Víte, jak funguje prodej limitovaných tenisek? Proč nakupovat tenisky jako investici? Jak při nákupu nenaletět? Jaké trendy sneakers letí v létě? Odpovídal Bohumír Hájek 11. 7. 2022 od 12 hodin.

Chat je uzavřený11.07.2022 12:00

Bohumír Hájek ze společnosti SneakerGallery.

Víte, jak funguje prodej limitovaných tenisek? Proč nakupovat tenisky jako investici? Jak při nákupu nenaletět? Jaké trendy sneakers letí v létě a jaké se budou nosit na podzim? Na to a ještě více vám odpovídal Bohumír Hájek 11. 7. od 12 hodin.

Bohumír Hájek začal prodávat sneakers už v osmnácti letech, k čemuž ho přivedla rapová hudba, která je s tímto segmentem úzce spjata. Dnes vede brněnský obchod a e-shop SneakerGallery, který poslední dva roky rostl o 500 procent ročně. Loňské tržby dosáhly asi 70 milionů korun a letos míří až ke 150. Na Instagramu profil SneakerGallery sleduje přes 29 tisíc lidí.

SneakerGallery patří mezi přední české online prodejce limitovaných tenisek a streetwear oblečení. Kromě e-shopu provozuje také kamennou prodejnu v Brně. Firma pozvedá úroveň celého tohoto specifického segmentu svými službami, které charakterizuje jako Premium Resell. Jde o vysokou kvalitu celé služby, jež zahrnuje plynulost a jednoduchost samotného objednávkového procesu, případné vrácení zboží či peněz, reklamace a také kvalitu a rychlost dodání, tedy věcí, které v tomto odvětví dříve nebyly zvykem. Více na www.sneakergallery.cz.

Chat

 • Lenka P.

  Dobrý den, když bych chtěla začít sbírat tenisky, mohu začít nákupem u vás? Co byste mi doporučil?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. Určitě můžete začít u nás, na našem e-shopu najdete největší nabídku limitovaných tenisek v tuzemsku. Mohu Vám doporučit moje favority Nike Air Force 1 Low a Nike Dunk Low, s těmi určitě nešlápnete vedle! :)

 • Petra

  Konečně se nikdo nepohoršuje, když si člověk obuje sneakers ke kostýmu, jaké boty z vašeho sortimentu byste mi doporučil k pracovním schůzkám?

 • Host chatu

  V našem sortimentu najdete spoustu tenisek vhodných k pracovním schůzkám. Z novinek mohu doporučit například New Balance 550, které obzvlášť v bílé barvě vypadají k formálnímu oblečení skvěle.

  https://www.sneakergallery.cz/new-balance-550-white-grey/

 • Radan

  Jsou v Česku mezi vašimi zákazníky fajnšmekři, kteří mají doma boty za statisíce? Radí se s vámi případně někdo, jaké boty byste mu měli sehnat?

 • Host chatu

  I v Česku jsou sběratelé, jejichž sbírky čítají stovky párů, které běžně k vidění nejsou. Jsou to obvykle zákazníci, kteří se nepotřebují radit, ale naopak přesně ví, jaké tenisky potřebují sehnat.

 • Charl

  Jak vnímáte poptávku po limitkách v Česku? Zvyšuje se zájem třeba u mladší generace?

 • Host chatu

  Poptávka v posledních letech strmě roste a to nejen u mladší generace.

  V začátcích našeho podnikání byl náš typický zákazník ve věku 13-20 let, nyní je většina zákazníků ve věkové skupině 18-30 a vidíme stále větší zájem i u starších. Už několik let si myslím, že tenisky nejsou výsadou pouze mladé generace, ale mohou je nosit opravdu všichni.

 • Pavel R.

  Je nějaký model, na který si ve SneakerGallery děláte zálusk, že byste ho chtěli sehnat pro zákzaníky?

 • Host chatu

  Obecně si děláme zálusk hlavně na ty nejvzácnější tenisky, u kterých se nám zatím bohužel nedaří získat dostatečný počet kusů, abychom dokázali nasytit poptávku. V nejbližší době to bude například kolaborace Travise Scotta na teniskách Jordan 1 Retro Low v barevném provedení Reverse Mocha.

 • Panda

  Kam se chcete posunout vůči konkurenci?

 • Host chatu

  Už teď si troufám říci, že máme v tuzemsku největší nabídku limitovaných tenisek. Je ovšem dost težké nabídku držet, tím myslím mít neustále dostupné všechny velikosti všech produktů, protože produkty v čase rostou na ceně a z trhu ubývá nových (nenošených) párů, což nám komplikuje jejich doskladňování.  Časem chci naši nabídku rozšířit do takové podoby, kdy si u nás zákazník pořídí jakékoli tenisky, které zrovna hledá, a hlavně si u nás bude moct vybrat celý outfit, od tenisek až po čepici.

 • Romans

  Kdo tvoří poptávku po určitých sneakers a kde přesně vzniká?

 • Host chatu

  Tato otázka by si zasloužila komplexnější debatu a netroufám si ji zde celou rozebírat.   Myslím si, že se dá zjednodušeně říci, že poptávku po limitovaných teniskách tvoří obrovský zájem zákazníků, který je i několikanásobně vyšší než nabídka (tedy počet párů), kterou disponují retaileři či samotné značky.

  

Z tohoto důvodu jsou tenisky následně obchodovány na sekundárním trhu, kde právě výše poptávky určuje výslednou tržní cenu tenisek.

 • Lapaš

  Kupují podle vám tenisky víc holky nebo kluci?

 • Host chatu

  Ačkoli byly limitované tenisky dříve výsadou spíše mužů, v posledních letech Nike vydává skvělé barevné kombinace dámských tenisek. Díky tomu si troufám říct, že je počet dámských a pánských zákazníků poměrně vyrovnaný.

 • Noah

  Jaká kolaborace značek v případě sneakers vás nejvíc baví?

 • Host chatu

  Mými favority jsou Parra x Nike SB Dunk z roku 2019 a Atmos x Air Max 1 "Elephant" z roku 2017.

 • Vláďa

  Jaké jsou nejdražší tenisky na světě?

 • Host chatu

  Nedá se přesně určit jeden konkrétní pár tenisek. Mezi opravdu nejdražší tenisky na světě patří například původní tenisky Michaela Jordana z roku 1985, ve kterých hrál. Pokud se takové tenisky prodávají, je to většinou formou aukcí, kde se konečná prodejní cena může velmi lišit.

 • Martin

  Co radíte zákazníkům, jak by měli pečovat o tenisky, aby co nejdéle vydržely?

 • Host chatu

  Nejdůležitější je se k teniskám umět chovat. Měly by se často střídat s jinými, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení. Určitě doporučujeme konzultovat volbu vhodné velikosti, s tím Vám samozřejmě rádi pomůžeme. Špatně zvolená velikost může vést k jejich poškození.

  Důležité je i samotné obouvání, vždy doporučujeme obouvat tenisky rozvázané a pomocí obouváku. Naopak při nošení je důležité tenisky nosit zavázané, aby se předešlo pohybu nohy v botě, které by mohlo vést například k prodření pat.

 • Max

  Proč se vyplatí nakoupit u vás?

 • Host chatu

  Aktuálně máme v tuzemsku největší nabídku limitovaných tenisek, ze které si vybere snad každý. :)

  Navíc si troufám říci, že jsme dosáhli vysoké kvality celé naší služby, kterou zákazníkům poskytujeme. Jedná se hlavně o plynulost a jednoduchost objednávkového procesu, vrácení zboží zdarma, řešení reklamací, rychlost dodání zboží apod.

 • Franta

  Na co si mám dávat pozor při nákupu tenisek na internetu, abych nekoupil fake?

 • Host chatu

  Dle mého názoru je nejdůležitější nakupovat pouze z ověřených stránek, které mají reference od ostatních zákazníků. To je největší jistota.

  Na internetu jsou spousty stránek nabízející falešné tenisky za podezřele nízké ceny, zde stačí zapojit selský rozum, obvykle je to až moc výhodné na to, aby to byla pravda. :)

 • Patrik

  Plánujete získat smlouvy s některými značkami, např. kvůli exkluzivnímu zastoupení a podobně? Jak to vůbec funguje?

 • Host chatu

  Naše odvětví tímto způsobem nefunguje. Zabýváme se přeprodejem limitovaných tenisek, zboží obvykle získáváme z druhé ruky od fyzických osob, kterým se poštěstilo nějaké limitované tenisky zakoupit.

  Přímo značky s námi nejednají a nejspíš ani nikdy jednat nebudou. Jejich oficiální stanovisko je, že jsou proti přeprodeji svého zboží.

 • DENMARK

  Jak kvalitní jsou podle Vás pánské boty FALLEN - Patriot?

 • Host chatu

  Značku FALLEN v našem sortimentu nemáme a já osobně jsem se s ní nikdy nesetkal, kvalitu bohužel nemohu posoudit.

 • GF

  Jak Vás přivedl rap k prodeji sneakers?

 • Host chatu

  Zhruba ve 14 letech jsem objevil rap, se kterým vždy byl spojen svět streetwearu a tenisek. Stejně jako všichni ostatní fanoušci jsem viděl rappery v zajímavých teniskách, které nebyly běžně k dostání a samozřejmě jsem je chtěl taky. Postupně jsem objevoval rozsáhlý svět tenisek a brzy jsem zjistil, že je to lukrativní business, protože se tenisky na sekundárním trhu obchodují za násobky maloobchodních cen.

 • Marie G.

  Ahoj! Jaké jsou Vaše oblíbené tenisky? :))

 • Host chatu

  Ahoj, díky za otázku! :)  Moje nejoblíbenější tenisky jsou jednoznačně Nike Air Force 1 Low. Dle mého názoru je to nejlepší teniska všech dob, která je od svého prvního vydání v roce 1982 stále populární a troufám si říct, že si vydobyla pozici legendy ve světě sneakers.

 • Standa

  Jak se lišíte od obchodů jako je třeba Footshop nebo Zalando?

 • Host chatu

  Výše zmíněné obchody jsou klasičtí retaileři - tzn. mají smlouvy se značkami/výrobci a dostávají od nich celé kolekce zboží za velkoobchodní ceny, které následně prodávají za maloobchodní cenu (tzv. retail price).  My se pohybujeme na sekundárním trhu, prodáváme limitované tenisky, které jsou u retailerů vyprodané během několika vteřin. Dá se tedy říct, že výše zmíněné obchody jsou spíše naším zdrojem než konkurencí.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi