Zabezpečit dům před dovolenou? Odpovídal odborník na alarmy

Chat je uzavřený07.05.2015 13:00

Michal Ježek.

Sezona dovolených začíná a vy možná přemýšlíte o kontrole svého majetku i v době své nepřítomnosti tak, abyste si dovolenou nekazili obavami z návratu. Jak si zabezpečit svůj prostor? Jak dlouho trvá instalace? Na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou? A kolik stojí takové zabezpečení a kolik stojí dohled bezpečnostního centra? Na tyto a další otázky odpovídal odborník na zabezpečení ze společnosti Jablotron Michal Ježek.

Ing. Michal Ježek je odborníkem na elektronické zabezpečení. V české společnosti Jablotron pracuje od roku 2007. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor Sdělovací technika. V současně době pracuje v Jablotronu na pozici produktového manažera, dříve byl hlavním lektorem v Akademii Jablotronu.

Chat

 • Draha zavadilová

  kolik stojí instalace kamerového systému pro soukromý solo rodinný domek na okrese Brno venkov?

 • Host chatu

  Dobrý den. Cena instalace kamerového systému, stejně tak alarmu je odvislá od konfigurace (velikost objektu, základní/rozšířené funkce, apod.). Dá se však říci, že na základní zabezpečení rodinného domu tak, aby odpovídalo dnešním standardům je potřeba vynaložit cca 25 – 30 tis. Kč. Doporučil bych neinstalovat pouze samostatný kamerový systém, ale kombinoval bych ho s alarmem. Tato kombinace Vám umožní automaticky detekovat pachatele a mít obrazové potvrzení, co se přesně v objektu děje.

 • Michaela

  Dobrý den, koupila jsem byt a nyní řeším jeho zabezpečení. Stačí mi jen vyměnit zámky po předchozím majiteli, nebo mám investovat ještě do něčeho zásadního?

  Děkuji za radu.

 • Host chatu

  Dobrý den. Zámky bych vyměnil určitě. O dalším rozšíření zabezpečení bych uvažoval na základě dispozic bytu, tedy: Je v přízemí? Je v lokalitě, kde se předpokládá vyšší kriminalita? Budu mít v bytě cennosti? apod. Pokud si na některou otázku odpovíte ano, určitě bych uvažoval o alarmu s bezdrátovou komunikací a napojením na pult centralizované ochrany. Jednoduše se instaluje, žádným způsobem nepoškozuje vybavení či design bytu a poskytne Vám celkovou ochranu Vašeho majetku i rodiny.

 • O.Humpl

  Dobrý den, zajímá mě, jak často máte výjezdy k vloupačkám a kolik z nich je planých poplachů? Díky Za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den. Naše Tísňová linka přijme 47 000 poplachů měsíčně, s tím, že k 5 200 případům vyšleme výjezd. Z tohoto je patrné, že většinu poplachů vyřeší naši operátoři se zákazníkem telefonicky anebo se jedná o poplach, který si způsobil uživatel sám. Díky jasně definovanému scénáři jak se naši operátoři mají chovat, se nám daří být efektivní, zákazníkům šetřit peníze a přinášet maximální komfort.

 • Ondra

  Dobrý den, jak jste připraveni na možnost, že nejde elektrika?

 • Host chatu

  Dobrý den, ústředna zabezpečovacího systému je vždy vybavena záložním akumulátorem, který pokryje spotřebu minimálně po dobu 12 hodin a po té ještě musí mít dost energie na odhoukání jednoho poplachu. Tedy jednoduše se dá říci, že i při výpadku 230V je alarm minimálně ještě po dobu 12 hodin plně funkční.

 • Radek

  Myslím,že neexistuje zabezpečení před zloději, které by nešlo překonat. Které ale je podle vás nejsložitější a tím by mohlo zloděje odradit?
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den. Pravdu máte v tom, že cokoliv co člověk vymyslí, za nějaký čas opět člověk dokáže překonat. Jde jen o to, jak moc mu to ztížíte, aby se mu to již nevyplatilo. Nelze přímo říci, co je nejsložitější, ale vždy je velmi složité, pokud je zabezpečení kombinované. Tudíž doporučuji vždy kombinovat mechanické zabezpečení, alarm a hlavně profesionální zásah v podobě připojení alarmu na pult centralizované ochrany.

 • Petr K.

  Dobrý den,

  chtěl bych poděkovat za systém JABLOTRON100 vč. jeho online ovládání, které je prostě skvělé..

  Nicméně jsem se chtěl zeptat, proč existuje takové množství doplňkových kompnent? Z mého pohledu celý systém nepůsobí komplexně a značně zesložiťuje celkové nastavení v rámci F-Link

  Neuvažujete o zjedodušení?

  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den. Alarm JABLOTRON 100 obsahuje jak základní komponenty, které lze nastavit jednoduchým způsobem. V nabídce jsou i doplňkové komponenty, které když nepoužijete, tak jejich nastavení v F-Link nevidíte. Snažíme se nabídnout řešení jak základní, tak i pro náročné. Pokud jde o moji odpověď, tak v současné době není plánováno zeštíhlení sortimentu JABLOTRON 100.

 • dana

  Dobrý den, kamarádka mi říkala, že jde alarm využít nejen jako ochranu před vloupáním, ale i jako signalizaci v případě úniku plynu, nebo i vody? Je to pravda, že je takhle multifunkční? Co všechno to umí? Díky.

 • Host chatu

  Dobrý den. Alarm dnes již skutečně není jen alarmem proti zlodějům. Umí ochránit majetek proti požáru, záplavě, úniku hořlavého plynu, přítomnosti CO (oxidu uhelnatého) apod. Zároveň alarm může sloužit k tomu, že si Váš objekt zautomatizujete, např. pokud si někdo z rodiny zapomene klíče od objektu, můžete ho dovnitř vzdáleně pustit; mohou se vám doma na chodbě rozsvěcet světla podle toho, jestli se tam pohybujete; pokud jde tzv. noční proud, zapne se Vám pračka, filtrace v bazénu (= alarm Vám tak ušetří peníze); a mnoho dalšího.

 • PetrV

  Dobry den, jak byste v roce 2015 doporucil zabezpecit typickou garaz ze sidliste - cca 2km vzdalenou od domu? Dvere a zamky jsou na vyborne urovni a zatim jsme nemeli problem, ale mame v ni auto, motorku, kola a par dalsich veci o ktere bychom neradi prisli.

  Dekuji Vam. Petr V.

 • Host chatu

  Dobrý den. Moje odpověď se dělí na 2. 1) Pokud je v objektu zavedena elektřina, doporučil bych instalovat alarm s GSM komunikací, který dokáže ochránit nejen auto, ale i vybavení garáže. Pokud se něco bude dít dostanete ihned zprávou formou SMS nebo zavoláním. 2) Pokud v objektu elektřina zavedena není, lze nainstalovat do auta autoalarm s komunikací přes GSM síť, ke kterému se bezdrátově naučí detektor pohybu, detektor otevření, případně detektor otřesu. Máte pak velmi cenově výhodné řešení, které chrání vždy samotné auto a pokud je auto v garáži, je chráněna i vlastní garáž.

 • GF

  Co si myslíte o bezpečnostní fólii na okna?

 • Host chatu

  Dobrý den. Bezpečnostní fólie je dobrý způsob mechanického zabezpečení objektu. Dokáže pachatele na nějaký čas zdržet, ale nedává Vám možnost se v době pokusu o vloupání vůbec dozvědět, že se něco děje. V podstatě pokud pachatel fólii překoná, dozvíte se o tom až po návratu z práce anebo z dovolené. Doporučil bych vždy kombinovat s alarmem, který Vám předá informaci o tom, že někdo objekt napadl.

 • ANTI

  Co mříže v oknech - ve všech i na dveřích?

 • Host chatu

  Dobrý den. Mříže v oknech i na dveřích jsou na tom obdobně jako bezpečnostní fólie na oknech. Tak jak jsem psal v předchozím dotazu, mohou pachatele na nějaký čas zadržet, ale vždy je dobré je kombinovat s nějakým elektronickým způsobem zabezpečení. Pokud jde o cenové náklady, tak kvalitní mříže jsou vždy dražší než zabezpečovací systém.

 • NSCT

  Existují v ČR bytové domy s vrátným?

 • Host chatu

  Dobrý den. Určitě existují avšak nemám s nimi žádnou osobní zkušenost.

 • Podpořílek Květoslav

  Prý jste si dělali unikátní výzkum ve věznici mezi vězni ..."jak vykrást objekt" ...Na co sjte přišli, a kolik to stálo krabiček cigaret :)

 • Host chatu

  Dobrý den. Nejzajímavější informace z průzkumu je, to jaké je nejčastější místo, kudy se pachatelé do objektu vkrádají: Na prvním místě jsou to okna v zadní části objektu. Na druhém místě jsou to pak sklepy. Vstupní dveře jsou paradoxně až na 4. místě. Bližší informace k cigaretám bohužel nemám 

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.