Podivná smrt v Lipně. Ostatky patřily mužům, pitva ale vyloučila vraždu

Domácí
24. 10. 2025 13:43
ilustrační foto
ilustrační foto

Pitva potvrdila, že ostatky v autě nalezeném ve středu na dně lipenské přehrady patřily dvěma mužům. Zatím není jisté, zda šlo o pohřešované Rakušany. Pitva vyloučila, že by muži zemřeli násilnou smrtí, uvedla v pátek policie.

"K potvrzení totožnosti obou mužů byly odebrány vzorky DNA, které budou podrobeny znaleckému zkoumání. Českokrumlovští kriminalisté se budou případem i nadále zabývat. To, jak muži zemřeli, bude předmětem dalšího vyšetřování," uvedla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Jednou z policejních variant je například nešťastná událost, kdy muži usnuli na břehu ve voze, který pak sjel do přehrady.

Dlouhých deset let pod hladinou

Stříbrný citroën, který potápěči zásahové jednotky ve středu večer z lipenské přehrady vytáhli, patří deset let pohřešovanému rakouskému občanovi. Spolu s ním tehdy zmizel i další Rakušan. Auto objevili ve středu při výcviku vojáci. Bylo přibližně 20 metrů od přívozu v Dolní Vltavici.

V září 2015 zmizeli dva šestadvacetiletí muži z rakouského Zwettlu, odkud odjeli právě šedým citroënem do Česka. Následně je zahlédli lidé ještě na náměstí ve Vyšším Brodě, ale další informace nikdo neměl.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: PxHere

Další čtení

ilustrační obrázek

Spor o daňové koeficienty: Čtyři největší města jsou podle senátorů neoprávněně zvýhodněna

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Pátrání po muži u čelákovického učiliště: Policie našla zbraně, muž skončil v léčebně

Domácí
24. 6. 2026
Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu proti ozbrojenému muži, který na sídlišti střílel a zranil ženu

Drama v Ostravě-Zábřehu: Žena přežila útok manžela, on spáchal sebevraždu

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ