Po střelbě u mešity ve městě Örebro ve Švédsku je jeden mrtvý a jeden zraněný

Zahraničí
15. 8. 2025 23:09

Při střelbě před mešitou ve městě Örebro v centrálním Švédsku dnes přišel o život jeden člověk, další utrpěl zranění. S odvoláním na švédskou policii, která má podezření na válku mezi gangy, o tom informovala agentura AFP.

Střelba se odehrála brzy odpoledne po pátečních modlitbách před mešitou, kam posléze dorazilo několik vozů záchranné služby a policisté. Policie nejprve uvedla, že dva lidé utrpěli zranění a jsou v nemocnici. Později ale doplnila, že muž ve věku přibližně 25 let svým zraněním podlehl. Jak vážná jsou zranění druhého člověka, zatím není zřejmé.

"Na základě aktuální situace ohledně střelby v Örebru předpokládáme, že incident má souvislost se zločineckými sítěmi," oznámila policie.

Švédsko se už přes deset let potýká s násilím zločineckých skupin, které k útokům často verbují mladistvé v sociálně znevýhodněných přistěhovaleckých čtvrtích. V Örebru o moc bojují dva gangy, uvedla agentura AP.

V únoru v Örebro 35letý útočník zastřelil na místní škole deset lidí, následně postřelil i sebe a v nemocnici pak zemřel. Šlo o bývalého studenta školy, který byl podle médií nezaměstnaný, vedl samotářský život a měl psychické problémy. Byl to nejhorší útok tohoto druhu ve Švédsku.

Autor: ČTKfoto: ČTK / AP / Filip Grönroos / TT

Další čtení

ilustrační foto

Netanjahu a Trump dohodli mír. Hamás musí kývnout, jinak ho zničí

Zahraničí
30. 9. 2025

Itálie, Francie a britský expremiér Blair vítají Trumpův plán pro mír v Gaze

Zahraničí
29. 9. 2025

Prezident po protivládních protestech na Madagaskaru odvolal vládu a premiéra

Zahraničí
29. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ