Fotbalový simulátor UFL dorazí i na PC. Tvůrci slibují vydání ještě letos

Věda a technika
9. 9. 2025 19:00

UFL, ambiciózní free to play fotbalový simulátor financovaný mimo jiné Cristianem Ronaldem, se konečně chystá i na počítače. Studio XTEN Limited potvrdilo, že vývoj PC verze je ve finální fázi a vydání by mělo proběhnout ještě během letošního roku.

Hra vyšla na konci minulého roku na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S, ale verze pro PC se odložila kvůli dodatečné péči. Podle šéfa studia Eugena Nashilova se nyní práce blíží k závěru a i když konkrétní datum zatím nepadlo, pravděpodobný je listopad.

UFL má být konkurencí zavedených sérií EA Sports FC a eFootball. Tvůrci slibovali realistický fotbalový zážitek a férový free to play model, realita však byla rozpačitější. Recenzenti udělili hře průměrné hodnocení mezi šesti a sedmi body z deseti a upozorňovali na nedostatky v hratelnosti i obsahu. PC verze by ale mohla projektu přinést novou vlnu zájmu a výrazně rozšířit hráčskou základnu.

Na Steamu je už UFL připravené v katalogu a hráči si jej mohou přidat do seznamu přání. Hra vyjde zdarma.

Autor: Lukáš Tauc - Grunex XTEN Limited

Další čtení

Tvůrci The Sims se distancují od EA po prodeji saúdským investorům

Věda a technika
29. 10. 2025
ilustrační foto

V Temelíně vyměnili uzávěr vody. Váží 23 tun. Pak přijde na řadu chlazení

Věda a technika
29. 10. 2025

Battlefield 6 se chystá vstoupit do žánru Battle Royale

Věda a technika
27. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ