Operátor O2 měl už potřetí za týden problémy s výpadky sítě

Domácí
8. 8. 2025 15:47
ilustrační foto
ilustrační foto

Operátor O2 měl kolem pátečního poledne opět problémy s mobilní sítí. Uživatelé z různých částí země hlásili problémy s voláním i datovými službami. Vyplývá to ze statistiky webu Downdetector. Operátor problémy zdůvodnil optimalizací výkonu sítě.

"Aktuálně optimalizujeme výkon naší sítě, aby fungovala co nejlépe. V průběhu prací může krátkodobě trvat sestavení hovorů trochu déle nebo docházet k občasnému snížení rychlosti načítání dat," uvedla pro Petra Javornická z tiskového oddělení O2.

Krátkodobé výpadky měl operátor i ve čtvrtek dopoledne. Jako důvod uvedl důsledky práce na nápravných opatřeních v reakci na výpadek z pondělí. Kvůli softwarové chybě v pondělí postihl tříhodinový výpadek zhruba třetinu z pěti milionů zákazníků operátora. Firma poté všem svým mobilním klientům nabídla odškodné v podobě poukazu 300 Kč na pořízení mobilních zařízení nebo příslušenství.

 

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pixabay

Další čtení

Prezident Pavel: Ruské vidění světa je výrazně odlišné

Domácí
24. 2. 2026

Dozorčí rada SZIF vyzvala ředitele fondu Dlouhého k vymáhání dotací od Agrofertu

Domácí
24. 2. 2026

Nynější zákony nevytváří podmínky pro zajištění obrany, řekl v Senátu Řehka

Domácí
24. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ