Sdílené elektrokoloběžky v Praze od ledna skončí. Zákaz schválili radní

Domácí
20. 10. 2025 10:30
Aktualizováno: 20. 10. 2025 11:00
ilustrační foto
ilustrační foto

Praha od ledna zavede nový systém regulace sdílených dopravních prostředků, který počítá se zákazem poskytování elektrokoloběžek. V pondělí to schválili radní města.

Důvodem zákazu je dlouholetá kritika vozítek ze strany obyvatel a městských částí v centru Prahy, podle kterých parkující koloběžky překážejí v ulicích a jejich uživatelé především z řad turistů nebezpečnou jízdou po chodnících ohrožují chodce.

Nový systém regulace připravuje město od loňska a bude založený na smlouvách mezi městskou Technickou správou komunikací (TSK) a provozovateli kol a elektrokol, která bude možné odkládat jenom na k tomu určených místech.

Sdílené elektrokoloběžky tuto možnost mít nebudou, čímž se fakticky znemožní jejich poskytování. TSK je podle schváleného materiálu bude v případě neoprávněného parkování v ulicích odstraňovat.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

ilustrační obrázek

„Vyhodit, obsadit, ovládnout,“ zní ze Sněmovny. Vládní reforma státní služby čelí drtivé kritice opozice

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlatý věk motoriky: Pardubické školy využívají trenéry k všestrannému rozvoji dětí

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

„Rasismus, nebo bezpečnost?“ Koupaliště v Halle zakázalo vstup lidem bez znalosti němčiny

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ