Stavíte či měníte plot? Jak si zvolit ten správný plot na míru vašim přáním a potřebám? Jaké jsou trendy v materiálech a který je ten pravý právě pro vás? Odpovídal Josef Mráz ze společnosti LAMARK v pátek 30.7. v 10 hodin.

Chat je uzavřený30.07.2021 10:00

Technický ředitel Josef Mráz působí deset let ve společnosti LAMARK, která vyrábí ploty, vjezdové brány a branky na míru a v České republice.

Stavíte či měníte plot? Vhodně zvolené oplocení je designový prvek, který poskytne domovu bezpečí a zajistí soukromí, navíc podtrhne architekturu domu. Jelikož kovaný, hliníkový či plot z tahokovu vydrží několik generací, je na místě samotný výběr dobře zvážit, aby výsledné oplocení splňovalo všechna vaše očekávání. Jak si zvolit ten správný plot na míru vašim přáním a potřebám? Jaké jsou trendy v materiálech a který je ten pravý právě pro vás? Odpovídal Josef Mráz ze společnosti LAMARK v pátek 30.7. v 10 hodin.

Technický ředitel Josef Mráz působí deset let ve společnosti LAMARK, která vyrábí ploty, vjezdové brány a branky na míru a v České republice.  Kombinuje své zkušenosti z výroby, kde se podílí na vývoji a inovacích produktů, s bohatými zkušenostmi z terénu. Pro LAMARK práce dodáním plotu nekončí, společnost nabízí 360 ° servis od odborného zaměření pozemku technikem po profesionální montáž na míru vyrobeného plotu. Společnost LAMARK má za sebou přes 7 000 realizací a prosazuje se i na německém trhu.

Chat

 • Petr

  Jaký materiál plotu je nejlepší z pohledu trvanlivosti a bezúdržbovosti? A co poměr cena/výkon?

 • Host chatu

  Z hlediska dlouholeté životnosti a bezúdržbovosti, je určitě lepší volit materiály, jako je hliník a ocel. Je sice pravdou, že prvotní náklady jsou o něco vyšší, ale v rámci následné údržby, například dřevěných plotů, je tam pak příznivá návratnost.

 • Koala Australovič

  Děláte i vjezdové brány na míru? Co všechno je možné realizovat? Potřeboval bych kvůli atypickému vjezdu bránu pojezdovou, ale relativně širokou kvůli pohodlnějšímu zajíždění, obávám se ale, že by pak samotná brána byla hodně těžká, což by zase kladlo velké nároky na pohon... Existuje vůbec nějaké dobré řešení?

 • Host chatu

  Ano, naše oplocení je na míru. Realizovat se dá velká spousta věcí, je to vždy jen otázka poměru ceny a funkčnosti. U privátních bran, bych určitě doporučoval, se držet maximálního rozměru vjezdu do 6 metrů, kde je ještě relativně příznivý poměr cena výkon.

 • Helena

  Dobrý den,
  máme kolem domu ve městě plot a rádi bychom ho vyměnili za jiný, trvanlivější. Doporučili byste nám kov? Je velice dekorativní, ale bojíme se údržby popř. ceny.

 • Host chatu

  Dobrý den, v případě trvanlivosti bych určitě doporučil kovaný/hliníkový plot. V případě ceny, je ale určitě třeba počítat s vyššími pořizovacími náklady.

 • DENMARK

  Který plot je nejbezpečnější v souvislosti se zabráněním vloupání do objektu?

 • Host chatu

  Určitě bezpečností plot, ale tímto typem oplocení se bohužel nezabíváme.

 • SOD

  Který plot nejvíce odolá vandalským sprejerům?

 • Host chatu

  Obávám se, že žádný.

 • Marta z Ostravy

  Tak je teda lepší kovaný, nebo hliníkový plot? Já sem se v tom teď úplně ztratila!

 • Host chatu

  Oba typy jsou srovnatelné. Spíše pak záleží na typu domu a na vkusu klienta, co si zvolí.

 • Marek

  Po dlouholetých zkušenostech s dřevěnými ploty, které buď neustále renovujete, nebo nenávratně chátrají, se chci zeptat – opravdu existuje oplocení, které vydrží, aniž bych do něj musel co sezónu investovat peníze i čas?

 • Host chatu

  Ano, naše ploty mají duplexní ochranu a vydrží tak, bez nutnosti následné údržby, až cca 35 let.

 • Radim

  Chystám se postavit si na pozemku nový rodinný dům a myslel jsem, že plot budu řešit až úplně na konec (podle toho, kolik mi zbyde peněz a jak přesně bude barák vypadat, aby k němu plot ladil). Několik lidí mi ale doporučilo, ať si pozemek oplotím dřív, nejpozději až bude hotová hrubá stavba (hlavně proto, aby mi tam nikdo nemohl vlézt). Co byste mi ohledně načasování stavby plotu poradil vy?

 • Host chatu

  Pravdou je, že tento typ oplocení je lepší nechat až na závěr, abyste mohl právě doladit s barákem a podtrhnout tak, celkový výsledek. Je to lepší i z praktického hlediska, protože v rámci stavby by mohlo dojít k poškození plotu.

 • Alena

  Dobrý den,
  potřebovala bych nový plot, ale bohužel mám hodně špatné vztahy se sousedem a bojím se, že mi schválně bude stavbu plotu blokovat. Při zaměření mého pozemku a následné stavbě plotu bude potřeba i součinnost mého souseda (např. vkročit na jeho pozemek)? Je nějaký plot, u kterého nepotřebuji souhlas souseda?

 • Host chatu

  Dobrý den, obávám se, že typ plotu Vám v tomto nepomůže. Je to vždy o dohodě.

 • Filip

  Umíte vyrobit plot, který by sloužil (alespoň částečně) i jako protipovodňová zábrana? Mám bohužel chalupu v ohrožené oblasti u řeky a když slyším varování, že přírodních katastrof bude přibývat, tak začínám mít strach.

 • Host chatu

  Bohužel, takový typ oplocené neděláme.

 • Sylva

  Dobrý den, máme doma dva psy a ti se snaží přes plot prostrčit hlavu, když jde někdo kolem. Od jiných lidí víme, že už se stalo, že nějaký pejsek hlavu prostrčil, ale zpátky vyndat mu už nešla. K „zašprajcování“ prý nemusí dojít jen mezi plaňkami, ale i mezi zemí nebo podstavcem a spodní částí plotu. Nehrozí, že se něco podobného stane i u Vašeho plotu?

 • Host chatu

  Dobrý den, to se asi může stát u jakéhokoliv typu plotu a nedá se to blíže specifikovat. Vždy jsou potřebné nějaké vůle a mezery pro funkčnost plotu a pak také samozřejmě záleží na velikosti pejska.

 • Dan

  Uvažuji o vjezdové bráně na dálkové elektrické ovládání, ale známý s ní má problémy – ta elektrika se mu už dvakrát rozbila a pak nemohl i týden vjíždět k baráku, než mu to spravili. Jak to máte technicky řešené vy? Jde vaše brána snadno otevřít/zavřít manuálně, když nefunguje elektrika? Vyrábíte si tu elektrickou část sami? Jakou máte záruční dobu a dokázali byste v případě problému rychle přijet?

 • Host chatu

  Každá automaticky poháněná brána, má možnost manuálního posunu, a to především kvůli výpadku proudu, nebo právě poruše. Automatické pohony si nevyrábíme, ale nakupujeme od renomovaných značek. Standardní záruční dobu máme 2 roky, ale lze u nás i za určitých podmínek prodloužit až na 5 let. K našim službám samozřejmě paří i servis a rychlost příjezdu záleží na momentální kapacitě servisních techniků, zpravidla je to do týdne.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.