Nová Brownova kniha se dnes začne prodávat ve stejný čas v Praze a v New Yorku

Kultura
9. 9. 2025 02:22

Nová kniha Dana Browna Tajemství všech tajemství, jejíž děj se částečně odehrává v Praze, se dnes začne prodávat ve stejný čas v české metropoli a v New Yorku. Obálku knihy s motivem Karlova mostu vytvořil britský grafický designér Neil Johnston, který žije a pracuje v Praze. Ve stejný okamžik jako kniha vychází i e-kniha a audiokniha, kterou načetl Aleš Procházka.

První zájemci si mohou knihu koupit od 07:00 na Staroměstské radnici. V knihkupectvích by měla být 10. září. Prvních sto zákazníků v Praze získá knihu s vlastnoručním podpisem autora.

Je to jediná příležitost, jak podpis získat, protože v programu jeho návštěvy v české metropoli se autogramiáda neuskuteční. Všechny účtenky budou navíc slosovány a 20 výherců dostane vstupenky na pořad s Brownem 18. září ve Velkém sále Lucerny zdarma.

K zahájení prodeje zahrají Pražští filharmonikové, Brown nahrál speciální pozdrav pražskému publiku. Na místě bude také redaktor knihy Petr Onufer, který působil jako poradce pražských reálií. Součástí programu bude i vycházka po místech, která se objevují v Brownově knize.

Děj knihy Tajemství všech tajemství začíná v Praze, posléze míří do Londýna a New Yorku. Profesor symbologie Langdon v Praze navštíví přednášku badatelky Katheriny Solomonové, s níž navázal romantický vztah. Solomonová se věnuje noetice a pracuje na knize, která přináší alarmující odhalení o podstatě lidského vědomí a má potenciál vyvrátit leccos, čemu lidstvo pevně věří po staletí. Jejich pražský pobyt náhle naruší brutální vražda a zavládne chaos. Katherine záhadně zmizí i se svým rukopisem, Langdon se stane objektem zájmu mocné organizace i terčem záhadného útočníka, jenž jako by se vynořil z dávných pražských legend.

Jeden z nejprodávanějších světových autorů Brown navštívil Prahu několikrát. V roce 2021 se na svém vystoupení v Obecním domě představil jako knižní autor, skladatel i klavírista. Brownovy romány vycházejí v 56 jazycích a prodalo se jich přes 250 milionů výtisků. Tři z románů byly adaptovány do celovečerních filmů s Tomem Hanksem v roli Langdona a v režii Rona Howarda - Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Inferno. Práva na knihu Tajemství všech tajemství koupil Netflix a chystá podle ní seriál.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos

Další čtení

InterContinental, nemocniční pavilon i pekařské bistro bojují o cenu Stavba roku

Kultura
8. 9. 2025

Hlavní cenu na benátském festivalu obdržel film Father Mother Sister Brother

Kultura
6. 9. 2025

Frankfurtský rozhlasový symfonický orchestr dnes otevře Dvořákovu Prahu

Kultura
5. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ