Policie vyšetřuje požár stánku na Colours pro obecné ohrožení z nedbalosti

Domácí
18. 7. 2025 06:23

Policisté vyšetřují požár stánku s občerstvením na hudebním festivalu Colours of Ostrava, který vypukl ve čtvrtek večer, pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Policie to dnes ráno oznámila na síti X. Dvě ženy z obsluhy stánku ve věku 22 a 26 let se při požáru lehce zranily, nikomu z návštěvníků akce se nic nestalo.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," uvedli policisté.

Hasiči večer oznámili, že zasahují u požáru stánku s občerstvením v areálu hudebního festivalu Colours of Ostrava. "Při požáru nedošlo ke zranění návštěvníků. Zraněny byly dvě osoby, obsluha stánku. Nyní jsou v péči zdravotníků," řekla ČTK okolo 21:45 mluvčí moravskoslezských hasičů Petra Lukášová. Požár ještě před příjezdem hasičů hasila rovněž požární hlídka a pořadatelé festivalu.

Po dojezdu hasiči vynesli tlakovou lahev, kterou pak ochlazovali a stánek dohasili. Vyšetřovatel příčin požáru na místě stanovil předběžnou škodu na 100.000 korun. Policisté vymezili prostor kolem stánku a společně s hasiči zjišťovali, proč požár vznikl.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že dvě mladé ženy při požáru utrpěly lehké popáleniny. "Jsou mimo ohrožení života," dodal.

Festival ve čtvrtek pokračoval druhým dnem, hlavní hvězdou večera byl "otec punku" Iggy Pop, který se na ostravský festival vrátil po 15 letech. Colours of Ostrava skončí v sobotu.

Autor: ČTKfoto: ČTK / Ožana Jaroslav

Další čtení

Poplach kvůli bombě na pražském letišti byl planý, Terminál 2 je otevřený

Domácí
17. 7. 2025

Venuše, Uran a Měsíc na konci července nabídnou podívanou na ranní obloze

Domácí
17. 7. 2025
Pro psy taky dobrý...

PŘEHLED: Ochlazení pomohlo rybníkům a koupalištím. Voda je celkem čistá

Domácí
17. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ