Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025 13:24

Dlouholetý šéf týmu formule 1 Red Bull Christian Horner předčasně končí ve funkci. Podle agentury AP jej vedení týmu, jehož hvězdou je čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen z Nizozemska, dnes propustilo.

Red Bull konec jedenapadesátiletého Hornera oznámil v prohlášení bez uvedení důvodů s tím, že "navždy zůstane důležitou součástí historie našeho týmu". Hornera nahradí osmačtyřicetiletý Francouz Laurent Mekies, který působil doposud v sesterském týmu Racing Bulls.

"Chtěli bychom Christianu Hornerovi poděkovat za jeho výjimečnou práci v uplynulých dvaceti letech. Svým neúnavným nasazením, zkušenostmi, odbornými znalostmi a inovativním myšlením sehrál klíčovou roli v etablování Red Bull Racing jako jednoho z nejúspěšnějších a nejatraktivnějších týmů formule 1," uvedl generální ředitel týmu Oliver Mintzlaff v prohlášení.

Horner byl šéfem týmu od jeho vstupu do formule 1 v roce 2005, kdy se stal historicky nejmladším manažerem v této elitní motoristické kategorii, a smlouvu měl ještě na dalších pět let. Britský manažer byl v minulém roce vyšetřován kvůli podezření z nevhodného chování k zaměstnankyni týmu, které se ale nepotvrdilo a Horner byl po nezávislém vyšetřování zbaven podezření.

Red Bull ve formuli 1 pod Hornerovým vedením šestkrát ovládl Pohár konstruktérů (2010, 2011, 2012, 2013, 2022, 2023) a jeho piloti získali osm titulů - čtyřikrát Sebastian Vettel (2010 až 2013) a Verstappen (2021 až 2024).

Letos se ale týmu na výsledky z minulosti navázat nedaří. Verstappen vyhrál dva z dosavadních 12 závodů a v průběžném pořadí MS je s velkou ztrátou třetí. Už řadu týdnů se navíc spekuluje o Nizozemcově odchodu od Red Bullu.

Autor: ČTKFoto: ČTK/AP, Denes Erdos

Další čtení

ilustrační foto

Česká kanoistika má na MS další finalisty, ženy zůstaly za postupem

Sport
21. 8. 2025
ilustrační foto

Začíná německá fotbalová liga i se šesti Čechy, titul obhajuje Bayern

Sport
21. 8. 2025

Duplantis v Budapešti letos potřetí zlepšil světový rekord, o tyči skočil 629 cm

Sport
12. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ