20:06

23. 2. 2007 20:06

Británie vyšle další vojáky do jižního Afghánistánu. Řekl to ministr obrany Des Browne. Jeho prohlášení přichází několik dní poté, co premiér Tony Blair oznámil, že Británie stáhne v příštích měsících z Iráku 1 600 ze 7 100 členů armády a že do konce roku by se jejich počet mohl ještě dále omezit.

Browne neupřesnil, o kolik britská armáda své oddíly v Afghánistánu posílí. Po vyslání dalších jednotek volá Severoatlantická aliance a partnery k tomu vyzývají i Spojené státy, které se řadí mezi nejbližší spojence Británie v boji s terorismem.

 "Rozhodli jsme, že je pro Británii patřičné, aby vyslala do jižní oblasti Afghánistánu dodatečné jednotky," uvedl Browne. List The Guardian napsal, že ministr by měl v pondělí britské zákonodárce informovat o záměru vyslat do Afghánistánu dalších více než 1 000 britských vojáků, kteří by se měli přidat k dosavadnímu počtu 5 000. 

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační fotografie

Kontroly nočních podniků odkrývají stovky prohřešků. Některé mohou stát statisíce

Domácí
9. 5. 2026
ilustrační fotografie

Důchod nestačí na zachování životní úrovně. Češi chtějí víc

Domácí
9. 5. 2026

Už nikdy smrt nevinného dítěte. Systém musí začít skutečně chránit ty nejzranitelnější

Domácí
9. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ