Podle čeho si vybrat své ideální auto, které by se hodilo i pro cestu na dovolenou? Na otázky odpovídala generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová

Chat je uzavřený18.08.2015 13:00

Generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Mít auto, se kterým se nebudete muset bát vyjet na dlouhou cestu nejen po České republice, ale i do zahraničí, je důležité pro mnohé. V jaké situaci je lepší vybrat si rodinný vůz, SUV, kabriolet, nebo teréňák? Jaký motor je nejlepší na dlouhé cesty? Jak správně si vybrat ojetý vůz? Na tyto i další otázky odpoví 18. srpna ve 13.00 Karolína Topolová, generální ředitelky AAA AUTO.

Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO, se pohybuje v branži s ojetými vozy již více než 15 let. Pro největšího tuzemského prodejce ojetin AAA AUTO v roce 1998 založila zákaznické call centrum, které je nyní jedním z největších ve střední Evropě. Postupně se vypracovala až na generální ředitelku společnosti. Vystudovala andragogiku na Universitě Jana Ámose Komenského v Praze.

Chat

 • Yan

  Jak využíváte to, že jste žena - andragožka při prodeji ojetého vozu?

 • Host chatu

  Získané zkušenosti ze studia uplatňuji každým dnem, protože řídím velký tým a HR tématika je velmi důležitým aspektem pro vedení lidí. Pro uplatnění manažerských vlastností není komodita podstatná.

 • sparviero

  Nechci od Vás žádnou radu , rád chodím pěšky :-)
  Chci Vám ale napsat, že jste krásná :-)

 • Host chatu

  Moc Vám děkuji:-)

 • Lovacoop

  Nic nepotěší víc jak novučké novotou vonící auto i když dělnický cyp nikdy bych si nekoupil auto které někomu nevoní.

 • Host chatu

  Každý si volí auto podle svých možností a preferencí. Naši zákazníci si uvědomují, že hodnota nového vozu klesá o 30 až 40 % hned poté, co opustí továrnu. Proto si za ušetřené finance raději pořídí vůz vyšší kategorie a s lepší výbavou, než kdyby si kupovali auto nové.

 • Josef D.

  Dobrý den, Jak to děláte že nabízíte při výkupu lepší cenu než ostatní autobazary, myslíte si že lidi už mají dost se ztrátou času při individuálním prodeji. Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, naší výhodou je, že se neorientujeme na jednotlivě prodávané vozy, ale naopak na celkový objem prodaných vozů. Proto můžeme našim zákazníkům nabídnout vyšší výkupní, ale i prodejní ceny.

 • Jáchym

  Zajímalo by mne jak je obtížné mít stále největší nabídku aut v ČR

 • Host chatu

  Na českém trhu působíme již 23 let. Jsme největší na trhu a provozujeme jen v české republice 21 poboček, na kterých si zákazníci mohou koupit nebo prodat svůj vůz. Díky široké síti poboček jsme pak volbou číslo jedna pro mnoho zákazníků, kteří se rozhodnou svůj stávající vůz prodat a chtějí mít jistotu, že jejich vůz bude řádně papírově převeden a peníze dostanou ihned v hotovosti na ruku.

 • Karel Fuka

  Zdravím. Opravdu je v AAA možnost výměny vozu do 7mi dnů? Děkuji. To je pro mne dobrý argument.

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, našim zákazníkům poskytujeme možnost vyměnit vůz do sedmi dnů bez udání důvodu.

 • Hogo Fogo

  Jak dobre ojet auto, abych potom neprodelal a vyhodne prodal?

 • Host chatu

  Jednoznačná rada neexistuje, protože každý vůz ztrácí na hodnotě jiným tempem, a to v důsledku uvádění nových modelů na trh i poptávce po daném typu vozu. Pokud jste typ, který s vozem najede ročně pouze okolo 10 000 km a o auto pečujete, pak bych doporučovala držet si vůz déle a výměnu zvažovat okolo 6 roku vozidla, kdy za vůz dostanete ještě velmi dobrou cenu. Pokud s vozem ročně najedete 60 000 km ročně, pak je výměna ideální po 3 letech. Obecně ale platí, že pokud se budete o auto dobře starat a pravidelně jezdit na servisní kontroly, udržíte hodnotu vozu mnohem déle.

 • eM Felix

  Prodavate take sovetske znacky automobilu? Doporucila byste spise Ladu bez Nivy nebo Volhu bez vody?

 • Host chatu

  Tyto typy vozů jsou u nás spíše ojedinělé a v autobazarech na ně obecně narazíte spíše vzácně.

 • Erold

  Dostavaji vasi zamestnanci slevy na koupi ojetych vozu ve vasem autobazaru? Hodne je vyuzivaji? V jakem vysi?

 • Host chatu

  Ano, naši zaměstnanci mají možnost získat na vůz výraznou slevu, která se odvíjí od typu vozu. Tento benefit je velmi oblíbený.

 • SK

  Dají se v ČR sehnat méně známá či nepříliš často v ČR používaná ojetá auta: Packard, Buick, Subaru, Maserati, Lancia?

 • Host chatu

  Dají, ale spíše výjimečně, protože majitelé si tyto vozy drží déle a zákazníci obecně tyto vozy příliš nepoptávají.

 • ISelf

  Prodávají se v bazarech v ČR i auta speciálně upravená pro invalidy?

 • Host chatu

  Ano, ale jde o velmi specifické vozy, které jsou na trhu v omezeném množství a majitelé tyto vozy většinou drží, co nejdéle.

 • Ferenc Auto s.r.o.

  Nepomohla byste nam zalozit call centrum? Jste vyhledavanou mezinarodni odbornici na call centra. Kdy a kam vam muzeme zavolat?

 • Host chatu

  Dobrý den, napište mi prosím více informací na můj osobní mail k.topolova@aaaauto.cz. Děkuji.

 • Emil

  Dobrý den
  paní ředitelko
  moc Vám fandíme a chtěli bychom Vám poděkovat
  za profesionální přístup pří koupi ojetého vozu
  Lamborghini Miura. Jen nás mrzí, že pětidvéřová
  verze nebyla v námi požadované barvě k dispozici

  hodně úspěchů !

 • Host chatu

  Dobrý den, ceníme si každého spokojeného zákazníka a Vaše spokojenost mě opravdu potěšila. Mějte se hezky, Topolová

 • Pepik S.

  Zdravím, zajímalo by mě, jak je to s teréňáky a prodejem. Prodávali se více v létě nebo až na zimu?

 • Host chatu

  Dobrý den, podle našich statistik prodeje terénních vozů v létě vůči zimní sezóně překvapivě stoupají. Velký vliv má samozřejmě popularita těchto vozů, ale i to, že jde o dostupné vozy s větším zavazadlovým prostorem a ne tak vysokou spotřebou jako v minulosti. Podle statistik AAA AUTO v létě vůči zimní sezoně překvapivě stouply prodeje terénních vozů o 5,4 % od března letošního roku. Jedná se tak o prozatím nejvyšší podíl, pokud jde o historii prodaných terénních vozů. Čeští zákazníci si přitom tento druh automobilů nepořizují zdaleka jen kvůli zdolávání náročného terénu. Kvůli rostoucí popularitě SUV a terénních vozů jsme zřídili v Praze v Dolních Chabrech unikátní Off-road centrum, které se na tyto typy vozů specializuje.

 • Blondýnka

  Letošní léto je úmorné, i když teď trochu zapršelo. Kupuje u vás někdo auto bez klimatizace? Nebo se to u ojetin neřeší a raději si vaši zákazníci stáhnou okýnka?

 • Host chatu

  Bezpečnostní prvky i prvky výbavy, které se ještě v roce 2008 řadily k nadstandardní výbavě, patřily v roce 2014 mezi běžnou výbavu prodávaných ojetých vozů. Klimatizaci mělo ve výbavě 83 % prodaných vozů oproti 49 % v roce 2008. Lidé tráví v automobilech během dne mnoho času, a tak lidé mají stále častěji zájem o vozy s bohatší výbavou, než tomu bylo před několika lety.

 • Rudolf H

  Asi poprové v životě si chci koupit ojeté auto, protože už mě nebaví při každé výměně vozu čekat několik měsíců, než se auto vyrobí a ještě za to platit zbytečně hodně peněz. Nechci ale žádné staré auto. Jaká auta se nejvíce prodávají ve vaší Mototechně?

 • Host chatu

  Mototechna již prodala zánovních ojetin přes deset tisíc. Nejčastěji si zákazníci odvážejí vozy Škoda, zejména modely Fabia, Octavia, Rapid, Roomster či Yeti. Na nejvyšších místech žebříčku prodejnosti se objevují také modely značek Hyundai (i20, i30 a ix35) a Kia (Ceed a Sportage). Vozy z Mototechny jsou dostupné v celé síti AAA AUTO ve 21 městech v Česku. Mototechna současně nabízí všechny běžné služby autosalonu, jakými jsou výkup vozů protiúčtem, poskytování finančních produktů na nákup vozu, pojištění, služby servisu, prodej náhradních dílů a vlastní kreditní kartu.

 • Kalina

  Chci si po patnácti letech konečně vyměnit auto, i když zatím pořád funguje bez větších zádrhelů. Už sui myslím, že by to ale chtělo změnu Nemám žádné velké požadavky, ale poradit bych potřebovala. Stačí mi menší vůz s kloudným kufrem a rozumnou spotřebou. Když k Vám přijdu, bude mi schopen někdo poradit? Děkuju, Kalivodová

 • Host chatu

  Dobrý den, pokud vám auto vydrželo patnáct let bez větší investice, tak o něj jistě dobře pečujete. I tak je to ale dost dlouhá doba na to, zvážit výměnu. Nejlépe uděláte, když se spojíte s naším call centrem na bezplatné lince 800 110 800 a tam vám poradí co se současným vozem a jistě i s výběrem dalšího přesně podle Vašich požadavků a aby Vám sloužilo zase tak dlouho. Budeme rádi, pokud si vyberete auto v AAA AUTO.

 • škoďák

  Dobrý den, jsem zarytý milovník vozů Škoda, ale bohužel to poslední jsem zrušil. Každopádně i moje další auto bude Škodovka – kvůli velikosti kufru zase Oktávka. Máte u vás takové vozy s málo najetými kilometry a třeba rok dva staré? Nechce se mi trávit hodiny na internetu a zkoumat, kde co mají. Potřebuji auto koupit rychle. Díky, Václav

 • Host chatu

  Dobrý den, Škodovky obecně dlouhodobě tvoří zhruba třetinu naší nabídky. Vzhledem k tomu, že se zaměřujeme na málo ojeté vozy po jednom nebo dvou majitelích, je výběr takového auta, o jaké máte zájem, velmi široký. Pokud nechcete hledat na internetu, je nejlepší kontaktovat naše call centrum, kde je k dispozici 200 operátorů, kteří poradí s výběrem nejlepšího vozu dle Vašich požadavků. Můžete si s nimi domluvit schůzku i na Vaší nejbližší pobočce, a tím pádem nebudete muset na nic čekat.

 • Jindra N.

  Když si čtu, kolik podvodů s ojetými auty je, přijde i úplně nemožné, aby si mohl někdo jen tak s důvěrou koupit auto. Jde si vůbec bez větších znalostéí takhle koupit auto?

 • Host chatu

  To je správná otázka. Vyznat se ve všech tricích, které různí obchodníci s ojetinami zkouší, vyžaduje opravdu tvrdou školu. U nás na výkupu běžně odmítáme 65-70 % aut, která jsou nám nabízena. To je obrovské množství - letos jsme kvůli různým právním či technickým závadám nevykoupili kolem 110 000 aut. Proto doporučujeme, aby si zákazníci s sebou na koupi vozu v bazaru brali svého automechanika. Z bazaru, který vašemu automechanikovi neumožní důkladnou prohlídku vozu včetně napojení na diagnostiku, bych doporučovala hned odejít. To samé platí i u nákupu auta přes soukromníka, i když tady hrozí rizik více.

 • Jaroslav G

  Co říkáte na LPG auta? Zájem pořád trvá. Čím si to vysvětlujete?

 • Host chatu

  Nárůst zájmu o automobily s pohonem LPG si vysvětlujeme třemi faktory. I přes fakt, že se ceny benzínu a nafty za poslední rok snížily o více než pět korun za jeden litr, postupně vzrůstá počet zakoupených velkoprostorových aut s alternativním pohonem. Řidiči tak vidí, že toto zlevnění je možná jen krátkodobou záležitostí, a hledají trvalou garanci pro úsporu. Druhým faktorem je rostoucí důvěra k vozům s tímto pohonem. Posledním kritériem je pokračující trend rozevírajících se nůžek mezi cenami nových a zánovních vozů, kdy zejména u SUV lze zakoupit roční či dvouletá auta výrazně levněji než nová.

 • Ota H

  Pro mě osobně je nejdůležitější velké auto s hodně sedadly, takže MPV. Jaké se u vás nejvíce prodávají?

 • Host chatu

  Vzrůstající oblibu velkoprostorových automobilů v době dovolených potvrdil nárůst jejich prodejů od konce března, který ve srovnání se zimním obdobím letos činí 56,2 %. AAA AUTO prodalo od 1. března do konce května 2015 již přes 600 takových vozů. Absolutními lídry ojetých rodinných vozů jsou letos Renault Scénic a Škoda Roomster.

 • Pampeliška

  Léto sice končí, ale asi hodně lidí řešilo auto právě na léto a dovolenou. Jaká auta jsou v létě TOP?

 • Host chatu

  Čeští řidiči zdaleka nevyhledávají u dovolenkových automobilů pouze prostor a užitné vlastnosti, ke kterým v první řadě patří objem zavazadlového prostoru a komfort (např. klimatizace). Vzhledem k rostoucí standardní vybavenosti vozidel se majitelé vozů SUV a MPV začali zaměřovat také na vzhled a spotřebu. Víceúčelové vozy sice nabízí svým majitelům pohodlnější nastupování, lepší výhled, komfort či bezpečnost, nicméně negativní vlastností jsou oproti tomu zpravidla vyšší provozní náklady. Právě typ paliva u SUV a MPV se proto stává v dnešní době čím dál více zásadnější při výběru vozu. Letos tento trend ovládly vozy LPG.

 • Niki L

  Přijde mi, že se strhla bytva o terénní vozy. Tedy alespoň na ulicích jich je více? Je to znát i u vás?

 • Host chatu

  Podle statistik AAA AUTO vůči zimní sezoně také překvapivě stouply prodeje terénních vozů o 5,4 %, a to na celkový počet 452 od března letošního roku. Jedná se tak o prozatím nejvyšší podíl, pokud jde o historii prodaných terénních vozů. Čeští zákazníci si přitom tento druh automobilů nepořizují zdaleka jen kvůli zdolávání náročného terénu. I přes skončení zimní sezony segment SUV zaznamenal mírný nárůst, což dokazuje popularitu těchto vozů v běžném silničním provozu.

 • Karel

  Co se týká aut, jsem poměrně rozmarný. Letos jsem si chtěl splnit sen, ale sehnat kabriolet na inzerát, aby nestál majlant a nebyl to vrak, prostě nejde. Nabízíte občas nějaký i u vás?

 • Host chatu

  Ano, ačkoli kabriolety nepatří k nejprodávanějším typům automobilů v našich prodejnách, jsou velmi důležitou součástí naší nabídky, kvůli které se k nám vrací mnoho zákazníků. Obzvláště v letních měsících je poptávka po kabrioletech výrazně vyšší. Dle statistik jsme v druhém čtvrtletí letošního roku prodali téměř třikrát tolik kabrioletů oproti stejnému časovému období na začátku roku.

 • Johny

  Dobrý den, zvažuju změnu práce a svět aut mě vždycky bavil. Dá se k vám vůbec běžně přes inzerát dostat?

 • Host chatu

  Dobrý den, naše společnost vstoupila letos na nový trh a plánuje i otevření několika dalších poboček, proto tsaké plánujeme letos nabírat až 200 nových zaměstnanců. Podívejte se, prosím, na náš web na stránku http://www.aaaauto.cz/cz/jobs.php, momentálně nabízíme téměř 70 pozic.

 • Lukáš P.

  Která auta se teď nejvíc prodávají?

 • Host chatu

  První pětka je více-méně stabilní. Samozřejmě vedou modely Škoda Fabia a Škoda Octavia, VW Golf a Passat a Ford Focus. V poslední době hodně posilují korejské značky KIA a Hyundai.

 • SD

  Léto a kabriolet patří k sobě. Míváte někdy i zajímavé modely v nabídce? Letí víc benzínová nebo dieslová motorizace?

 • Host chatu

  Dlouhodobě nejvyhledávanější jsou vozy typu Mercedes SLK, Volkswagen Eos či Peugeot 206. Zákazníci si k nám chodí také pro skutečně jedinečné automobily. Z těch nejzajímavějších vozů prodaných v první polovině roku lze uvést například Bentley Continental GTC, Porsche 911 nebo Mini Roadster John Cooper Works. Dle našich statistik je u ojetých kabrioletů populárnější verze se zážehovým motorem, konkrétně se jedná o 89 %.

 • Vráťa

  Jak se prodávají asijská auta? Konkrétně by mě zajímala Kia a Huyndai

 • Host chatu

  Obliba vozů Hyundai a Kia v posledních 5 letech raketově vzrostla a platí to i pro trh ojetin. Zatímco v minulosti jejich zůstatková cena klesala výrazně rychleji než u zavedenějších evropských značek, v současné době se dá říci, že se cenová stabilita drží na úrovni značek jako třeba Ford a Opel.

 • Mára

  Čím si myslíte, že to je, že jsou stále oblíbenější právě Kia a Hyunday? Je to tím, že se vyrábí u nás?

 • Host chatu

  Nemyslím si, že by to bylo následkem umístění výrobních závodů do ČR. Spíše jde o efekt velmi intenzivní marketingové komunikace, která postupně vylepšuje jméno obou značek (např. nadstandardně dlouhá tovární záruka) i jejich agresívní cenové politiky v minulých letech.

 • Tomeš

  Dobrý den, budu mít na Vás nestandardní prosbu o radu. Koupil jsem si v konkurenčním autobazaru ojeté auto, které je v pohodě, ale mělo být nekuřácké, ale nebylo. Z auta je to cítit a navíc jsem našel propálená místa na sedačkách i plastu. Dá se to vůbec nějak odstranit? Děkuji, Tomeš

 • Host chatu

  Dobrý den, zápach se z vozu dá celkem dobře odstranit profesionálním čistěním, které vás ale na pár tisíc korun vyjde. Propálené plasty a sedačky jsou opravit jen velmi těžko, ale některé části lze vyměnit, jen do toho musíte investovat. Zajeďte si do profesionálního servisu, kde se zabývají čištěním a jistě Vám pomohou odstranit co nejvíce následků po kouření.

 • jirka

  Ve svém voze bych nikdy nekouřil, ale vozím tátu, který bez cigarety nedá ránu a já pro klid v rodině mlčím. Jenže teď mám nové auto a opravdu nerad bych ho měl brzo začouzené a propálené jako to předešlé. Máte nějaké tipy?

 • Host chatu

  Nejsem zastánce kouření, a i když chápu, že někdy je lepší nedělat v rodině rozbroje, alespoň bych se pokusila tatínkovi celou situaci vysvětlit. Kouření ve voze může výrazně snížit jeho prodejní hodnotu. Přeci jen i při sebevětší opatrnosti se jen těžko vyhnete propálené sedačce nebo plastu. Navíc letící část žhavého z cigarety může ovlivnit i Vaše soustředění při jízdě, což může ohrozit nejen Vás, ale i řidiče v okolních vozech.

 • Jája

  Podporujete i nějakou charitativní činnost. Přeci jen auta denně zbíjí, tak by se to i nabízelo.

 • Host chatu

  Jsem předsedkyní správní rady v Dětské dopravní nadaci, která podporuje děti, kteří přišli o jednoho nebo oba rodiče v důsledku dopravní nehody. Naše společnost již několik let přispívá a jsem ráda, že se mi daří plnit cíl, který jsem si při nastoupení do předsednické role dala. Daří se mi shánět nové finanční prostředky, díky kterým nadace může uspokojit všechny žadatele.

 • No name

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli existuje nějaký rozdíl v poklesu ceny u různých vozů během let. Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, nejrychlejší pokles hodnoty vykazuje luxusní segment, kde cena po dvou letech auta prestižních značek spadne na polovinu původní pořizovací ceny (např. BMW 530d – cena nového vozu před dvěma lety 1.6mil, nyní stojí vůz z roku 2013 s 60 000 najetými km okolo 800 tisíc). Nejpomalejší pokles cen spatřujeme u nejrozšířenějších modelů tříd mini, malé a nižší střední, zejména u kusů bez rozsáhlejší příplatkové výbavy.

 • Mikul

  Když budu chtít prodat auto, jak ho můžu upravit, aby se prodalo za co nejvíce?

 • Host chatu

  Pokud se rozhodnete prodat auto, je vždy dobré dát ho do pořádku po technické stránce, pokud víte o něčem, co už by bylo potřeba vyměnit (například tlumiče, obvodový řemen, prasklé žárovky apod.). Vůz určitě před nabídnutím zájemci důkladně vyčistěte nejen z venku, ale i zevnitř. Obecně je nejlepší věnovat vozu dostatečnou péči po celou dobu, co s ním jezdíte. Díky tomu můžete navýšit hodnotu vozu i o desítky tisíc.

 • Láďa

  Máte nějaký návod na správnou péči o auto? Přeci jen každý z nás auto po nějaké době mění a ne vždy čeká až se mu rozpadne…

 • Host chatu

  Zde je několik tipů, které pomůžou hodnotu vozu udržet a oddálí tak pomyslné stárnutí: 1. Zdokumentovaná servisní historie - je potřeba pravidelně vést servisní knížku, uchovávat faktury ze servisu za opravy a výměny dílů. Když vůz utrpí na parkovišti škrábanec na blatníku, který je nutno přelakovat, je potřeba vše zdokumentovat a při prodeji auta být schopen doložit, že vozidlo nebylo bourané, ale jen přelakované kvůli kosmetické vadě. 2. Pravidelné mytí karoserie je nejlepší způsob, jak zachovat nejen povrchovou úpravu vozidla a zabránit vzniku koroze. Právě vnější kosmetické vady na exteriéru a v interiéru automobilu mají zásadní vliv na kupní cenu. 3. Péče o problematické partie vozu – Stejně jako člověk, i automobil má svá slabá místa. Typickým příkladem je tzv. brzdný prach, který při brždění dopadá na disky kol, které znečišťuje a má na ně neblahý vliv. Žhavé částice jsou nebezpečné zejména u hliníkových kol, na kterých vytvoří žlutohnědý spálený povlak, který je důsledkem dlouhodobého zanedbávání disků. Pravidelné používání kvalitní leštěnky disků tento problém pohodlně vyřeší. 4. Mytí motoru přenechte odborníkům. Vzhledem k vzrůstajícímu množství elektronických systémů pod kapotou automobilů se nedoporučuje. Neodborná manipulace s vysokotlakými přístroji může motor poškodit. 5. Skvrny v interiéru patří do kategorie absolutního základu péče o vůz. Koneckonců se jedná o prostor pro řidiče i posádku. Zanedbávání čistoty, ale i funkčnosti interiéru může způsobit neodstranitelné funkční i vzhledové vady. 6. Zápach v interiéru, ať už je způsobený čímkoliv, představuje obdobné znehodnocení. Pouhé vyvětrání vozu či použití sprejů nebo aromatických doplňků a autokosmetiky tento problém řeší jen krátkodobě. 7. Důkladnější péče o dražší auta se vyplatí dvojnásob. Je obecně známé, že pokles hodnoty u dražšího zboží klesá daleko rychleji. Právě proto se doporučuje majitelům nových či zánovních vozů starat se o svého "miláčka" daleko pečlivěji.

 • Kolín

  Jaká barva je nejoblíbenější? Když si koupím auto v neobvyklé barvě, asi ho pak stěží prodám, co?

 • Host chatu

  Zákazníci kupující ojeté vozy vesměs kopírují trend trhu s novými vozy, jen se zpožděním. Proto většina barev najde uplatnění u svých majitelů, i když v případě exotičtějších barev jako je růžová, fialová či žlutá to trvá déle. Přestože trend bílé barvy stále přetrvává, lépe se prodávají neutrální barvy jako šedá nebo stříbrná, modrá, černá a červená. Je to i tím, že bílou barvu vesměs upřednostňují ženy, ale vozy ve větším poměru nakupují muži.

 • Loumen

  Jaká výbava kromě klimatizace je teď oblíbená? Má na to nějaký vliv, jestli jde o malé či velké vozidlo?

 • Host chatu

  V jednotlivých tržních segmentech se situace liší. Parkovací senzory už nejsou povinností jen u velkých SUV, ale začínají být podstatným prvkem výbavy i u kategorií mini a malých městských aut. Ve střední třídě (zejména u prestižních značek) už se takřka za samozřejmost považují xenonové světlomety. Ve vyšší střední třídě by už ve výbavě nemělo chybět (alespoň částečně) kožené čalounění, automatická převodovka, a důležitým prvkem je i vestavěný navigační systém.

 • Václav K.

  Jsem hrozný pedant na bezpečnost vozu, takže ho mám v garáži i s alarmem, GPS a zámkem řadící páky. Je to asi extrém, ale řeší to asi hodně lidí?

 • Host chatu

  Zabezpečovací zařízení se stávají stále častější součástí požadované nadstandardní výbavy ojetých automobilů. Oproti roku 2012 se v roce 2014 prodalo o 327 % více vozů vybavených lokátorem nebo mechanickým zabezpečovacím zařízením. Obzvláště při rostoucí oblibě zánovních vozů, které stojí i několik stovek tisíc, je zabezpečení pro zákazníky zásadnější.

 • Mirka S

  Chtěla jsem si koupit ojetý vůz, ale nějak jsem si nemohla vybrat, tak jsem se rozhodla pro nový. Kamarád mě pak zase přesvědčoval do zánovního vozu. Jsem úplně zmatená. Dá se na tom opravdu ušetřit?

 • Host chatu

  Dobrý den, v posledních letech zaznamenáváme nárůst zájmu o zánovní automobily, které již pár let prodáváme přes naši značku Mototechna. Naši zákazníci mají na vozy různé požadavky, ale stále více z nich si uvědomuje, že zánovní vůz do 3 let stáří lze pořídit o 30 až 40 % levněji než vůz nový, což znamená ušetření desítek tisíc korun. Zákazník si tak může pořídit vůz ve stavu jako nový a ve vyšší kategorii, než kdyby si kupoval vůz nový. Přijďte se k nám sama přesvědčit

 • Luboš

  Budu Vás trochu zkoušet, ale řeším výměnu auta a zajímala by mě cena stejného vozu nového a 8 let starého. Konkrétně mi jde o Škoda Octavia. Děkuji

 • Host chatu

  Rozdíl cen je po tolika letech samozřejmě veliký. Když vezmu průměrnou cenu nové Škody Octavia, která je 580 000 Kč, po roce je průměrná cena 510 000 Kč, ve třech letech 385 000 Kč a v osmi 215 000 Kč. Přesto Škoda patří, co se týká cen ojetých vozů, mezi největší držáky.

 • Lucie

  Naprosto nechápu, proč si ještě v dnešní době někdo kupuje auta v českých bazarech. Nejlepší auta jsou z Německa nebo Francie! Kupovala jsem takhle před pěti lety a až to bude třeba, udělám to tak zase!

 • Host chatu

  Ještě před několika lety se daly v zahraničí nakoupit ojeté vozy za velmi zajímavé ceny. Za nízkého kurzu koruny k Euru a nízkých cen ojetin u nás se už však dovoz aut z Německa nebo Francie už téměř dva roky vůbec nevyplatí. Bohužel lidé se jen pomalu zbavují stereotypu o skvělých autech z dovozu, který si vytvořili, když se ještě vozy z dovozu vyplácely. Desítky drobných dovozců, které import levných „západních“ aut donedávna ještě slušně živil, se nyní spíše snaží za každou cenu přežít. Již nemohou konkurovat cenou nebo kvalitou, a proto se uchylují se čím dál tím více k trikům a podvodům. Snaží se vylepšit hodnotu vozu různými nelegálními způsoby, jako je přetáčení tachometrů, padělání roku výroby v technickém průkazu nebo prodej vozů po těžkých haváriích. Vydělávají tedy na podvodech a obelhávání důvěřivých zákazníků.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.