Proč se po uvolnění vládních omezení v cestovním ruchu vydat právě do lázní a jak si české lázně po nucených uzavření stojí? Odpovídal Miroslav Kubec ve středu 23. června od 13:00.

Chat je uzavřený23.06.2021 13:00

Miroslav Kubec, ředitel lázeňského resortu Reitenberger.

Najdu v lázeňských domech kvalitní lékařskou péči? Budou služby stejně kvalitní jako před covidem? A čím mohou lázně lidem prospět, i když je nemají vypsané na žádanku od lékaře? Zvažujete, jak si vybrat správné zařízení?

Miroslav Kubec (61 let) se v oblasti HORECA pohybuje po celý svůj profesní život. V rámci své kariéry prošel řadou předních hotelových zařízení, mezi nimiž nechyběly pražský hotel InterContinental či Grandhotel Pupp v Karlových Varech. Je prezidentem Asociace kuchařů a cukrářů ČR a členem České unie cestovního ruchu. Od loňského roku se věnuje z pozice ředitele Reitenberger Spa Medical; lázeňskému domu v Mariánských Lázních, kde si zakládá na péči o klienty od prvních chvíle, ať už co do poskytovaných lázeňských služeb či servisu špičkové restaurace.

Chat

 • Marta z Ostravy

  Je ještě někdě na světě taková hustota lázeňských měst jako u nás? Já když se podivám na mapu tak na to kolikrát koukám jak chleba z tašky, že jich je u nás tolik!

 • Host chatu

  Po světe je mnoho lázeňských míst, ale v žádné zemi není taková koncentrace lázeňských měst jako České republice, navíc jsou naše lázně a jejich okolí krásné. Mariánky a Slavkovský les jsou perfektním místem pro dovolenou, ne jen místem léčení a pitných kůr.

 • Lenka, Ostružice

  Je vhodné vzít staršího člověka, který prodělal covid, do lázní? Mamince se hůře dýchá. Pomohou ji tam s tím?

 • Host chatu

  Dobrý den Lenko, lázně jsou tradiční instituce, reagovat ale umíme rychle:) Proto je lázeňská péče o pacienty, kteří prodělali Covid pevnou součástí i naší nabídky. Doporučuji pobyt na posílení imunity, který je pro vaši maminku ideální https://www.reitenberger.cz/pobyty/pobyt-na-posileni-imunity/ navíc na něj můžete uplatnit státní podporu 4000 Kč/osoba.

 • David

  Zdravím. Zvažuju víkend někde v lázních, jako welnes, ale jak je to teď opatřeními, musím mít k vám testy? A s přítelkyní máme rádi sauny. Máte je a jsou v provozu?

 • Host chatu

  Dobrý den Davide,
  pravidla jsou všude stejná, jako když jdete k holiči, nebo se chcete ubytovat v hotelu. Sauny, bazén, parní lázeň i všechny procedury jsou v provozu bez omezení. Proto s přítelkyní neváhejte a přijeďte do Mariánek. Pobyty jsou nyní zvýhodněné 10% slevou - tu si můžete využít až do prvního červencového víkendu, který je navíc prodloužený. Využijte slevový kód EXTRA10 na https://www.reitenberger.cz/

 • Petra

  Poslední dobou jsem pořád utahaná, home office a distanční výuka mě totálně dorazily - bolí skoro denně záda, jsem jak přejetá. Poradíte na jak dlouho je pak pobyt vhodný? A když přijedu, jak to pak funguje, sestavíte mi nějaký oddechový plán třeba s masážema? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Petro,
  vaše vyčerpání chápu, v této době se takto cítí asi většina rodičů, zejména maminek. Pro bolesti těla, zad, kloubů i svalů je ideální fyzioterapie. Nabízíme přes 60 procedur, které pomáhají při potížích pohybového ústrojí. V Mariánkách můžete strávit aktivní dovolenou, procedury proložit cyklovýlety, procházkami, golfem, nebo relaxací v sauně a u bazénu. Máme sestavenou pestrou nabídku pobytů s polopenzí a na mnohé z nich lze uplatit také státní podporu. Dovolená v lázních tak může být letos opravdu výhodná. Přehled pobytů najdete zde https://www.reitenberger.cz/pobyty/

 • Jarin

  Maminku čeká na podzim operace, má plánovaný zákrok s kolenem. Zvažuju, že bych jí předtím jako překvapení ale v létě někam vzal, aby se dala trošku psychicky dohromady a neměla strach a tak. Jsou lázně dobré místo? Říkám si, že by si odpočinula a přitom jí to třeba pomohlo i se trošku rozhýbat. Na co bych se měl připravit, mám to třeba nedělat jako překvapení, ale radjěí jí to říct, aby probrala lázně s doktorem?

 • Host chatu

  Dobrý den, resort Reitenberger se specializuje na pohybové ústrojí, proto k nám můžete maminku bez obav poslat před i po operaci. Pro hosty jsme proces přehledně popsali, aby věděli, co je čeká. https://www.reitenberger.cz/rehabilitace/<br /> Zda je to vhodné překvapení asi záleží ma naturelu vaší maminky, to si netroufám hodnotit. Mohu vás ubezpečit, že jí lázeňský pobyt nemůže uškodit.

 • Simona Straková

  Doporučujete i jet k vám na dovolenou, když jsem relativně zdravá? Mám návštěvu lázní spojenou s péčí po operaci nebo pro starší generaci.

 • Host chatu

  Dobrý den Simono,
  byl bych rád, kdyby se obecné vnímání lázní změnilo. Lázeňská města nejsou uzavřená sanatoria, naopak. Lázeňský trojúhelník, jehož jsou Mariánské lázně součástí, je díky své jedinečnosti nominován pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. Lázně obklopuje kouzelná příroda, nabízí se zda mnoho volnočasových aktivit pro sportovce i milovníky kultury. Lázeňská péče je bonusem navíc, protože vždycky je dobré udělat pro své zdraví něco navíc.

 • Dana H.

  Máte něco i pro mladé? Chtěli jsme s manželem konečně někam vyrazit, ulevit si od všeho, využít třeba masáže, bazény a nějakou další péči - koukala jsem, že máte i kosmetiku. Možná se ptám špatně - není to u vás samý senior, abychom si nepřišli nepatřičně?

 • Host chatu

  Dobrý den Hano,
  myslím, že Mariánské lázně jsou perfektním místem, kde si od všeho ulevíte. Budeme za vás vařit, uklízet a pečovat o vás. Nabízíme přes 60 rehabilitačních a relaxačních procedur, včetně masáží. Proto si troufám tvrdit, že jsme skvělou destinací pro odpočinek. Jak jsem již psal dříve, lázně nejsou sanatorium... lázeňskou péči vyhledává více a více hostů, kterým záleží na zdraví a funkčním pohybovém aparátu, aby mohli být aktivní a užívali si života.

 • Irena Dolejší, Vodňany

  Ráda bych vyrazila s kamarádkou do lázní, ale nevím, jaké procedury se pro mě hodí. Kdo mi poradí? Kde se o účincích mohu něco více dozvědět?

 • Host chatu

  Zdravím do Vodňan,
  chápu, že vybrat z mnoha nabízených procedur je někdy složité a rozdíly mezi nimi jsou pro laika těžko rozpoznatelné. Pro lepší orientaci jsme na náš web vypsali ke každé proceduře i popis, který vám může napovědět. Zde je rozcestník všech porcedur a na každou můžete kliknout a zobrazit si její detail. https://www.reitenberger.cz/wellness-medical/ Ideální je samozřejmě konzultace s našimi terapeuty, kteří vám s výběrem pomohou.

 • Eliška Rybová ze Svoru

  Můžu k vám i bez předpisu doktora, že si to zaplatím? Sestavíte mi nějaký plán programu a máte nějaký denní režim, že třeba musím být do deseti zpět na pokoji nebo tak? Delší dobu lázně zvažuju, ale moc nevím, podle čeho vybrat a jak to funguje

 • Host chatu

  Dobrý den Eliško, resort Reitenberger je tu přesně pro hosty, jako jste vy. Jsme nestátní zařízení pro samoplátce. Žádný režim a večerku u nás nečekejte:) Dle pobytu, který si vyberete zde: https://www.reitenberger.cz/pobyty/, budete mít připravený rozpis procedur. Jak budete trávit volný čas mezi procedurami je jen na vás. Můžete si užívat bazénu a saunového světa přímo v hotelu, dát si kávu nebo sklenku v Café Baru, nebo vyrazit objevovat krásy okolí. Dvě minuty od hotelu je zpívající fontána a rozlehlý upravený lázeňský park. S lázeňským pohárkem můžete ochutnat všechny mariánskolázeňské prameny, které jsou na rozdíl od těch karlovarských studené a příjemně pitelné. Recepce vám bude k dispozici a vždy poradí kam vyrazit za sportem, památkami nebo kulturou. Malou ochutnávku najdete tady https://www.reitenberger.cz/o-resortu/volny-cas/

 • Marek

  Nabízíte něco jako pobyt all inclusive? Program na míru, celodenní stravování a tak?

 • Host chatu

  Dobrý den Marku,
  v resortu Reitenberger nabízíme celou řadu pobytů a u většiny z nich je polopenze s lehkým obědem a nealko nápoji v ceně. Přímo v budově je pak Café Bar, kde je stálé menu jídel, a nealko i alko menu - to najdete přímo na našem webu https://www.reitenberger.cz/gastronomie/ Nabízíme i pobyt na míru, více o něm najdete zde https://www.reitenberger.cz/pobyty/lecebny-program-na-miru/

 • Katka Pavlíčková

  S kamarádkama jsme se se letos rozhodly pro pobyt ve stylu wellness, hledáme teď, kam jet. Dívala jsem se, že nabízíte i koesmetiku a tak. Ta kosmetička je tam pořád nebo se musíme v rámci pobytu objednávat? Jsou otevřené bazény a sauny? Musíme k vám mít negativní testy? A podaří se poskládat jednotlivé masáže, když je nás víc a chceme si užívat všechno společně? Abysme na sebe nemuseli čekat

 • Host chatu

  Dobrý den Kateřino, je skvělé, že si s kamarádkami umíte najít čas pro sebe! V resortu Reitenberger jsou otevřené všechny procedury, kterých nabízíme přes 60 i služby (restaurace, kavárna...). Pro pomoc se sestavením časového plánu procedur včetně kosmetiky, který vám bude maximálně vyhovovat, je k dispozici spa manager. Toho kontaktujte ještě před příjezdem.
  Při příjezdu, stejně jako ve všech ostatních zařízeních, musíte mít negativní test, být v ochranné lhůtě nebo mít za sebou očkování. Snažíme se hostům pobyt maximálně zpříjemnit a troufám si říct, že stávající restrikce hosté skoro nevnímají.

 • Hruška

  Dobrý den, pane Kubec. Táta proděla na začátku letošního roku covid a měl dost špatný průběh, byl dlouho i na ventilaci a pořád to není ono. Myslíte, že by mu pobyt u Vás pomohl? Hledám zařízení, kde se o něj postarají od A do Z, aby měl různé procedury, kvalitní program i jídlo. Jinak je soběstačný, ale doma prostě neodpočívá a nerelaxuje, jak by měl, pořád něco dělá na zahradě a nedá si říct. Šlo by, aby třeba jel i s matkou, ta by měla jiný program a zábavu? Něco pro ženy, ráda chodí na kosmetiku a tak. Děkuji za radu.

 • Host chatu

  Dobrý den, pane Hruško, mrzí mne, že váš tatínek neměl v covidové "loterii" velké štěstí. Mohu vás ale ujistit, že by jeho pobyt u nás byl zajištěný od A do Z a osobně vám garantuji, že se na nás můžete spolehnout. Mariánské lázně mají vynikající klima (aktuálně je v procesu udělení statutu klimatických lázní), takže už jen pobyt v této destinaci má blahodárné účinky na dýchání. Pro klienty, kteří prodělali Covid jsme připravili speciální pobyt, který posiluje imunitu a pomáhá zlepšit dýchání. Na tento pobyt lze navíc čerpat státní podporu 4000 Kč/osoba. Zde najdete všechny informace https://www.reitenberger.cz/pobyty/pobyt-na-posileni-imunity/ Pro vaši maminku samozřejmě umíme nabídnout pobyt, který bude zaměřen na relaxaci a přidat beauty procedury je to nejmenší. Prosím kontaktujte kolegyni na tel. čísle 733 626 659 která s vámi probere všechny možnosti a sestaví vám, respektive vašim rodičům pobyt na míru.

 • Bára Hlaváčková

  Má cenu přijet i jen na víkend, jen tak si odpočinout? Ráda bych chvilku vypadla z Prahy, ale nevím, jestli víkendový pobyt v lázních bude mít nějaký přínos.... do Mariánek bych se ale ráda podívala. Kolik by tak takový víkend stál?

 • Host chatu

  Dobrý den Báro, každý odpočinek má cenu! V lázních sice platí, že čím delší pobyt, tím větší efekt, ale i víkend je dobrý začátek. Navíc z Prahy do Mariánských Lázní jezdí přímé vlaky, takže můžete i starost s dopravou přenechat jiným a odpočinek zahájit již nástupem do vlaku. Náš resort nabízí hostům zajištění transferu z nádraží, ale také od nádraží jezdí k nám jezdí trolejbus. Doporučuji podívat se na krátkodobé pobyty na našem webu. Pokud vyberete ještě kratší pobyt, lze koupit ubytování a procedury dokoupit podle vašich představ. https://www.reitenberger.cz/pobyty/

 • Dora

  Jak se cenově pohybuje pobyt u vás, kolik stojí třeba plná penze na víkend a masáže a sauny s bazénem?

 • Host chatu

  Dobrý den Doro, vše najdete na našem webu v sekci pobyty. https://www.reitenberger.cz/pobyty/

 • Iva Tauchmannová

  Máte u vás lékaře, který mě na začátek pobytu vyšetří a pak mi sestaví procedury na míru?

 • Host chatu

  Dobrý den Ivo,
  ano v resortu Reitenberger máme moc milé lékaře, kteří s vámi na úvod vašeho pobytu (máte-li pobyt, který to zahrnuje) proberou váš zdravotní stav a doporučí vám nejvhodnější terapie. Některé kratší pobyty mají procedury určené, ostatní jsou flexibilnější. Všechny najdete přehledně zde: https://www.reitenberger.cz/pobyty/

 • Jirka, Ouholice

  Zdravím. Mám lupénku. Je možné se i tak u vás ubytovat, někde mě třeba nechtějí pustit do bazénu.

 • Host chatu

  Dobrý den Jirko,
  s lupenkou se u nás samozřejmě můžete ubytovat. A bazén vám je k dispozici, jen musím upozornit že máme chlorovanou vodu, proto je třeba brát ohled na váš aktuální stav a projev lupénky. Při poruše kožní integrity návštěvu bazénu nedoporučujeme a ani nepovolujeme, ať již pacient je či není psoriatik.

 • Nina Drážná

  Dobrý den, prosím o radu. Akorát jste se mi trefili s tématem, naše rodiče mají v létě kulaté výročí od svatby. Celá rodina se jim budeme skládat na lázeňský pobyt, ale nevím, jak to udělat, aby měli ty procedury, co jim dopručíte, když to platíme my. Máte třeba voucher? Jaká hodnota je vhodná pro dva dospělé na 14 dní? Chceme pro ně ve všech směrech to nejlepší.

 • Host chatu

  Dobrý den Nino,
  i vy jste se otázkou krásně trefila! Před otevřením jsme promýšleli nabídku pobytů a mysleli právě na rodiny, které chtějí svým blízkým udělat radost a mají obavy, že se výběrem procedur netrefí do potřeb a přání obdarovaného. Proto jsme připravili pobyt na míru, kde máte garantovaný počet procedur a služeb, ale výběr terapií záleží na domluvě hosta a pana doktora. Samozřejmostí je u něj také polopenze s lehkým obědem, takže se vaši rodiče nebudou muset o nic starat. Na tento pobyt lze navíc uplatnit státní podpora 4000 Kč/osoba. Vše najdete na našem webu https://www.reitenberger.cz/pobyty/lecebny-program-na-miru/

 • Dáda Svobodová

  Mariánské Lázně znám, dokonce i budovu vašich lázních - vždy jsem se chtěla podíat, jak to vypadá vevnitř. Je vhodné k vám jet teď, jaké opatření musí návšěvníci dodržovat kvůli covidu? Musím mít ve společných prostorách roušku? A třeba při masáži?

 • Host chatu

  Dobrý den, paní Svobodová,
  těší mě, že naše historická budova vás lákala k nahlédnutí. Příště se nebojte vstoupit a třeba v Café Baru Reitenberger ochutnejte některou z našich specialit. Cestu do lázní nyní určitě doporučujeme. Sezóna ještě není v plném proudu, lidé na kolonádě a v parcích přibývají, ale stále ve velice příjemném množství. Nebudete se nikde tlačit a na nic čekat, řekl bych. V resortu se musí dodržovat opatření stejně jako všude jinde. V restauraci ani bazénu, sauně či parní lázni respirátor samozřejmě mít nemusíte.

 • SK

  Má Reitenberger Spa Medical/lázeňský dům v Mariánských Lázních více zahraničních nebo českých klientů?

 • Host chatu

  V současné době máme převážnou část českých klientů a to nás moc těší:)

 • SK

  Co znamená HORECA?

 • Host chatu

  HORECA - HOtel/REstaurace/CAtering
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.