14:10

24. 2. 2007 14:10
Na Husově náměstí v Berouně se kolem 13:30 sešlo zatím zhruba 30 nacionalistů, kteří se chystají na ohlášenou demonstraci proti výstavbě americké radarové základny v Brdech. Přibližně stejný počet příznivců anarchistického hnutí jim chce setkání a plánovaný pochod narušit protiakcí nazvanou Nenechme nácky pochodovat v našem městě. Obě skupiny oddělují policisté. "Zatím k žádným incidentům nedošlo, čekáme na příjezd vlaku od Kladna, kterým by kolem 14:30 mělo dorazit větší množství nacionalistů," řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Demonstrace pravicových extremistů by měl začít v 15:00. V ulicích Berouna se již objevili policejní těžkooděnci, restaurace v centru města jsou zavřené.
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Končí školní rok, žáci základních a středních škol si dnes převezmou vysvědčení

Domácí
26. 6. 2026

Vedra zvedla prodeje zmrzlin a chlazených nápojů o desítky procent, nejvíce nanuků

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační foto

Veterináři budou kontrolovat, zda chovatelé v horku zajišťují zvířatům dost vody

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ