21. 5. - 21. 6.
Blíženci (charakteristika znamení)

Žena

„Slabé pohlaví je silnější dík slabosti silného pohlaví.“

Tato žena má rychlé a brilantní myšlení, je vnímavá a chápavá. Má krásný úsměv, oslnivý šarm a dokáže si snadno a rychle získat druhé. Stejně rychle je také umí i naštvat.
Je... více

Muž

„Změna je život!“

Blíženci – muži jsou vzdušné, velmi zajímavé znamení. Jsou často zobrazování jako dva v jednom. Jsou neodolatelní, mají kouzlo a šarm, ale jsou zároveň těžko popsatelní. Podvojná povaha je neoddělitelným rysem tohoto znamení.
Vládcem mužů - Blíženců je planeta Merkur, která svým svěřencům dává kromě řečnického espritu i spisovatelské vlohy, což ve spojení s neobyčejnou aktivitou vytváří předpoklady,
Muži narození v tomto znamení jsou mnohostranně nadaní a své schopnosti umí využít jak v teorii, tak v praxi. Jsou velmi inteligentní a bystří a mají zájem o všechno dění, a velmi rychle se orientují v každé situaci. Jsou přístupní všem novinkám, protože rychle rozpoznají jejich výhody, snaží se je uvádět do života ve prospěch všech.
Pro tyto muže je typický tvůrčí neklid a jejich mnohostrannost jim bývá často na překážku při volbě povolání a tak jim trvá déle než jiným, rozhodování o budoucí profesi.
Dnešní doba jim nahrává, protože potřebuje přizpůsobivé, mnohostranné muže, tedy přesně takové, jací jsou právě tito zrozenci. Tito muži potřebují mít nutně pocit, že mohou svobodně vyjadřovat svoje názory a myšlenky. Velmi vhodné povolání je makléř, poradce, právník, filosof nebo učitel.
K finančním otázkám zaujímají racionální postoj. Budí sice dojem jisté lehkomyslnosti, ale často se zabývají otázkami, které souvisí s majetkem a penězi. Čas od času je pronásledují obavy z materiálního nedostatku.
Milý Blíženče, neměl bys přeslechnout varovný hlas svého těla, který ti říká dost – zastav se! zabalit
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 04/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.