Vozit či nevozit dětem do dětského domova oblečení a hračky? Odpovídala Michaela Nollová

Chat je uzavřený02.12.2019 10:00

Michaela Nollová.

Dobré víly dětem je nezisková organizace, která již pátým rokem každý týden navštěvuje děti ve spřátelených dětských domovech. Dobré víly znají příběhy všech "svých" 100 dětí a díky získaným zkušenostem ví, co děti potřebují nejvíce, co jim schází, v čem potřebují nejvíce pomoct. Jsou to hračky? Oblečení? Nebo čas, objetí a pozornost někoho, komu věří a koho mají rády? O čem je projekt Objetí je víc než hračka? Kdo jsou Dobré víly? Ptejte se Michaely Nollové. Host odpovídá 2. prosince od 10.00.

Michaela Nollová je Dobrou vílou už třetím rokem. Společně s Dobrými vílami jezdí pravidelně za dětmi do dětského domova, tráví s nimi čas, pomáhá s přípravou do školy a účastní se volnočasových aktivit pro děti. Mimo to pečuje v Dobrých vílách o pořádek ve financích a fakturách, vyhledává grantové příležitosti a pomáhá s celkovým chodem organizace.

Chat

 • Lovacoop

  Dobry den, maji deti radeji Nike, nebo Adidas?

 • Host chatu

  Dobrý den, to je, myslím, dost individuální :). Pokud něco takového chtějí, musí si na to našetřit z kapesného, případně to dostanou z druhé ruky.

 • Honza

  Kdo jsou Dobré víly?

 • Host chatu

  Dobré víly jsou nezisková organizace, která podporuje děti v dětských domovech, pěstounských a neúplných rodinách. Jsme 4 kamarádky a skupina dalších asi 20ti dobrovolníků, kteří chtějí svůj čas dávat dětem, které to nemají v životě jednoduché. Děti doučujeme školní předměty, čteme pohádky na dobrou noc, hrajeme si, objímáme. Pořádáme také letní tábory, víkendové pobyty, sportovní, kulturní a vzdělávací akce. Ale hlavně jsme s nimi a dáváme jim to nejcennější, náš čas, pozornost a lásku.

 • Karel

  Opravdu darované oblečení a hračky dorazí do dětských domovů?

 • Host chatu

  Nemohu mluvit za všechny organizace, které pořádají sbírky pro dětské domovy. Pevně ale věřím, že to dělají s dobrým úmyslem a materiální pomoc se dostane tam, kam má. Naším smyslem není vozit dětem hračky a oblečení, pokud však pro děti něco dostaneme, samozřejmě jim to vždy dovezeme.

 • Ingrid K.

  Jak mohu dětem v nouzi pomoci jinak než penězi?

 • Host chatu

  Děti v dětských domovech strádají hlavně citově. Můžete se stát Dobrou vílou a společně s námi jim dávat svůj čas a pozornost.

 • Olga

  O čem je projekt Objetí je víc než hračka?

 • Host chatu

  Smyslem projektu je šířit myšlenku, že to, co dětem v ústavní péči nejvíce chybí nejsou hračky a oblečení. Chceme ukázat, že tyto děti často trpí citovou deprivací a stejně tak jako všechny ostatní potřebují cítit lásku. Vychovatelé v domovech musí svůj čas rozdělit mezi až osm dětí. Je tedy velmi obtížné, každému se věnovat individuálně tak, jak by potřebovalo. Na těchto stránkách: www.objetijenejvic.cz může dárce "poslat" do dětského domova Vílu, kterou dítě dobře zná, těší se na ni a která s ním stráví celé odpoledne. Za darované peníze navíc získá dárkový certifikát s příběhem konkrétního dítěte. Ten může dát jako dárek a udělat tak radost hned dvakrát.

 • SK

  Dobré víly dětem souvisí nějak s politikou, politiky?

 • Host chatu

  Dobré víly dětem je nestátní nezisková organizace. Nijak nesouvisí s politikou ani politiky. Podporu získáváme zejména od individuálních a firemních dárců.

 • ANTI

  Spolupracují Dobré víly dětem s nějakými celebritami?

 • Host chatu

  Příležitostně spolupracujeme s Michaelou Badinkovou, která si nás vybrala k podpoře v rámci televizní soutěže a podporuje nás i nadále.

 • DENMARK

  Kolik dětských domovů Dobré víly dětem navštěvují?

 • Host chatu

  Spolupracujeme se třemi dětskými domovy. Do dvou z nich jezdíme pravidelně každý týden, třetí se s námi účastní víkendových a volnočasových aktivit. Máme radost, že je nás stále víc a od ledna 2020 začne pravidelné doučování i tam.

 • Kristýna

  Jak se mohu stát Dobrou vílou?

 • Host chatu

  Nejjednodušší je napsat email na angelika@dobrevily.cz, nebo se ozvat přes sociální sítě. Rádi si s vámi domluvíme osobní schůzku. Jediné podmínky, které máme, jsou čistý trestní rejstřík 😊 a chuť věnovat se dětem.

 • Petr S.

  Nemám čas, ale chci pomoci. Jaké jsou možnosti?

 • Host chatu

  Pokud nemůžete dávat dětem svůj čas, můžete za dětmi „poslat Dobrou vílu“. To je hlavní myšlenka našeho projektu #objetijevicnezhracka. Zejména pravidelná finanční podpora je pro nás jistotou, že budeme moci i v budoucnu pokračovat v naší činnosti a dál pomáhat dětem. Nejjednodušší cesta je přes www.darujme.cz/projekt/1000115, nebo přímo na náš transparentní účet č. 2300868396/2010. Oceníme také, pokud máte možnost nabídnout nám pro bono služby nebo poskytnou slevu na aktivity s dětmi.

 • Jana

  Dobrý den, v čem se Dobré víly liší od jiných neziskových organizací, které pomáhají dětem z dětských domovů? Děkuji.

 • Host chatu

  Největší rozdíl od většiny ostatních organizací je asi v tom, že Dobré víly se dětem věnují pravidelně a individuálně. Děti se na nás každý týden těší a samy se hlásí o doučování. Navštěvujeme tři konkrétní DD, známe všechny děti jménem, víme, v čem jsou dobré a co je trápí. Dětem i dětským domovům se snažíme pomoct s tím, co zrovna potřebují. Více o nás a našich aktivitách se můžete dozvědět na www.dobrevily.cz nebo na sociálních sítích.

 • Kristýna

  Na vašich stránkách jsem četla, že za dětmi jezdíte pravidelně každý týden. Není to moc časově náročné? A opravdu jezdíte každý týden?

 • Host chatu

  Dobrovolníci za dětmi jezdí ve svém volném čase, zaleží tedy na každém, kolikrát za rok chce nebo může jet. Někteří se účastní třeba jen o víkendu. Pokud ale nejsou prázdniny, nebo něco jinak mimořádného, jezdíme opravdu každý týden :).

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.