10:12

24. 2. 2007 10:12

Při útoku podezřelých separatistů v odlehlém státě Manípur na severovýchodě Indie bylo zabito 14 policistů. Útok se odehrál pouhý den po místních volbách, uvedla agentura Reuters.

Skupina policistů záložního pluku byla na běžné hlídce v horském okrese asi 85 kilometrů severozápadně od manípurské metropole Imphál, když na jejich vozidlo dopadlo několik granátů. Následovala střelba.

Na místě zahynulo 12 lidí, další dva podlehli svým zraněním později. Stát Manípur je už několik desítek let dějištěm povstání, jehož cílem je domoci se samostatného útvaru pro jeho etnické a kmenové obyvatelstvo. Povstalci také obviňují centrální vládu v Dillí ze zneužívání přírodního bohatství regionu a zanedbávání místní ekonomiky.

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Více bezpečí a méně kriminality: Německé dráhy plošně zakazují konzumaci alkoholu

Zahraničí
21. 7. 2026
ilustrační obrázek

Odborníci varují před nárůstem žloutenky typu A, nejúčinnější prevencí zůstává očkování

Zdraví
21. 7. 2026
Fanoušek Aston Villy pózuje před nástěnnou malbou věnovanou Ozzymu Osbournovi v blízkosti stadionu před zápasem Premier League ve Villa Parku

Ozzy Osbourne: Legendární kariéra, bouřlivý život

Relax
21. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ