Na Rychnovsku hořela u rodinného domu. Jeden muž se zranil, dům hasiči ubránili

Domácí
10. 7. 2025 20:45

Při požáru stodoly v sousedství rodinného domu ve Skuhrově nad Bělou, v místní části Svinná, se popálil muž. Hasiči zabránili rozšíření požáru do okolí, oheň se na dům přenesl jen lehce. ČTK to řekli zástupci hasičů a zdravotnických záchranářů. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř.

"Požár byl uhašen. Po domluvě s vyšetřovateli jsme rozebrali požárem poničenou střešní konstrukci stodoly. Místo požáru jsme předali Policii ČR," řekla v 16:40 mluvčí krajských hasičů Zuzana Strouhalová.

Příčinu požáru a škodu vyšetřovatelé zjišťují. Na místo po dobu následujících osmi hodin dohlédnou místní dobrovolní hasiči.

O požáru se hasiči dozvěděli okolo 14:00, když přijeli na místo ze stodoly zhruba deset krát deset metrů šlehaly plameny. Požár lokalizovali ve 14:23. "Došlo k lehkému zahoření i nedalekého rodinného domu," řekla ČTK Strouhalová.

Na místo vyrazil i vrtulník, zasahovat ale nemusel. Zraněného muže přepravila do nemocnice sanitka. "Muž s drobnými popáleninami byl převezen pozemní posádkou do rychnovské nemocnice," řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Lucie Hanušová.

Autor: ČTKFoto: X.COM, hzskhk

Další čtení

ilustrační foto

Rasista ministrem zahraničí? Turek vše popírá, Babiš s ním chce mluvit

Domácí
11. 10. 2025

Nácvik stavby protipovodňových zábran dnes omezí dopravu v Holešovicích

Domácí
11. 10. 2025

Integrace ukrajinských žáků v českých školách se zlepšuje

Domácí
Aktualizováno: 11. 10. 2025 03:16

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ