Daňové úniky existovaly v každé etapě naší civilizace. Některé byly medializovaný více, jiné méně. Angel investor a inovátor Michal Suchoba vybral 5 daňových úniků slavných lidí. Některý z nich lhali úmyslně, jiný se stali obětí podvodníků.
Michal jako investor firmy Allexis, která je lídrem na trhu v boji proti daňovým únikům, se zúčastnil Tax Stamp Forum v Miami. Akce je vždy plná nových podnětů na zlepšení daňových a informačních systémů. Společnost Allexis se věnuje daňovým únikům již několik let. Proto právem patří mezi dodavatele klíčových a moderních informačních systémů k potlačování daňových úniků. Jedním z nich je i projekt Tax Evasions, který je určen pro globální trh.
5. Lindsey Vonn
Nejvíc sexy lyžařka světa. Něžná blondýna je na svahu jako torpédo. V soukromém životě však doplatila na svou naivitu. Celou péči o svůj majetek svěřila do rukou účetním. Ti svou práci nedělali tak, jak měli, a Lindsey zůstal na krku dluh na 1,7 milionu dolarů. K celé situaci se však postavila statečně a zveřejnila prohlášení i na sociálních sítích.
4. Boris Becker
Tenisová hvězda 90. let. V těch letech byl všude. Kromě kurtu jsme ho mohli vidět v časopisech a dokonce měl i vlastní pánskou voňavku. Jeho temnou stránkou byl život v Monaku. Vláda ho obvinila z toho, že žil v tomto daňovém ráji 2 roky. Celková částka, kterou musel zaplatit, byla 3 milionů dolarů.
3. Nicholas Cage
Podvodné praktiky se nevyhýbají ani známým lidem. Své by o tom mohl vyprávět i herec Nicolas Cage. V roce 2009 mu oznámili, že dluží na daních zhruba 6 milionů dolarů. Ihned z toho obvinil svého účetního a exmanažera, kteří ho podle jeho slov podvedli. Přesto však musí splácet svůj dluh.
2. Wesley Snipes
Hvězda kultovních filmů o upírech je známý daňový podfukář. Různými ne zcela legálními způsoby se snažil zakrýt velkou část svého příjmu. Jak už to však bývá, na všechno mu přišli a zjistili mu dlužnou částečného ve výši 17 milionů dolarů. Jeho podvody skončily u soudu a byl odsouzen na 3 roky.
1. Al Capone
Jméno Al Capone se spojuje s několika nekalými činnostmi, jako jsou vraždy a prostituce. Až jeden jediný ilegální čin poslal Al Capona za mříže. Byly to daňové úniky. Jeho společnost generovala průměrný zisk 100 milionů dolarů ročně. Většina těchto peněz byla získána nelegálně. Bohužel podle tehdejších zákonů i z těchto peněz se musela odvádět daň. Výsledkem obvinění bylo 11 let ve vězení.