně i o duševní zdraví. Není to pouze můj subjektivní pocit, tato věková hranice, ale názor mnoha žen, se kterými jsem hovořila, některé k tomu dospěly v rovných 40, někdy až před padesátkou, u mě to bylo ve 42, bohužel to často bývá i dříve.

 • Iveta

  Jak po zakrocich pecujete o plet?

 • Host chatu

  Dobrý den, Iveto, překvapilo mě, že mnohem méně, než dříve. Ráno krém s UV faktorem + líčení – 5 minut, večer očištění pleti micelární vodou a noční přípravek na pleť – 2 minuty. Vše kvalitní lékařská kosmetika. Naplánovala jsem si na základě zkušenosti se zákroky zajít cca jednou za 3 měsíce na vyčištění + červené světlo střídavě s peelingem a červeným světlem. Obojí popsáno v knížce.

 • Jana

  Mám hodně pigmentovanou kůži, ještě více než vy na fotografii v knížce Žena po 40. To vám skutečně zmizelo pouze díky laseru?

 • Host chatu

  Dobrý den, Jano, ano, pouze díky laseru. Je však nutné používat ochranu proti slunečním paprskům, jinak se pigmentace mohou znovu objevit. Každý den používám UV filtr 50+.

 • Romča

  Líčíte se podle postupu v knize? Kolik času vám líčení zabere? Jaká používáte líčidla?

 • Host chatu

  Dobrý den, Romčo, ano, po 4. pročtení textu o líčení jsem se to docela dobře naučila :-). Běžně nepoužívám ráno úplně vše, trvá mně 5 minut, co nikdy nezapomenu, tak podkladovou bázi pod stíny – vydrží díky ní celý den, kvalitní make-up, tvářenku, mírné zvýraznění obočí a řasenku. Když jdu na ples, nebo když nás pozvali do televize a líčila jsem se sama, trvalo mně déle, asi čtvrt hodiny, použila jsem vše v publikaci, občas se musím do ní znovu podívat, abych dala vše pod make-up ve správném pořadí :-). Nejsem tomu ochotna obětovat více času, ale ta 5minutovka opravdu dělá divy :-). Líčidla jsem si nechala doporučit vizážistkou Hankou Čihánkovou, kontakt na ni je v publikaci, na konci, kde jsou vypsáni spoluautoři. Neskutečně jsem na dekorativní kosmetice díky ní ušetřila a sluší mně na rozdíl od té, kterou jsem si kupovala dříve sama – ztratila jsem s tím spoustu času, nevěděla, co si pořádně vybrat, a ještě to bylo špatně.

 • Radana

  Dobrý den, prosím, kde je uvedeno heslo pro cvičení v Ženě po 40. Ještě nejsem u této kapitoly, ale chci už začít cvičit. Je nutné cvičit každý den? Děkuji Radana.

 • Host chatu

  Dobrý den, Radano, heslo pro stažení instrukcí ke cvikům je uvedeno na straně 158 – druhý, tedy pravý sloupec, 5. řádek. Pokud stihnete celou sestavu, stačí klidně 3x týdně. Cvičení je věcí individuální, např. já si vybrala 2 cviky na potřebné svalové skupiny, které ke své dřívější sestavě cvičím denně, ale ne v 5 opakováních, jak je doporučeno. Hlavně jsem zařadila cvik 1, který mimo jiné posiluje pánevní dno, čímž předcházím budoucím možným problémům s neudržením moči. Cviky velmi zkušené fyzioterapeutky Mgr. Kamily Vorlové vycházejí z kineziologie a měly by vrátit tělu správné vzorce pohybu, které jsme měli ještě před jejich narušením sezením v autě, u počítače, nedostatkem pohybu apod.

 • Zuzka

  Mam se o omlazeni jako bylo u vas poradit na plastice nebo u kozniho lekare? Mohu chtit to same?

 • Host chatu

  Dobrý den, Zuzko, je potřeba se zeptat, zda se daný lékař věnuje příslušným metodám. Plastický chirurg, dermatovenerolog a korektivní dermatolog jsou odbornosti, které k jejich použití mají potřebné vzdělání. Já osobně hledala odborníka, který by mně poradil v péči o pleť, proto jsem zavítala ke korektivní dermatoložce, ono omlazení pak bylo vedlejším produktem.

 • Věra

  Pomůže mi omlazení i v 58?

 • Host chatu

  Dobrý den, Věro, určitě, přirozené metody užité v publikaci zkvalitní pleť v jakémkoliv věku. Pokud bude Vaším cílem i korekce vrásek, které se již příslušnými metodami neodstraní, lékař Vám navrhne postup vhodný pro Vás.

 • Ilona

  Kolik vás ta inventura stála času a peněz? Co vás k ní motivovalo? Přijde mi, že běžná matka od dětí si to vůbec nemůže dovolit.

 • Host chatu

  Dobrý den, Ilono, :-) to je přesně ten pěkný argument, kterým jsem si odůvodňovala, proč se sama sobě nevěnuji a nechala jsem to dojít tak daleko. Vždy jsem si totiž říkala, že aktivity dětí jsou přednější. Je pravda, že u mě to bylo umocněno jinými neveselými událostmi, díky kterým jsem skončila v tomto stavu-nestavu, jak já s oblibou říkám. Z dnešního pohledu bych to nikdy nenechala tak daleko dojít, zvláště když vím, jak ta minimální péče může být nenáročná a přinášet radost mně i okolí. Inventura byla samozřejmě časově náročnější, záleží, co z toho budete potřebovat Vy, s čím si dle publikace poradíte sama, jaké specialisty zjistíte díky ní, že by bylo vhodné naopak navštívit. Podrobnosti jsou pak v knížce. Vy máte zřejmě na mysli čas a finanční prostředky u omlazení. To mně i s dopravou stálo zhruba 20 hodin času (ale bylo to i s focením, záznamem komentáře lékařky do knížky) a celkem 25.000 Kč – opět, nemusíte všechny zákroky využít. Je to již rok, kdy jsem jej podstoupila a stále to drží jako na fotografii :-).

 • Petra B.

  Musím vám pochválit ty recepty, to jste dělala vy? Zkusila jsem už těstoviny s lososem a ovesné flameri, obojí jednoduché a výborné.

 • Host chatu

  :-) děkujeme, to je práce nutriční terapeutky Mgr. Jany Eliášové a steak s glazovanou zeleninou a s chipsem z černého kořene, který by měl potěšit partnera ženy po 40, je z pera šéfkuchaře z jedné z nejlepších brněnských restaurací Borgo Agnese Davida Viktorina, který také pokrmy připravoval pro focení. Jsou v nich použity suroviny vhodné pro ženu po 40 s antiaging faktory a u každého receptu je připsáno, čím pozitivně na tělo působí. Vařím je často a ráda, jsou jednoduché, stejně jako ty z předchozí publikace Zdravé těhotenství. Tam je zase z ovesných vloček recept na výborné müsli.

 • Blanka Vondrová

  Dobrý den paní Martincová,
  chtěla bych se Vás zeptat , jaké procedury jste u omlazení podstoupila a zda je nutné si po nich vzít volno?

 • Host chatu

  Dobrý den, Blanko, celkem to bylo 5 zákroků: 1. odstranění mrtvých buněk na povrchu pokožky pomocí laseru, srovná povrch, odstraní nerovnosti, také pigmentace, připraví terén pro další zákroky – to je jediný zákrok, po kterém je nutné vzít si volno, v publikaci navrhujeme výkon ve středu, čtv+pá volno + víkend, do detailů včetně fotek hojení v publikaci. 2. a 3. byly stejné, peeling, kdy jsme ještě nějakou vrstvu odstranili a stimulace tvorby kolagenu – díky němu je pokožka mladistvě pružná – červeným světlem – není potřeba volno po zákroku, ihned odcházíte např. do pracovního procesu 4. umístění kyseliny hyaluronové – látky tělu vlastní, udržuje pleť hydratovanou – do hlubších vrstev kůže v takových místech obličeje, aby mu navrátil mladistvé kontury, tomu se odborně říká facecontouring – není potřeba volno, ale vynechat náročnější fyzickou aktivitu, nepředklánět se cca 2 dny 5. stimulace regenerace pokožky vlastní plazmou – není potřeba volno

 • jitka-20

  Dobrý den, také jsem v knížce nenašla žádné heslo na zpuštění mluvených cviků, kde jej mám hledat? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, Jitko, heslo pro stažení instrukcí ke cvikům je uvedeno na straně 158 – druhý, tedy pravý sloupec, 5. řádek. Ať se Vám podle nich dobře cvičí :-).

 • SOFM

  Tu zdravotní inventuru jste udělal kvůli sobě, trendu, manželovi, nebo z vědeckého - lékařského zájmu?

 • Host chatu

  Dobrý den, to je pěkná otázka, děkuji za ni. Určitě na prvním místě kvůli sobě, ovšem ten vědecký zájem se záhy přidal :-). Byla jsem fascinována: - tím, co je dnes možné, hlavně v oblasti korektivní dermatologie a v opravě zubů - jak jsem se naučila rozumět svému tělu a pracovat s ním - jak neskutečnou to všechno mělo odezvu v psychice – ten dovětek k názvu Žena po 40 - sebevědomá a v kondici - jsem spontánně přidala těsně před odesláním grafikovi

 • ILONA D.

  DOBRÝ DEN,
  KNIHA SE MI VELICE LÍBÍ,POJEDNÁVÁ O PROBLEMATICE CELKOVĚ A DO DETAILU, DOKONCE JSEM V NÍ NAŠLA ŘEŠENÍ VLASTNÍHO PROBLÉMU.SKUTEČNĚ VÁM K CELKOVÉ ZMĚNĚ VZHLEDU A VÁHY STAČILY 4 MĚSÍCE?
  DĚKUJI .

 • Host chatu

  Dobrý den, Ilono, děkuji, jsem ráda, že Vám Žena po 40 již osobně pomohla. Omlazení jsme stihly s paní doktorkou za 6 týdnů a změna váhy trvala tak dlouho proto, že jsem byla zpočátku líná pravidelně cvičit a přečíst si výživová doporučení. Nakopnul mě právě výsledek omlazení a hned po něm jsem na všem začala pracovat intenzivněji. Pouze zubům jsem musela věnovat více času. Ale to je můj osobní handicap, naopak jiní tuto část vůbec nebudou potřebovat.

 • Tomáš M.

  Dobrý den,
  gynekolog asi nebude nic pro mě, ale věřím, že se najde spousta typů i pro muže po 40tce. :)
  Díky.

 • Host chatu

  Dobrý den, Tomáši, :-) to bezpochyby, jenom s tím omlazením to, prosím, nepřežeňte, mužům by měla zůstat nějaká ta sexy drsňácká vráska :-).

 • Magda

  Dobry den, kolik knizka stoji, da se koupit v knihkupectvi? Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Magdo, na www.prochytrehlavicky.cz, kde prodáváme naše vzdělávací publikace, stojí 349 Kč, v knihkupectvích je také k dostání, ale tam vychází dráže. Podrobně jsou jednotlivé části představeny na www.zenapo40.cz.

 • JaroslavaM

  Dobrý den,
  první část vaší knihy, kde popisujete omlazovací proces pleti paní doktorko (ta mě jako jistě mnoho dalších žen) nejvíce zaujala. Zeptám se proto, zda všechny vámi vyzkoušené metody byste globálně mohla doporučit všem ženám po 40 roku věku v rámci omlazení , prevence stárnutí pleti ?
  Myslím tím, že každá máme v podstatě ve stejném věku odlišnou plet´. A proto, rozsah a nutnost všech zákroků na ní je jistě závislí na odborném posouzení ?
  Musím dále přiznat, že v části o líčení jsem dospěla k závěru, že vlastně ve svých 42 letech se neumím patřičně nalíčit. A měla bych možná absolvovat nějaký kurz . Trošku jsem se styděla.
  No v části o preventivním očkování a také stomatologii, jsem si jen potvrdila, že aspoň tady jsem spokojená a v předstihu....
  Určitě jste i ve svých 40 letech byla velice aktivní, pracovně vytížená žena. Přesto jste se rozhodla jít trošku jinou cestou, než doposud ...byla jste moc nespokojená se sebou v nějakém ohledu ?
  Moc děkuji jak za odpovědi, tak především za publikaci, která určitě našla své čtenářky, příznivkyně. Zdraví Jarka Příbramsko

 • Host chatu

  Dobrý den, Jaroslavo, děkuji za milý dotaz. Přiznám se, že mě také tato část společně se stomatologickou zaujala nejvíce :-), zvláště ty výsledky :-). Máte plnou pravdu, že pleť by měl zhodnotit odborník, nastínit ženě, jaké má problémy související s věkem, ale i příp. zdravotní na pleti – nádory apod., jaké jsou na ně vhodné metody, v čem spočívají a kolik stojí. Žena se pak rozhodne, zda podstoupí vše nejen z důvodu finančního, ale i např. psychologického. U všech metod máme popsáno, jaký problém řeší, zda pleti přinášejí ještě něco více, takže se již čtenářky mohou podle toho zorientovat, zda by stejný postup těchto metod byl vhodný i pro ně, příp. zda např. laser či jiné nepotřebují. Vše, jak jsem psala výše, pokožku zkvalitňuje, touto cestou jsem chtěla jít. Samozřejmě u žen, které stojí o odstranění hlubších vrásek, by již tento postup nestačil. Stejně tak u výraznější gravitační ptózy, kdy se střed obličeje propadá dolů a vytváří laloky vedle brady, ta současně splývá s krkem, tak bychom zřejmě k navrácení mladistvých kontur s tímto nevystačili. Právě vyřešení tohoto u mě počínajícího problému, návrat těch mladistvých kontur je vidět na snímcích před a po. I když mně byly nabídnuty i další metody, chtěla jsem zatím zůstat u těchto, kde po odstranění odumřelých buněk pokožky následně pracujeme s látkami tělu vlastními, stimulujeme tvorbu kolagenu k zlepšení pružnosti pleti, aplikujeme kyselinu hyaluronovou, která je přirozené hydratační médium pleti. Zatím jsem odmítla botulotoxin – jednou je to toxin čili jed :-), mezonitě i plastiku víček :-). Ale samozřejmě neříkám, že k tomu jednou čas nedojde. Hlavně je důležité mít dostatek kvalitních informací, aby si žena ještě před kontaktováním lékaře udělala co nejlepší obrázek o současných možnostech, ale hlavně pak o lékaři samotném. Najít tu správnou lékařku mně trvalo doslova půl roku. Tedy takovou, u které jsem si byla 100% jistá, že ji výsledek zajímá více než finanční ohodnocení, která je jednou ze špiček v oboru a navíc pochopila hned v úvodu, o co mně jde. Co se líčení týče, naučila jsem se jej právě z postupu v publikaci (viz dřívější odpověď, chtělo to vícero pročtení, nic si z toho nedělejte, i mě čekalo před rokem, rovněž v těch 42, stejné procitnutí jako nyní Vás :-)), materiál jsem zakoupila přímo u vizážistky Hanky Čihánkové, www stránky jsou v publikaci na konci při výčtu autorů, zkuste se s ní poradit, cestuje jistě Vaším směrem často, příp. jestli to jde na základě fotografií... Inventuru a následně publikaci inicioval opravdu můj pohled do zrcadla, ten skok ve vzhledu byl výrazný, + ta kila navíc, únava, psychická nepohoda. Vím, že to bude znít přehnaně, ale nechtěla jsem v tomhle stavu prožít zbytek života :-).

 • Káťa

  Co soudíte o operaci očních víček? Podstoupila jste ji? A pokud ne, doporučila byste ji? A od kolika let? Je nutné se takového zákroku obávat?

 • Host chatu

  Dobrý den, Káťo, zatím jsem jej nepodstoupila, ale asi mě to brzy čeká. Co jsem měla možnost vidět u kolegyň, je to – u šikovného lékaře – drobný zákrok s obrovským efektem :-).

 • Katka V.

  Vaši publikaci jsem si pečlivě přečetla a donutila mě se sebou začít něco dělat - minimálně s líčením. Ke vzhledu ženy se čím dál více přihlíží, udržovaná žena má i větší šance zaujmout na první pohled třeba při ucházení se o nové zaměstnání. Pomohlo to v něčem i Vám? Cítíte se více atraktivní? A pomohlo Vám omlazení ve Vaší profesi?!? Děkuji za odpovědi.

 • Host chatu

  Dobrý den, Katko, v tom vzhledu máte pravdu, ale myslím si, že je přirozené, aby člověk o sebe pečoval po všech stránkách. Implementace informací z publikace vnesla do mého života novou energii, pohodu, vyrovnanost, zkrátka to ani nedokážu slovy vyjádřit. Obohatilo mě to o spoustu vědomostí, díky kterým o sebe budu pečovat lépe než bez nich. Asi ze mě vyzařuje i to profesionální nadšení, právě díky tomuto kroku možná dojde na další nové nápady, které přišly právě díky publikaci.

 • Weronika

  Paní Martincová, Vaši knihu jsem si zakoupila a jsem z ní nadšená! Je určena přesně pro mě a děkuji Vám, že pro nás ženy "na vrcholu" něco podobného vzniklo. Přeji Vám i sobě, ať nám ta kondice a nabitá energie dlouho vydrží!!!

 • Host chatu

  Dobrý den, Weroniko, děkuji za krásnou a motivující reakci, ať Vám nadšení, kondice i energie vydrží v roce 2014 i těch dalších :-)!

 • Jitka Kovaříková, Jedovnice

  Dobrý den,paní Martincová. Omlazení Vám orpavdu sluší. Chci se zeptat, zda-li jde vše absolvovat i po šedesátce a zda-le nehrozí nějaká zdravotní rizika pro tento věk. Děkuji
  P.S. babička Matýska a Jitulky

 • Host chatu

  Dobrý den, paní Kovaříková, zákroky, které jsem absolvovala, mají minimální kontraindikace, mezi ně patří akutní horečnatá onemocnění, zánětlivé onemocnění na kůži – vřed, opar, onkologické onemocnění, autoimunitní choroby, relativní pak těhotenství, co se rizik týče, tak ta u zákroků mohou být vždy, v jakémkoliv věku. Proto je nutno si pro jejich výkon vybrat registrované zdravotnické zařízení – návod je uveden v knížce, dále na základě referencí. Paní doktorka je běžně provádí i žen Vaší generace. Osobně jsem je snášela velmi dobře, dokonce i po tom prvním, nejrazantnějším laseru, jsem neměla doprovod a sama řídila domů. Zdravím celou rodinu :-).

 • Jitka Teturová

  Ahoj Jani. Změna je jopravdu velmi znatelná,moc ti to sluší. Chci se zeptat, jak probíhal výběr odborníků pro tuto omlazovací kúru a jak na to vše reagoval tvůj manžel. Děkuji a přeji hezký den

 • Host chatu

  Ahoj Jitko, moc děkuji za kompliment. Co se odborníků týče, jak jsem výše odpovídala paní JaroslavěM, paní doktorku jsem hledala doslova půl roku. Původní záměr byl najít kožní lékařku, která mně poradí s péčí o pleť a také s tím, jak zpomalit její stárnutí. Jednak jsem u hledání zjistila, že běžně se tímto kožní lékaři nezabývají, postupně mě tedy kolegyně z fakulty směrovala, až došlo ke šťastnému setkání s dr. Trojanovou. Díky tomuto jsem zjistila, že existuje obor korektivní dermatologie a také ony úžasné omlazující metody, o čemž jsem půl roku před tím neměla ani tušení. Omlazení původně vůbec nebylo plánováno. Když jsme s dr. Trojanovou sepisovaly péči o pleť a ony metody, nahlas jsem začala přemýšlet, že by bylo prima všechno vyzkoušet a nafotit. Ještě než jsem stihla myšlenku dokončit, paní doktorka, rovněž žena činu, s nadšením v očích pronesla: „A Vy na to dáte svůj obličej?“ Po tomto již nebylo cesty zpět a do týdne jsem měla v mailu termíny všech zákroků. Ale rozhodně nelituji :-). Ostatní spoluautory jsem si přivedla buď z předchozí spolupráce, nebo našla obdobně dlouhým hledáním jako paní doktorku. Znáš moje nároky :-)). Všichni spoluautoři jsou jedni z nejlepších ve svých oborech. A co na to manžel? Ten to zpočátku vůbec nechápal, ale nyní vypadá spokojeně :-).

 • Lenka

  Dobrý den paní doktorko,
  děkuji za Vaši knihu. Je skvělá! Už dlouho jsem na trhu nenašla publikaci, která by mne současně pobavila, poučila, vedla k zamyšlení a mluvila mi "z duše". Věnovala jsem ji s úspěchem ženám, které mám ráda a kterých si moc vážím.
  Velmi by mne zajímalo, jak si omlazení užíváte dnes, tj. víc než půl roku po a také, jestli pro nás, ženy po čtyřicítce, chystáte milé překvapení, tj. volné pokračování. To bychom opravdu rády!
  Máte i Vy v šatníku modely Gábinky Páralové? Proč právě její, čím Vás oslovily? Kde je nakupujete? Jsou cenově dostupné?
  Děkuji Vám za odpovědi na mé otázky a přeji Vám (a trošku sobecky i nám čtenářkám), aby Vás tvůrčí zápal a elán nikdy neopustil!

 • Host chatu

  Dobrý den, Lenko, děkuji za krásnou reakci. Omlazení, cm v pase, energie i dosažená psychická pohoda zatím drží :-). Výsledek mě inspiroval k dalšímu nápadu, takže slibuji, že budu i nadále pátrat, co je pro nás ženy - navždy již pouze po 40 :-) - nejlepší, a určitě se s tím ráda podělím. Modelů Gábiny Páralové mám v šatníku spoustu, řekla bych, že už převažují :-), bohužel jej nemám zatím tak promyšleně propracovaný jako v knížce Žena po 40, to bude moje další meta. Gábina vytváří modely přesně toho stylu, který mně sluší, tedy elegantní se šmrncovním, originálním prvkem. Velmi dlouho jsme k sobě hledaly cestu, neměla to se mnou jednoduché, vždy jsem přiběhla uřícená a hladová mezi kroužky dětí :-). Pro mě mít módní návrhářku kromě kvalitně ušitých originálních věcí znamená obrovskou časovou úsporu. Po vyřčeném požadavku, co kam potřebuji, mám již většinou ten správný model připraven v obchodě. Pouze jej upravíme na mou postavu. Cena je na rozdíl od zahraničí naprosto srovnatelná s konfekcí, na rozdíl od konfekce mně modely báječně sedí, jsou ušity přímo na mě. Zimní kabát od Gábiny mě stál stejně jako zimní bunda v konfekci. Nakupuji u ní v Brně, ale Gábina má již obchod i v Praze, adresy na: www.gabinaparalova.cz, obrázek o jejím stylu si můžete udělat v publikaci Žena po 40, kde oblékla 2 úspěšné české ženy po 40 a 2 známé herečky: Nelu Boudovou a Báru Kodetovou. Všechny šaty, ve kterých jsem představovala Ženu po 40 na křtu a v médiích – kolonky Křest, Žena po 40 v TV, Napsali o Ženě po 40 na www.zenapo40.cz – jsou také z její dílny. Kamkoliv přijdu v jejích modelech, vždy jsem pochválena :-).

 • Pavel Kolář

  Nedávno jsem četl, že byl objeven a že vědci zkoumají gen, který nese hlavní "opovědnost" za stárnutí buněk. Není to snadnější cesta k mládí, než složitá a jistě časově náročná omlazovací kůra?

 • Host chatu

  Dobrý den, Pavle, od objevení k praktickému užití je bohužel dlouhá cesta, takže zřejmě ještě moje generace bude muset docházet na to omlazení.

 • Lidka

  Dobrý den, jsem ráda že mám Vaši knížku Žena po 40, sice jsem žena po 50, je mi 53 let, ale myslím si, že i pro mne může být přínosem.Postupně ji pročítám, zajímá mne hlavně cvičení, uvidím, ráda se s odstupem času podělím o to, co m knížka dala a snad i vzala/doufám že nějaká kila půjdou dolů/. Ještě jednou děkuji za tuto knížku.

 • Host chatu

  Dobrý den, Lidko, děkuji, přeji Vám, ať Vás knížka inspiruje co nejvíce. Výsledek už pak hodně závisí na Vašem přemýšlení o vlastním těle a hlavně na vlastní aktivitě. Když ho jednou dosáhnete, je obrovskou motivací si jej udržet. Zatímco jsem v počátku měla velký problém pravidelně cvičit, tak dnes si již více jak jeden den vynechat nedovolím. Je to totiž znát. Činím tak ráno, kdy mám vypozorováno, že mně toho tělo spálí nejvíce, navíc mám díky endorfinům hned zkraje dne dobrou náladu. Vstávám na cvičení již v 5.30 hodin, abych vše stihla.

Foto: archiv
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi