Politik z VV Tomáš Jarolím

Chat je uzavřený10.04.2012 11:00

Tomáš Jarolím.

Ve vysoké politice se příliš dlouho neohřál, přesto se mu podařilo vyvolat další z řady vládních krizí. Bývalý místopředseda Věcí veřejených Tomáš Jarolím ani ne rok po zvolení do funkce rezignoval. Vadilo mu, že ministři VV neuposlechli rozhodnutí grémia strany a nerezignovali. Co teď bude zhrzený politik dělat? Proč ho jeho kolegové nepodrželi? A nakolik má ve straně Věci veřejné šanci prosadit se někdo mimo pražské vedení? Tomáš Jarolím odpovídal on-line.

Tomáš Jarolím (41) vystudoval elektrotechniku na střední odborné škole, poté pracoval v reklamě a marketingu. Vydává časopis Krajský-Express, věnuje se charitě. Na podzim roku 2010 byl za Věci veřejné zvolen do teplického zastupitelstva. Do strany vstoupil v roce 2011. Hraje v kapele Motorband.

Chat

 • Karel Řezáč

  Pane Jarolíme, opravdu si myslíte, že Váš dosavadní život je vstupenkou do senátu? Proč chcete být politikem "za každou cenu"?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Nikdy jsem nechtěl být politikem za každou cenu. A donedávna jsem nechtěl být politikem vůbec. Tuto nevděčnou práci bych rád přenechal jiným, ke kterým bych měl důvěru. Nevím, zda existuje vstupenka do politiky, pro ně je politika služba společnosti. V tomto ohledu zkušenosti mám z více jak desetileté práce v neziskovém sektoru. Charitou počínaje a konče obranou práv obyčejných lidí proti zvůli orgánů.

 • daniel Pink

  VV měli jasny skoro levicovy program,bez školneho ,ochrana najemniku,duchodcu ,socialně slabych....spojily jste se s brutalni asocialni mafianskou bandou ODSTOP Neskončite jako US v propadlišti dějin za zradu voliču?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Doufám, že ne, ale vše ukáže čas.

 • Ivan Turnovec

  S Vaším názorem, že VV by měly opustit vládu i koalici, souhlasí většina členů strany (o ostatních voličích této strany nemluvě), jak se díváte na podraz, který vůči Vám i svým voličům pražské vedení VV udělalo? VV jsou již zcela nedůvěryhodné a to platí i o jejích představitelích paní Paeke počínaje. Paradoxně pan Bárta mi v současné době vadí méně než Ti, kteří se drží svých postů i za cenu ztráty svědomí.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Zatím to nechci nijak komentovat, ale moji kolegové mají bezpochyby právo na své názory a právo je prosazovat. Že se v nich nemusíme potkávat, je věc jiná a neznamená to, že se na ně budu zlobit. Politika je určitě věc kompromisu, nicméně i ten má mít své hranice. Já jsem je vyádřil.

 • Naštvaný volič

  Dobrý den,
  Víte že v průzkumech se vaše strana v dalších volbách do PS nedostane?
  Nejnovější průzkumy ji dávají pouhých 1,4% hlasů. Ovšem v reálu to sice bude více, ale i tak je vám Sněmovna uzavřena. Dále bych chtěl vědět, jestli vám opravdu stojí zato zůstávat ve VV, když zklamaly všechny své voliče a pokaždé jen poklonkovaly ODS a TOP09. Pro KORYTA zůstávaly ve vládě i když několikrát (8krát) hrozily vystoupením z koalice. Nepřipadá vám, že VV se už tolik znemožnili jako žádná jiná strana a dokázali, že ne reformy ale Peníze a Moc měly za následek zůstávání této strany v koalici. Stejně směšný a nedůvěryhodný jako strana je i Radek John, který před časem opět!!! vyhrožoval, že jeho ministři podají demise, ale nakonec opět skloil hlavu před premiérem, který pohrozil, že vláda skončí. Je vidět, že VV nechtějí, aby vláda padla, ale chtějí se udržet u koryt dokavaď to ještě jde, protože po volbách by si dlouho neškrtly, nebo rovnou skončily na smetišti dějin. Nestydíte se, že jste kdy vstoupil do VV? zkazuji vládě a VV - Neděkuji, odejděte!!!

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Ne, nestydím se. Já jsem také VV a se mnou mnoho jiných slušných, poctivých a odhodlaných lidí. To neberte jako kritiku mých kolegů ve vedení strany, neboť není nic horšího odsuzovat bez relevantních informací.

 • Marek Veselý

  Dobrý den, slečna Kočí hovoří na nahrávce o korupčních nabídkách, které dostala (nepřímo) od Nečase a Kalouska - nevíte, zda toto podezření šetří policie? A jak si vysvětlujete její slova o krytí této operace BISkou (v té souvislosti jsem si vzpomněl na Kalouskovu "mystifikaci" s nahrávkou setkání novinářů)? Neděsíte se v jakém státě to žijeme a nevadí Vám, že VV při tom sedí ve vládě?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Neděsím se, nicméně toto přesně jsou důvody, pro které jsem na chvilku do politiky vstoupil. V tuto chvíli a za těchto podmínek mi účast VV ve vládě vadí.

 • madqwert

  Na nahrávce Kočí zaznělo, že TOP 09 a ODS si chtěli koupit vaše poslance. Nepochybuji o tom, že se o to snažili a nakonec se jim to zřejmě i podařilo. Jaký je na to váš názor? Proč ODS odstranila Tluchoře, když se vlastně nic nedělo? Stejně to udělal Kalousek, Nečas a Topolánek v roce 2006, když si koupili Melčáka a Pohanku. Jak s nimi můžete vládnout?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Po pravdě, já nemůžu, proto jsem inicioval vše to, co se dělo v minulých dnech. Nejde o strany, jde o konkrétní lidi, kteří pro mě nejsou zárukou dobré správy věcí veřejných.

 • zvědavý občan

  Pane Jarolíme,jaké je to být v televizi za úplného vola ?To vám udělal předseda John naschvál,ty demise do šuplete ?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Za vola nejsem rád, nicméně i to k životu patří a člověk si tak může uvědomit, kdo je a že není víc než ti ostatní. To se vám v politice stane hodně rychle. Demise do šuplíku byla chyba nikoliv předsedy, ale PR, a celé to bylo poznamenané naivitou a diletantismem.

 • ;-)

  Prijde doba, kdy zase CEST a ROVNA PATER bude neco znamenat...

  Dekuji za Vasi ODVAHU

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Děkuji, také v tu dobu doufám.

 • Deziderat Kovář

  Dobrý den, do jaké politické strany vstoupíte před nadcházejícími parl. volbami? přidáte se spíše k levici, nebo k pravici? podle Vašeho vzhledu byste to klidně mohl zkusit u pana Vandase...

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  U Vandase bych mohl skončit opravdu jen podle sestřihu vlasů, stejně tak jako v tibetském klášteře. Myslím, že svůj názor na extremismus a nesnášenlivost jsem jasně projevil tím, že jsem se o víkendu postavil na stranu chanovských Romů, které jsem byl přesvědčovat, že násilím, byť na někom tak podivném jako jsou radikálvé, není řešení. Stejně tak jsem se jasně vyjádřil k panu Bátorovi a dodnes jsem proto častým tématem Národní myšlenky v negativním smyslu slova. Mým politickým i životním krédem je laskavost, nicméně to se nevylučuje s tím, být nekompromisní k nespravedlnosti a zlu.

 • Jiří Dostálek

  Dobrý den, proč lžete, nic jste nevystudoval, žádnou maturitu nemáte.
  Je pravda, že jste Řebíčkův bílý kůň, kterého "jako" objevil John a plníte jeho příkazy?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Máte pravdu, v době, kdy mladí lidé studují, jsem já již byl profesionální rockovýc muzikant a škola mě nezajímala. Dělal jsem ji jen, abych splnil přání svých rodičů. Nejsem ničí bílý kůň a nikdy jsem nebyl. Ani ničí užitečný idiot. Pravdou je, že si to mnozí mysleli.

 • Diana Stores

  Pane Jarolíme,podle mého názoru jste jen karierista a bludný pomatenec.Poškodil jste VV stejně jako ta jednoduchá Kočí,která by měla odsud zmizet někam do Karpat a nevylézat.Vy budete v očích lidí stejně negativně posuzován jako ona.Zalezte tedy také někam,když jste podle vás dosáhl svého ,,charakterového,, vrcholu.Pošpinit,pomluvit,zdrhnout a pak kandidát senátu,že ?Všichni jste stejná sebranka.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Na tento dotaz nemám žádnou reakci. Ani neslušnou.

 • jan k.

  Dobrý den pane Jarolíme,
  viděl jsem Váš výstup v TV, bohužel jste mne velmi zklamal - říkal jste, že si nepamatujete jména sponzorů, i když jste se s nimi potkal. ... bylo to moc trapné, zvláště když v té době, kdy jste seděl ve studiu, už váš předseda John vycouval z podání demisí. Nechápu jednu věc, proč slečna Kočí mluví pravdu v případě napadání koaličních partnerů a nemluví pravdu, když mluví o situaci a podmínkách ve VV. A můj dotaz: Proč chcete kandidovat do Senátu (uveďte jeden konkrétní důvod). I když IMHO nemáte absolutně šanci. Hezký den!

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Nikdy jsem neměl dobrou paměť na jména, nicméně doporučuji vám otevřít stránky VV, kde jsou sponzoři jmenovitě uvedeni. Já v osobním setkání se sponzory jsem chtěl vědět, zda neměly zakázky od státních společností a také jsem chtěl znát jejich motivaci a důvody, proč dávají peníze politické straně a zrovna VV. Před několika měsíci jsem inicioval a uveřejnil svůj návrh financování politických stran, který je, myslím, dostatečně nekompromisní. Podle mne by žádná politická strana, která má své zástupce v parlamentu, nemohla přijímat žádné sponzorské dary. Na druhou stranu by těmto stranám stát musel za jasných podmínek a přesných parametrů hradit jejich chod. Ke své kandidatuře do Senátu jsem byl vyzván místním klubem a protože se jedná o obvod, kde se cítím doma a mám své aktivity v rámci neziskové společnosti, kandidaturu do primárek jsem přijal. Je pro mě samozřejmostí reperzentovat politickou stranu, do které jsem vstoupil.

 • ok

  Podle mého soudu by měl odpovědný politik tlumit osobní ambice a najít správný čas na prosazování ideálů. Co vás, pane Jarolíme, přivedlo k přesvědčení, že vy jste ten povolaný, kdo by měl správně rozhodnout o osudu deseti milionů lidí. Domnívám se dokonce, že jste jimi ani nebyl zvolen.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Nemám žádný vnitřní pocit vyvolenosti a mandátu a dokonce nemám žádnou stoprocentní jistotu, že to co dělám, dělám správně a dobře. Necítím se neomylný a určitě jsem v životě i v politice udělal chyby. Zvolen jsem byl v Teplicích do zastupitelstva. Do funkce místopředsedy strany mě nominoval a přesvědčil Radek John.

 • VV

  Považujete se sám za osobnost?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  V duchu svých niterných praxí považuji každého živého tvora za jedinečného a tedy za osobnost. V tomto pohledu i sebe. Moje zkušenost dobrovolníka v nemocnici a také člověka, kterému v rukou umírali lidé, mě k tomuto náhledu na svět vedou.

 • Titan24

  Myslíte si, že 10. dubna padne vláda, nebo se opět domluví a pojede se vesele dál?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Nevím a ani již nejsem účasten jednání, které vede vedení strany. Osobně si myslím, že nepadne.

 • Zdeněk

  Je vidět že jsi chlapče pracoval v reklamě,ale vzal jsi to za špatný konec.Ještě chceš kandidovat do senátu po té reklamě co jsi vytvořil?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Z pohledu člověka, který dělal v reklamě a PR, neexistuje hloupější krok, než se vzdát funkce místopředsedy půl roku před volbami. Příští týden si na mne nikdo z médií ani nevzpomene a volič zapomene, myslím, tak v sobotu. Nicméně na to, co jsem udělal, není možné pohlížet z pohledu senátorské kampaně nebo politické budoucnosti, ale jen z pohledu toho, co je dobré pro tuto společnost. Podotýkám, mého osobního pohledu, který nemusí být správný.

 • Novák Josef Chlumec

  Co si o sobě vůbec myslíte? Už pohled na Váš nevlídný zjev
  budí odpor, když k tomu přidáte Vaše jednání tak se chce zvracet.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Myslím si o sobě, tak jako každý člověk, jen to nejlepší. Myslím si, že jsem krásný, chytrý a moudrý, ale zas tak velký "pitomec", abych si to myslel doopravdy, to tedy nejsem. Naše mysl v principu funguje na základním rozdělování k tomu, co v nás vyvolává odpor, lpění nebo chtění. Ve vás vyvolávám odpor. Myslím, že to je legitimní a že spolu asi na kafe nepůjdeme :)

 • Martin Novák

  Vazeny pane Jarolime , mohl by jste nam neco sdelit o Vasi zakladni povahove vlastnosti udavacstvi ( napr. jak dlouho Vas to trapi , delate s tim neco ) ?!

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Udavač je pro me člověk, který aniž by se konfrontoval s tím, koho udává, potajmu donáší na úřady a instituce. Já zcela legitimně a veřejně podává podněty doplněné o důkazní materiál (který povětšinou dostávám od jiných lidí) orgánům činným v trestním řízení. Od roku 2006 jsem takto podal něco málo přes 20 trestních oznámení, vždy v konkrétních kauzách. Podotýkám, že bez poslanecké imunity. Celý národ nadává a hořekuje na to, jak se u nás krade a jak kradou politici, ale po pravdě, drtivá většina národa to dělá u piva v hospodě anebo v bezpečí internetu schván pod anonymním profilem. To mi je cizí.

 • petr syty

  Je vzlastni , ze kdykoli vas vidim v TV pripadne ctu vase vyjadreni , tak se za vas stydim ( tedy nejen za vas stejne tak i za p. Bartu , Koci ) ! Myslim , ze do Senatu nemate nejmensi sanci , protoze kdyby byl z VV nekdo zvolen , pak je namiste otazka , jestli volici neztratili posledni zbytky soudnosti ? Porad si myslite , ze vase kandidatura do Senatu neni ztrata casu a neni jen usmevnou teckou za pusobenim VV v ceske politice ?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Zda voliči ztratili poslední zbytek soudnosti je nasnadě, pokud posledních 20 let zde vládnou střídavě ti samí lidé, kteří tuto společnost buď rozkrádají, nebo zadlužují. Faktem je, že v důsledku hlavní zodpovědnost za stav dnešní společnosti mají právě voliči.

 • Jan

  Myslíte, že Věci veřejné umožní Schwarzenbergerovi a Kalouskovi ukrást přes 100 miliard s církevní záminkou?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Doufám, že neumožní.

 • Jan

  Vykroužkovat Kalouska je nesmysl - jen by si mnul ruce, kolik získal hlasů a řídil by to ze zákulisí. Je potřeba vše zveřejnit, aby ho nikdo nevolil a nedostali 5%. Můžete, prosím Vás, zveřejnit trestní oznámení na M. Kalouska a další materiály?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Veškeré dokumenty najdete na www.ligaodhodlanych.cz

 • Tomáš Jadrný

  Pane Jarolíme, předesílám ,že pana Kalouska nemusím ,ale mohl by jste prosím uvést nějaké důkazy, když tvrdíte, že je korupčník ?Zatím je souzený váš a Johnův mecenáš pan Bárta ,majitel vaší strany , na základě udání vašich dnes už bývalých členů ,nikoliv někoho zvenčí!. Předpokládám správně ,že žádné důkazy nemáte a je to asi takové jako když Kočí močí ? Dovolíte ještě jeden dotaz ? Proč žádáte vyloučení z VV pouze ministra Dobeše ,když vás stejně jako on s podáním demisí vyfuckovali i paní Peake a pan Jankovský ? Vysvětlíte nevysvětlitelné ?
  Děkuji.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Konkrétní důkazní materiál ke kauzám M. Kalouska najdete na www.ligaodhodlanych.cz. Vyloučení pro ministra Dobeše žádám na rozdíl od obou dalších ministrů proto, že na tiskové konferenci jasně deklaroval, že neuposlechne rozhodnutí grémia jako nejvyššího orgánu strany. Osobně na grémiu se zavázal toto rozhodnutí dodržet. Stanovy VV jasně říkají, co v tomto případě musí následovat. Oba další ministři nci takového neudělali a jen reagovali na vývoj situace ve vztahu k jednání s koaličními partnery.

 • Michal Holub

  Dobrý den, proč si myslíte, že váš odchod něčím pohne vždyď váš šéf vás jen hodil přes palubu než aby se za vás postavil :-( . Nakonec ve vládě zůstanou protože jim moc chutná a z vás udělali blbce. Myslíte si že mají VV s takovou vizitkou se dostat ještě někdy do parlamentu?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Můj odchod minimálně nepohne s mým přesvědčením a svědomím. Doufám, že takový postoj od všech politiků v naší zemi by pohl se vším.

 • Karel z Prahy 1

  Znám politiky zakládající Vv řadu let osobně z počátků v komunální politice naší metropole. Po historickém volebním úspěchu odpadla nejprve Pařízková z funkce zástupce starosty Prahy 1, pak se projevil Škárka se svým sympatickým psem v image gestapáka a předvedl puč ve prospěch ODS, k němu se přidal chlapobaba Kočí z hitlerjugend, výkrut na kapesníku předvedl preferenčními hlasy vyaplaudovaný Huml, žasnul jsem z Dobeše, kterak se z exstudenta bohosloví mění v tučného, arogantního funkcionáře, i Radka Johna, jenž brzy prokaučoval svůj kredit uznávaného publicisty. Čím to je, že se personální kiksy u vás dají tipovat s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou? Je to o nezralosti vybraných kádrů?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Rozhodně to je o tom, že jsme na politické scéně ve vrcholné politice mláďata v rukách starých a protřelých politických matadorů. Nemalou mírou to je ovšem i špatným personálním výběrem, ke kterému stranu dohnal pravděpodobně časový pres.

 • Jarmila P.

  Dobrý den pane Jarolíme,
  považujete se za důležitého člověka ? Já ne a vaší rezignaci na post místopředsedy VV bych si dovolila přirovnat k rezignaci topiče v letním kině :-) Strana jednoho muže, žádné místopředsedy nepotřebuje ,vy John a Peake jste jen stafáž, plnící protichůdné příkazy ,podle toho vaše politika vypadá. Jste ochoten vsadit výplatu o to jak dopadne dnešní jednání o Vládě ? Celá republika už to ví,vy tvrdíte že ne :-).

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Pro moji dceru jsem nadmíru důležitý člověk. Pro vás vůbec. Pokud by naše strana byla stranou jednoho muže, pak by postrádalo logiku dění posledních dní. Nebylo by nutné zasedat ve všech formátech strany a hodiny jednat a diskutovat. Moje výplata je v takové velikosti, že by se vám to rozhodně nevyplatilo. :)

 • od Roudnice

  Pane Jarolíme, díky za Vaše aktivity proti nepravostem. Z dehonestujících výlevů od některých -manů si nic nedělejte. A díky za KRAJSKÝ EX-PRESS.

  * Vím, že členská základna volá po vymetení augiášova chléva ve vedení VV. Jaký máte na toto názor? Nebyl již překročen bod zlomu?

  * p. Kalousek se cítí silný v kramflecích. Děje se něco v kauze Ostroj?

  * je naděje na vyšetření kauz bývalého krajského předsedy p. Bendy?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Děkuji. Členská základna musí ukázat svůj postoj na nejbližší konferenci. Bod zlomu se podle mne právě překračuje. Co se týče všech mých podaných kauz, jsem optimista až do konečného rozhodnutí. Kauzdy dotýkající se pana Kalouska jsou stále v šetření a není pravda, jak tvrdí, že jsou odkládány. Osobně doufám, že se dokončí co nejdříve. Soud s panem Bendou dále pokračuje.

 • Lída

  Pane Jarolíme,
  nenechte se odradit, to by Kalouskovi a kmotrům z ODS i ČSSD vyhovovalo. Právě proto, že se snažíte se zažitými korupčními praktikami v ČR bojovat, je na vás vyvíjen takový tlak. Nevím ani, co jste vlastně provedli, ale spíše jde o to, aby se odvedla pozornost od skutečných průšvihů (PROMOPRO, Lesy ČR, ČEZu, volba Klause prezidentem, jeho milosti a zdanění hazardu, především výher. Co s tím?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Myslím, že je opravdu důležité na konkrétní kauzy nezapomenout. To byl i jeden z důvodů dnešního koaličního jednání. Došetřit a potrestat PROMOPRO a všechny ostatní a odkrýt i ty, které se v tichosti skrývají v šuplících ministerstev, úřadů i policie. V konečném důsledku budou a musejí opravdu rozhodovat voliči.

 • Štěpán

  Moc Vám fandím a chtěl bych se zeptat, proč jsou u nás anonymní akcie společností? Nahrává to přece korupci.

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Podle nového zákona by již akcie neměly být v tak neprůhledné formě jako donedávna, nicméně i forma zaknihování akcií již není tak neprůhledná, i když tato prastará forma dokumentace se hodila spíše do dob Marie Terezie. Důležitý bude zákon o prokázání majektu, kterému se všichni napříč koaličním spektrem tak brání.

 • Ada

  Kdy si doděláte maturitu?

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Ve svém věku bych jistě maturitu ještě mohl dodělat, nicméně jako duchovně praktikující člověk se poslední roky snažím spíše mysl zastavit než rozvíjet. A čas, který bych musel věnovat studiu, raději věnuji jiným nebo sobě. Nevím nic o tom, že maturita je důkaz slušnosti a poctivosti. Stejně tak jako vysokoškolský titul. Mám pocit, když se podívám na politickou scénu posledních 20 let, že je plná nadmíru inteligentních a vzdělaných lidí.

 • vanTomas

  děkujeme za pokus ....pan Jarolím se nejspíš nedostavil.....

 • Politik z VV Tomáš Jarolím

  Omlovám se všem za pozdní příchod, zdržela mne pražská doprava. Přeji všem vše dobré.

Foto: Mediafax

Autor: - vok -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.