Hasiči v Praze evakuovali na 70 lidí kvůli požáru bytu, záchranáři ošetřili ženu

Domácí
13. 9. 2025 22:51

Téměř 70 lidí dnes hasiči a policisté evakuovali po poledni z bytového domu v Praze 4 kvůli požáru jednoho z bytů. Záchranáři ošetřili jednu ženu, její převoz do nemocnice ale nebyl nutný.

Co bylo příčinou požáru a jakou způsobil škodu, vyšetřovatelé zjišťují. Vyplynulo to z vyjádření policie a mluvčích hasičů Vojtěcha Sosny a záchranné služby Jany Poštové pro ČTK a na síti X.

K požáru bytu v plném rozsahu hasiči vyjížděli kolem 12:30, zhruba po hodině měli oheň lokalizovaný.

"Z budovy bylo evakuováno 68 osob a dvě osoby byly zachráněny, bez zranění," uvedl k požáru bytu mluvčí hasičů. Před 14:00 doplnil, že jeho kolegové byt kontrolují termokamerou a část evakuovaných se vrací do nezasaženého křídla domu.

Záchranáři na místo vyslali podle mluvčí záchranářů i speciální auto Fénix, které slouží evakuaci a hromadným transportům. S výjimkou jedné ženy nikoho dalšího ošetřit nemuseli, převoz ošetřené ženy do nemocnice nebyl nutný, řekla ČTK mluvčí.

Policisté kvůli zásahu dočasně omezili v okolí domu provoz.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos

Další čtení

Prezident Pavel dnes jmenuje vládu složenou z ministrů ANO, SPD a Motoristů

Domácí
15. 12. 2025

Poradny v Praze očekávají, že vydají méně doporučení odkladů školní docházky

Domácí
15. 12. 2025

Pátrání po ztraceném chlapci má dobrý i dramatický konec. Byl možná unesen

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:29

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV