Umíte efektivně minimalizovat odpad? Odpovídala Kateřina Navrátilová

Chat je uzavřený21.11.2019 10:00

Kateřina Navrátilová.

Zajímá vás původ surovin pro výrobu vašich dárků? Dáváte přednost ceně, designu nebo funkčnosti? Bez skleněné lahve s vodou z domu neodejdete? Nebaví vás pít obyčejná voda, ale nevíte čím jiným ji nahradit?  Ptejte se Kateřiny Navrátilové. Host odpovídá ve čtvrtek 21.listopadu od 10.00.

Kateřina Navrátilová vystudovala obor Architektura na TUD Dresden, obor zahradní Architektura na Mendelově univerzitě v Brně. Hledání smyslu v náplni práce, kreativita a důraz na ochranu životního prostředí ji přivedly až k rakouské společnosti Waterdrop.  Během jednoho roku vytvořila samostatnou větev mezinárodní společnosti, která v současnosti působí na 11ti trzích Evropy a vyjma svěřených trhů je řízena centrálně. Společnost Waterdrop přivedla na český i slovenský trh a v současnosti plánuje další expanzi.

Waterdrop vytvořil první mikrodrink na světě a změnil pohled zákazníků na nápojový průmysl. Drink bez cukru s přírodními výtažky ze superfoodů ve svém portfoliu nabízí i skleněné lahve, termolahve, bambusová brčka atd. Kapsle nejen podporují v dodržování pitného režimu, ale mají i pozitivní dopad na odpadové hospodářství. Omezí plastový odpad při výrobě ochucených nápojů o 97%, stejně jako uspoří CO2 při dopravě k zákazníkovi."

Chat

 • Hanka

  Dobrý den, chtěla bych svojí sestře koupit k Vánocům láhev na jogu,aby ji mohla používat opakovaně. Mohla byste mi prosím shrnout, jaké lahve prodáváte? Jen skleněné nebo i jiné materiály? Jake má případně sklo vlastnosti a výhody?A jaké kapsle se hodí na "klidnější" sport?

 • Host chatu

  Dobrý den, Hanko, v základu rpodáváme skleněné lahve objemu 0,5l z borosilikátového skla i s termoobalem - ty udrží teplou nebo studenou vodu delší dobu, jsou odolnější a dostupné v mnoha designech. Tvoříme také limitované edice, které jso uvydáním velmi omezené. Borosilikátové sklo je oproti normálnímu daleko odolnější proti teplu i pádu. Nerezové lahve jsou dvouplášťové a fungují jako termoska. Pomáhají udržet horkou vodu 12hod a studenou 24hod. Jsou dostupné v 4 designech růžová, bílá, černá, bambus a ve dvou velikostech 0,5l a 1l. Nerezové lahve jsou určitě co se týče pádu odolnější než z borosilikátového skla. Kapsle na klidnější sporty doporučuji YOUTH, CLEAN, GLOW a DEFENCE. Po náročnějším sportu je vhodný BOOST.

 • Jana

  Dobrý den, je možné vaše produkty před zakoupením někde vyzkoušet? Děkuji.

 • Host chatu

  Krásný den, Jano, prozatím máme prodejnu v Praze v OC Westfield (v nultém podlaží před prodejnou Baťa) ,kde je možné waterdrop ochutnat a říci si o vzorek. Taktéž je možné dvakrát za měsíc v OC Westfield ochutnat u plánované vodní stanice Waterdrop v 1.patře u prodejny Carl Lagerfeld, kde budeme také rozdávat vzorky. Plánujeme již další prodejny po ČR.

 • Markéta

  Dobrý den, moc se mi líbí design lahví. S kým prosím spolupracujete a kde se lahve vyrábí?
  Díky moc za zprávu...

 • Host chatu

  Krásný den, Markéto, jsem ráda, že se vám design lahví líbí. V rámci empowerment edice (základní edice, která je vždy shodná s kapslemi waterdrop) spolupracujeme s umělkyní Marusha Belle. Ta navrhuje naše květinové motivy i pro kapsle waterdrop. Pro limitované edice vybíráme nejen světoznámé umělce jako FLOWSOFLY, HEDOF, LENA HOSCHEK, ale i začínající menší nadšence s citem pro formu a tvary. Připravujeme dalších několik limitovaných edicí, které vás dozajista zaujmou.

 • Kristýna

  Dobrý den, Waterdrop už jsem zahlédla a nápad mi to přijde skvělý. Ráda bych ho naučila pít děti (10 a 15). Samotná voda jim bohužel nechutná, a když jim přes den dojde pití, koupí si první sladké pití z automatu, samozřejmě v plastové láhvi. Můžou vaše kapsle i větší děti a jakou chuť byste doporučila? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Krásný den, Kristýno, děkuji za váš dotaz. Waterdrop je pro děti ideální. Neobsahuje cukr a děti si tak nebudují závislost už od mládí. Vzhledem k ingrediencím je velmi vhodný. V rámci pitného režimu vaše děti doplní i vitamíny, antioxidanty a budou mít především chuť se napít. Málokomu chutná samotná voda a do pití zdravých nápojů se pak musí nutit. S waterdropem toto odpadá a dětem opravdu chutná. Vyzkoušejte kapsle vhodit do 400 ml a postupně množství vody zvyšujte. Děti tak přejdou ze slazených nápojů plných konzervantů a stabilizátorů na waterdrop, který je složený z výtažků ovoce. A jeho koncentraci si můžete volit sama a postupně ji ředit k ideálním poměrům pro vás i pro děti. Výhodou je široká škála chutí, kterou můžete nejen měnit, ale i kombinovat. navíc chutnají trochu jinak v perlivé a neperlivé vodě. Por děti doporučuji na začátek RELAX, GLOW a BOOST nebo YOUTH. (tip pro vás: cenově výhodné baličky budou k dispozici během dní 26.11.-3.12.)

 • Lucie

  Dobrý den, je váš nápoj vhodný i pro děti? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Krásný den, Lucie, s dovolením zopakuji předchozí odpověď. Waterdrop je pro děti ideální. Neobsahuje cukr a děti si tak nebudují závislost už od mládí. Vzhledem k ingrediencím je velmi vhodný. V rámci pitného režimu vaše děti doplní i vitamíny, antioxidanty a budou mít především chuť se napít. Málokomu chutná samotná voda a do pití zdravých nápojů se pak musí nutit. S waterdropem toto odpadá a dětem opravdu chutná. Vyzkoušejte kapsle vhodit do 400 ml a postupně množství vody zvyšujte. Děti tak přejdou ze slazených nápojů plných konzervantů a stabilizátorů na waterdrop, který je složený z výtažků ovoce. A jeho koncentraci si můžete volit sama a postupně ji ředit k ideálním poměrům pro vás i pro děti. Výhodou je široká škála chutí, kterou můžete nejen měnit, ale i kombinovat. navíc chutnají trochu jinak v perlivé a neperlivé vodě. Por děti doporučuji na začátek RELAX, GLOW a BOOST nebo YOUTH. (tip pro vás: cenově výhodné baličky budou k dispozici během dní 26.11.-3.12.)

 • Olga

  Dobrý den, velice oceňuji nápad. Vaše produkty se mi moc líbí a zvažuji jejich koupi pod stromeček pro sestry. Ráda bych se však informovala, jestli skleněné lahve vydrží i vařící vodu.

 • Host chatu

  Dobrý den, Olgo, děkuji za váš dotaz. Lahve z borosilikátového skla jsou vhodné i na čaj, kávu a další horké nápoje. Já osobně si na zimní tůry do skleněné lahve dělám bylinkový čaj.

 • Linda Procházková

  Dají se vaše drinky někde ochutnat?

 • Host chatu

  Krásn ýden, Lindo, prozatím máme prodejnu v Praze v OC Westfield (v nultém podlaží před prodejnou Baťa) ,kde je možné waterdrop ochutnat a říci si o vzorek. Taktéž je možné dvakrát za měsíc v OC Westfield ochutnat u plánované vodní stanice Waterdrop v 1.patře u prodejny Carl Lagerfeld, kde budeme také rozdávat vzorky. Plánujeme již další prodejny po ČR.

 • Klára

  Dobrý den, zvažujete i designy lahví vhodné pro muže? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Kláro, designy vhodné pro muže již v nabídce máme. Kupříkladu nerezová lahev černá NERO, bílá nebo bambusová. Ze skleněných to je pak kupříkladu zelená lahev FOCUS nebo limitované edice, jako byla Atom and lines či Christoph Hermann.

 • Honza

  Dobrý den paní Navrátilová, rád bych se zeptal proč jsou microdrinky balené v plastu? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Honzo, děkuji za váš dotaz, ve složení mikrodrinků nenajdete stabilizátory ani konzervanty. Z toho důvodu je potřebné kapsli udržovat v ochranné atmosféře tak, aby se k ní nedostal vzduch ani vlhkost. Z tohoto důvodu využíváme nejekologičtější recyklovatelný a znovu využitelný materiál, který při své výrobě a následnému znovu zpracování má minimální vliv na životní prostředí ve srovnání s ostatními alternativami.

 • SK

  Jaký máte názor na nápoje v plechu?

 • Host chatu

  Dobrý den, záleží zda myslíte složení nápojů, nebo využívání vlastního obalového materiálu. Co se plechovek týče, z ekologického hlediska je právě hliník asi nejhorším nápojovým obalem. Už v prvních krocích výroby nápojové plechovky se vyprodukuje až trojnásobně více odpadu než vlastního materiálu. Ekologicky nevhodný je proces výroby hliníku z bauxitu, při tomto vzniká toxický červený kal, který je zásaditý a má zvýšený obsah radioaktivních látek. V minulosti se toxický kal ukládal na skládky nebezpečného odpadu, nyní zpravidla končí na takzvaných odkalištích. Dalším problémem plechovek je třídění a znovupoužití. Vytřídí se maximálně třetina plechovek v oběhu. Ostatní končí v komunálním odpadu. recyklace plechovek je problematická. Množství materiálu, který se použije na výrobu plechového nápojového obalu, je totiž poměrně malé.

 • DENMARK

  Váš pohled na nápoje v plastu?

 • Host chatu

  Dobrý den, opět záleží zda myslíte složení nápojů, nebo využívání vlastního obalového materiálu a přístupu k jeho zpracování a využití. Zda je obalový materiál na jedno použití, či opakované. Toto je velmi komplexní otázka. Využívá se velké množství typů plastů. My ve waterdropu jsme zastánci PET materiálů, které jsou nejšetrnější k přírodě na výrobu a jsou nejvhodnější pro opakovanou recyklaci. Tedy se nejedná o jednorázově využitelný bioplast, který není možné beze zbytku rozložit. Naopak je to materiál ekologicky i ekonomicky nejpřijatelnější v současnosti. Podílíme se aktivně na vývoji nepropustných obalových materiálů pro vodu a vzduch bez přítomnosti plastů.  

 • DENMARK

  Váš pohled na nápoje v papírových obalech?

 • Host chatu

  Opět zdravím a pokračuji v odpovědi. Nápojové kartony mají příznivé vlastnosti, ale možnost recyklace těchto kartonů je omezenější než u plastů. Prakticky nerecyklovatelné jsou kartony s hliníkovou fólií. Většina složité a energeticky náročně vyrobených tetrapackových krabic končí na skládkách nebo ve spalovnách.

 • GF

  Váš názor na nápoje ve skle?

 • Host chatu

  Ze všech obalových materiálů je sklo k životnímu prostředí nejšetrnější i z hlediska recyklace. Sklo je jediný materiál, u kterého lze z druhotné suroviny vyrobit původní materiál bez snížení kvality. Negativním hlediskem jsou vysoké náklady na dopravu a vznik velkého množství CO2 při přepravě vody, která je z kohoutku ve většině ČR kvalitní.

 • ANTI

  Dá se říct že minimalizování odpadu je i politická věc?

 • Host chatu

  Dobrý den, tak jako v každé debatě, může být politické téma přítomné i v minimalizování odpadu. Waterdrop však pohlíží na snižování plastového odpadu brýlemi odpovědnosti a šetrnosti k přírodě a krajině. Uvědomujeme si křehkost ekosystémů, které narušuje přebytečná doprava, obrovské množství plastového odpadu i škodliviny vzniklé při nevhodné výrobě či recyklaci. Celý vývoj a výrobu kapslí a lahví waterdrop provádíme tou nejšetrnější možnou cestou, při níž dáváme důraz nejen na snižování odpadu a produkce PET, ale i hospodaření s vodou.

 • GF

  Souvisí Vaše činnost nějak s politikou?

 • Host chatu

  Dobrý den, nejsme politicky angažovaní ani ve firmě ani já osobně.

 • Martina

  Dobrý den, zvažuji nákup skleněné lahve, ale bojím se jejího rozbití. Jaká je podle Vás vhodnější alternativa?

 • Host chatu

  Dobrý den, Martino, děkuji za váš dotaz. Nejvhodnější jsou nerezové lahve s dvojitou stěnou. Budou vám zároveň sloužit jako termoska a pokud vyberete pěknou designovku, tak i jako velmi vhodný doplněk. U nás máme v. nabídce bílou, bambusovou, růžovou nebo černou. Navíc v objemech 0,5l a 1l.

 • Bea K.

  Dobrý den,

  na co bychom měli primárně zaměřit v každodenním životě, abychom eliminovali odpad? Kde jsou ty "nejkritičtější" momenty, které si možná ani neuvědomujeme, ale nejvíce tím přispíváme k znečišťování životního prostředí?

  Děkuji za rady,

  Bea

 • Host chatu

  Dobrý den, Beo, děkuji za váš dotaz. Eliminace odpadu začíná pro mnohé už ráno. Kupříkladu různé "rychlé snídaně" v plastových, hliníkových obalech, zelenina zabalená v igelitovém sáčku nebo nákup v samoobsluze do igelitky, kterou už podruhé nevyužijete. U jakéhokoli materiálu bychom se měli snažit o jeho znovuvyužití a co nejdelší životnost. Popřípadě se snažit tento materiál, výrobek nahradit alternativou. Vody v plastu, ovoce v igelitu nebo nákupní tašky jsou prvním krokem. Dalším, již ne tak populárním je téma osobní hygieny. Od miminek a jednorázových plen, které končí ve spalovnách až po produkty dámské hygieny. Vysoké procento odpadů vzniká při nákupech potravin a kosmetiky. Je tedy vhodné před nákupem uvažovat, zda opravdu potřebujeme tento typ balení a zda není na trhu vhodnější a šetrnější varianta. Nejkritičtější jsou tedy ty momenty, kdy nakupujeme zboží jednorázově a automaticky z důvodů "protože tak se to dělá/ protože jsem tak zvyklý a je to jednodužší".

 • Míša

  Dobrý den, protože mi waterdropy moc chutnají, zajímalo by mě, jestli se můžu těšit na nějakou novou příchuť? Díky M.

 • Host chatu

  Krásný den, Míšo, jsem velmi ráda, že ti waterdrop chutná. Do jara představíme další novinku, která bude obsahovat bílý čaj.

 • Marcela

  Dobrý den, provozuji fitness centrum a nad otázkou minimalizace odpadu se zamýšlíme čím dál víc. Chtěli bychom do budoucna omezit prodej plastových lahví...již teď nabízíme raději vodu ve sklenici ke cvičení...o Waterdrop jsme zaslechli zatím jen tak letmo, nicméně si myslíme, že mikrodrinky by mohly být zajímavé pro ty, kteří nechtějí pít obyč. vodu ani isodrinky. Máte už navázanou spolupráci s nějakým fitness centrem? Je to vůbec reálné nebo se na firmy nezaměřujete? Díky moc za odpověď.

 • Host chatu

  Krásný den Marcelo, děkuji za váš dotaz i o zájem o produkty. Budu ráda, když svůj kontakt zašlete na kontakt@waterddrop.cz. kde již můžeme probrat detaily. Fitness centra, wellness nás mají rády a spolupráce vždy vítají. My podporujeme zdravý životní styl a aktivní trávení času včetně sportovních aktivit. Budeme tedy rádi za váš kontakt.

 • Dan

  Neuvažujete o drincích úplně bez cukru i bez jakékoliv jeho náhrady?
  Díky.

 • Host chatu

  Krásný den, Dane, v současnosti nabízíme chuti úplně bez cukru. V některých využíváme stévii, v jiných mikroskopická množství sukralózy, která se vylučuje močí. Vzhledem k obsahu vitamínů včetně vitamínu C je přidáváme pro plnou a lahodnou chuť. Samotné extrakty jsou trpké a kyselé.

 • Simona

  Je Waterdrop vyráběn v Čechách?

 • Host chatu

  Dobrý den, Simono, kapsle waterdrop jsou vyráběny v Německu.

 • Nikola

  Dobrý den, Waterdrop jsem vyzkoušela...některé příchutě jsou opravdu dobré...co jsem spíš řešila bylo množství obalu, ve kterém se kapsle nachází...a tak se mi nabízí otázka, jestli by obalový materiál nešel více eliminovat? Papírová krabička a v ní malé kapsle zabalené v plastu mi přijdou v dnešní době, kdy je oblíbené nakupovat "bez obalu" zbytečně moc. Díky za odpověď a přeji hezký den.

 • Host chatu

  Dobrý den, Nikolo, děkuji za váš dotaz, ve složení mikrodrinků nenajdete stabilizátory ani konzervanty. Z toho důvodu je potřebné kapsli udržovat v ochranné atmosféře tak, aby se k ní nedostal vzduch ani vlhkost. Proto využíváme nejekologičtější recyklovatelný a znovu využitelný materiál, který při své výrobě a následnému znovu zpracování má minimální vliv na životní prostředí ve srovnání s ostatními alternativami. Šetříme tak až 97% plastu oproti lahvi s vodou.

 • Petra

  Jaké výhody oproti jiným "šumivým" nápojům mikrodrinky waterdrop mají?

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, jedná se v první řadě o složení, které je odlišné než mají "šumáky". V krátkosti, waterdrop je tvořen extrakty z ovoce, bylin a neobsahuje cukr. Je vhodný pro děti, kojící, diabetiky, vegany. Kapsle waterdrop na rozdíl od jiných produktů nemá lepidla, stabilizátory ani chemické konzervanty.

 • Iva

  Plánujete i lahve pro děti? S menším hrdlem nebo třeba s protitekoucím pítkem?

 • Host chatu

  Krásný den, Ivo, na trhu je v současné době velké množství firem specializujících se na láhve pro děti. Neradi bychom naši cestu tříštili. Vidíme velký prostor ve zvýšení efektivity výroby a vývoje současného sortimentu tak, aby odpovídal maximálně potřebám našich zákazníků. Možná jsou lahve pro děti tedy další v řadě :)

 • Líba

  dobrý den, jakou trvanlivost mají vaše kapsle? Ráda bych zakoupila vánoční set dceři k narozeninám, které má v březnu. Moc se mi líbí lahev, kterou v něm nabízíte. děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Líbo, děkuji za váš dotaz i za pochvalu sortimentu. garantovaná trvanlivost kapslí je 9měsíců od data výroby.

 • Adéla

  Dá se kostička hodit i do teplé vody?

 • Host chatu

  Dobrý den, Adélo, ve fantazii se meze nekladou a určitě zkuste. My do teplé vody mikrodrink však nedoporučujeme, protože se nejen mění chuť, ale též vitamíny nejsou dobře vstřebatelné.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.