Na Brněnské přehradě začal festival Groove Brno, poprvé po širým nebem

Kultura
11. 7. 2025 23:56

Na Brněnské přehradě dnes odpoledne začal 18. ročník hudebního festivalu Groove Brno, poprvé po širým nebem. Organizátoři kvůli tomu na pláži Kozí horka postavili i festivalové městečko, řekla ČTK produkční akce Lucie Karafiátová. Festival se dosud konal na podzim v prostředí různých brněnských sálů. Končí v sobotu.

"Jsme rádi, že nám dnes oproti předpovědi vyšlo počasí, je pěkně. Všechno se podařilo nachystat, nejsou žádné změny v programu," uvedla Karafiátová.

Festivalové městečko organizátoři začali stavět ve čtvrtek na zelené louce, v místě nebyla ani rozvedená elektřina. Kromě pódia bylo třeba postavit veškeré zázemí, jako jsou šatny, prostor pro občerstvení i pro záchranné složky a také oplocení areálu. Lidé, kteří se do okolí Kozí horky chystají, musí počítat s tím, že pláž nebude až do nedělního rána přístupná. Dnes a v sobotu, kdy se festival koná, je třeba počítat i se zvýšeným množstvím lidí v okolí přehrady a intenzivnější dopravou.

Pořadatelé na účastníky apelovali, aby na místo nejezdili autem, protože možnosti parkování jsou na Kozí horce velmi omezené. Ti, kdo přijedou z větší dálky, mohou zaparkovat na Přístavišti, parkování je ale zpoplatněno a je třeba si místo předem rezervovat. Alternativních způsobů dopravy je nicméně několik. Posílené jsou například tramvajové a autobusové spoje na Přístaviště i autobusová linka 303.

Kapacita festivalového areálu je omezená, pořadatelé počítají s 3000 účastníky. Dnes na Kozí horce zahrál například španělský baskytarista Vincen García nebo německá formace Cosmo Klein & The Campers. Hlavní páteční hvězdou je americký kytarista Cory Wong, sobotní pak saxofonistka Candy Dulferová se zpěvačkou Shelby J. Vystoupí také Buchtův B-Side Band, Jana Kirchner, Barbora Poláková či švédští Dirty Loops.

Autor: ČTKfoto: ČTK / Uhlíř Patrik

Další čtení

zámek Valeč

Valeč vstupuje do sezony s novinkou: divadelní představení pod širým nebem

Kultura
26. 5. 2026
Autoři knihy Až do sto dvaceti let fotograf Jindřich Buxbaum (vlevo) a autor textů Daniel Soukup na setkání u příležitosti představení knihy.

Nová kniha Až do sto dvaceti let představuje osudy 15 stoletých přeživších holokaustu

Kultura
25. 5. 2026
ilustrační foto

Festival Skupova Plzeň nabídne loutkové a alternativní divadlo z 16 zemí světa

Kultura
25. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ