21. 4. - 20. 5.
Býk (charakteristika znamení)

Žena

„V drobných věcech se spolehni na rozum, ve velkých věř srdci.“

Tato žena dokáže stát nohama na zemi. Je realistická, vytrvalá, důsledná, praktická, houževnatá a tvrdošíjná. Má ráda vše nekomplikované, dokáže se těšit z jednoduchých... více

Muž

„Trvale vítězí ten, kdo užívá mírnost.“

Býk je silný, mohutný a klidný, jeví se mírumilovně, ale jen do té doby, dokud se nerozčílí, protože je vyprovokován, to pak dokáže druhé překvapit záchvatem vzteku.
Znamení Býka dává mužům, kteří se v něm narodili, klidnou trpělivou povahu, cit a vztah ke všemu krásnému a příjemnému, co život poskytuje. Býci jsou často uzavření muži, kteří se ani vůči nejlepším přátelům nezbavují zcela odstupu, i když vůbec nevyplývá z jejich domýšlivosti, ale spíš jim není dopřána radost vypovídat se.
Upřednostňuje pevnou pracovní dobu na plný úvazek. Nejspokojenější bude, když má pravidelný měsíční plat. Povolání na „volné noze“ není nic pro něho. Nejlépe se bude cítit v práci, kde bude jeho horlivost a snaha slušně finančně oceněna.
Jeho elementem je Země, a proto potřebuje životní jistoty. Dobře vydělávat, postavit dům, mít slušné auto, to jsou cíle, kterým podřizuje všechno. Musí si dát však pozor, aby se vydělávání peněz a hromadění majetku pro něho nestalo posedlostí.
Býkovi může chvíli trvat, než se rozhodne, jestli chce dotyčnou za ženu. Nevrhne se do jezera milostného vztahu po hlavě, aby cestou zjistil, že v něm není voda. Jakmile však dospěje k názoru, že je to ta pravá, a umíní si ji získat, pak půjde neohroženě za svým cílem.
Jedním z jeho hlavních problémů bývá, že má sklon vidět věci jen černé nebo bíle, nic mezi tím. Také jeho skálopevné přesvědčení o jeho jediné pravdě a rychlých úsudcích mu může pořádně zkomplikovat vztahy.
Milý Býku, nečekej stále na velké štěstí, raduj se ze života, který žiješ! zabalit
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.