Kim ukázal svoji novou raketu Hwasong-2. Je mezikontinentální

Zahraničí
11. 10. 2025 03:13
Kim Čong-un
Kim Čong-un

Severní Korea představila na velké vojenské přehlídce novou mezikontinentální raketu Hwasong-2. Dnes o tom informovala severokorejská státní agentura KCNA.

Akci v severokorejské metropoli Pchjongjangu, kterou si režim připomíná 80 let od založení vládnoucí Korejské strany práce, přihlížel severokorejský vůdce Kim Čong-un a řada zahraničních hostů.

Kim na přehlídce pronesl projev, ve kterém vyjádřil "vřelé povzbuzení" severokorejským vojákům působícím v zahraničních operacích. Dodal, že hrdinství severokorejské armády se projeví nejen při obraně severokorejského území, ale také v "předních pozicích výstavby socialismu," uvedla agentura KCNA. Severokorejci jsou nasazeni v ruské válce proti Ukrajině.

Kim se v pátek také setkal s bývalým ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem, který vede ruskou delegaci v Pchjongjangu. Medveděv severokorejskému vůdci řekl, že oběti vojáků KLDR v ruské Kurské oblasti, kam v srpnu 2024 vpadly ukrajinské jednotky, prokázaly důvěryhodný vztah mezi oběma zeměmi, napsala KCNA.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Depositphotos

Další čtení

Putin řekl novinářům, že se podle něj konflikt na Ukrajině chýlí ke konci

Zahraničí
9. 5. 2026

Venezuelská prezidentka Rodríguezová oznámila první cestu do Evropy

Zahraničí
9. 5. 2026
ilustrační obrázek

Skotský premiér bije na poplach: Reform UK posiluje, Skotsko musí být svobodné

Zahraničí
9. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ