Stačí zasít, poroste to samo

22.02.2009 12:00 Rozhovor

Do politiky vstoupil muzikant Michael Kocáb už potřetí, tentokrát se vyhoupl rovnou do křesla ministra. „I na Topolánkovi je něco havlovského," říká. Jedním z jeho prvních počinů bylo, že koupil kytaru muži z brněnského ghetta a romským dvojčatům přednostně dohodl byt.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jaromír (162 hlasů) 22.02.2009 12:43

  Doufám, že tu kytaru zaplatil ze svého, i když jestli to platil z...

 • Ferdinand Estét (141 hlasů) 22.02.2009 12:34

  Jedním coulem kříženec rockera a Ježíše. Za chvíli začne léčit...

 • ben (140 hlasů) 23.02.2009 14:18

  Kdyby paní Ivana Svobodová byla novinářem na svém místě, tak nám...

 • Ruda (120 hlasů) 23.02.2009 18:06

  Panu Kocábovi došly zřejmě penízky,když po odchodu ruských vojáků...

 • neprduch (113 hlasů) 26.02.2009 08:51

  Už je načase,aby se ztotožnil s názvem poslední hry svého...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Zjistil si pan ministr pro národ,menšiny,zda matka dvojčat uvedla jako národnost českou,potom ať to dá všem matkám dvojčat. Národnost českou uvádí prý jen 12 tisíc lidí u nás,takže na ty ostatní nepřízpůsobivé,včetně bezdomovců,kteří mě otravují i smrdí na nádraží,když jsem průměr a nemám na auto-přece to nebudou řešit Ti,co jezdí jen v autech.. Nebo zřeba dejte bezdomoveckýn manželům taky byt...

45 hlasů

Kocáb do vlády určitě nepatří.Přednostně byty by měli dostat osoby,které pracují a dobře se starají o své děti. Rómům se má vysvětlit, že můžou mít dětí jen tolik, kolik jich uživí. Tímto způsobem jich za 50 let bude většina, na to pan Kocáb nemyslí.

63 hlasů

uživýme jích tolik kolik z vás vyrazýme lowe a eště zbude na bedni a něco to hodí a dyš nedáte tak se ostěhujem do anlije nebo ganady tadi nás eště neznaj co umíme jak přijýt k lowe

68 hlasů

O tomto melodyboy zednáře Havla bylo již napsáno vše. Já se zaměřím na tu jeho tiskovou akvizici- jak by řekl Berlusconi- krásně opálenou. Jedinou její kvalifikací je to, že ne půl black. Jinak z jejího životopisu lze vyčíst, že se etablovala v prostřeídch, kde by vagina měla řemen, tak otočí zeměkouli. Představa, že se nakříží Kocáb(žid) a ten opálený zázrak, tak to už útok proti přírodě.

46 hlasů

Cikánka ve věku 23 až 26 let, svobodná nebo rozvedená, popřípadě manžel v kriminále, tři děti, ona sama na mateřské dovolené nebo bez práce. V tu chvíli dostává od nás všech, z našich kapes: 7.400 Kč příspěvek na bydlení 8.700 Kč sociální dávky 1.700 Kč přídavky na děti - pokud má "pouze" 3 děti 7.600 Kč rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte. Celkem: 25.400 Kč K tomu můžeme pro pořádek přičíst 13.000 Kč příspěvek při narození dítěte a jednorázové podpory na nákup "potravin" ve výši cca 6.000 Kč při každé návštěvě cikánské famílie s hordou uřvaných děcek v prostorách úřadu. Rodičovský příspěvek se vyplácí pouze do čtyř let věku dítěte,ale je nastaven na tři "rychlosti vyplácení" a může být vyplácen do dvou, tří nebo čtyř let dítěte. Pokud si je "Rómka" jistá, že bude mít za dva roky další děcko, může si vybrat vysokorychlostní nastavení příspěvků a v tom případě od nás dostane měsíčně 11.400 Kč. Pokud bude mít další dítě až za tři roky, bude pobírat výše kalkulovaných 7.600 Kč a pokud trpí u Cikánů nevídaně nízkou plodností, pak může pobírání příspěvku rozvrhnout na čtyři roky a pobírat 3.800 Kč měsíčně. Ať tak nebo tak, má po dobu výchovy dětí od nás všech zajištěn solidní měsíční příjem jen za to, že vychová dalšího pouličního zlodějíčka, flákače a kriminálníčka v horším případě, v lepším případě pak kopáče kanálů nebo přidavače na stavbě. Celková suma, kolik nás stojí jedna "Rómka" každý měsíc, se vyšplhá na asi 25.400 Kč v závislosti na počtu dětí a jejím zařazení.

68 hlasů

"Stačí zasít, poroste to samo..." - naprostý souhlas...v případě Kocába ještě blbost bude navíc kvést ...!

86 hlasů

Už je načase,aby se ztotožnil s názvem poslední hry svého kámoše Havla. Veskrze trapná postava i s tou jeho frajlí.

113 hlasů

Tento názor byl kvůli nevhodnému obsahu odstraněn.

Lidi, vždyť vy jste blázni! Připomínat masového vraha Adolfa? Jen proto, že nějaká máma s dvojčatama dostane přednostně byt? A že je cikánka? Názor si klidně nechte, máte na něj právo. Můj názor je: Kéž by mohla každá máma s dvojčatama, bez rozdílu barvy pleti a vyznání, dostat přednostně byt - to by bylo super... Snad by vám všem závistivcům a nepřejícníkům pak přestalo vadit to, že ho dostane zrovna cikánka. A ještě jedna věc - pokud má Kocáb pravomoc přednostně udělit byt (myslím že jeho "ministerstvo" volnými byty nedisponuje) - tak je přece jenom na něm, komu ho dá! Někomu se nelíbí, že ho mají dostat cikáni a někomu by se třeba nelíbilo, že ho má dostat zrovna jeho soused. Co člověk to názor. S tím, že tu máme pseudo-demokracii souhlasím, G. Orwell by z nás měl jistě radost. A nějakej ten "ksindl" živit budem vždycky a je jedno jestli bude mít barvu bílou, žlutou nebo černou. Není to o kůži, ale o lidech. S vaším názorem bych vás typoval tak na prase z Farmy zvířat...

50 hlasů

.. pristte uzijte jiny primer, prasatka nikoliw, jsouj welmi uzitecna, na rozdil mozna od vas... jste wegetarian???dokazte invenci jinym substantiwem, mate jeste par sedych bunek mozkowych, ne?

108 hlasů

Že vy jste Farmu zvířat od Orwela nečetl? Doporučuji - přečíst, příměr k praseti zde byl použit více než výstižně...

46 hlasů

Že vy jste Farmu zvířat od Orwela nečetl? Doporučuji - přečíst, příměr k praseti zde byl použit více než výstižně.

53 hlasů

Vubec nejde o ten konkretni byt ani rodinu. Ani o barvu pleti, jde jen o to, ze takovahle libiva gesta akorat podnecuji ke zhorsovani situace. Na kazdeho by mel platit stejny metr a basta! Pokud by tomu tak bylo, nepotrebovali by jsme zadneho Kocaba i s jeho ministerstvem...

57 hlasů

Džamile Kocábe,prasečák v Letech když chceš zavřít,tak si to zaplať ze svého,hrdino !! A ty své miláčky cikány si nastěhuj k sobě domů,peněz z investičního fondu Trend který ti hodil pár miliard máš dost. Ve svém postu ministra už moc nepáchej,ať to po příštích volbách po tobě dáme dohromady.

75 hlasů

Jojo, ty toho tak das dohromady :-D))))). Ty na to Kamile vypadas :-)... Si me rozesmal voe... A koho tim vlastne myslis, kdyz rikas: ...dame dohromady??? Vrat se radsi do sveho prasecaku at uz je kde chce... :-))))

55 hlasů

No, on to mysli poctive a dobre. My mysli normalni lidi v Cz. Cigosi urcite ne. Je to zver a nikdo s tim nic neudela, Kocab uz urcite ne, akorat ze vymlati od vlady penize, kter zmizi, kdesi. Cigosema je v Evrope problem uz 600 let. Noce o nich vim a nejak se mi to nelibi. Jejich surovost a sprostota nevyplyva z nizke urovne vzdelani. Ale maji bile radce, pravniky-uchylaky a moc dobre vedi co mohou. Nikdo jako oni presne nevi, kde a na co maji narok. Delat nebudou nikdy. A hlavne, je jich cim dal tim vice. Co dite, to levne prachy. Dostavaji penize ktere patri duchodcum, ucitelum, mozna policistum a vojakum. Okradaji stat vic nez doktori a advokati. A tahnou ze Slovenska dalsi a dalsi rodiny a jejich pribuzni. Hruza.

96 hlasů

Michale... Kocábe... kámo :-) - když ses dal na vojnu tak bojuj! Nenech se rozptylovat demagogiema a cti svůj VLASTNÍ NÁZOR a své svědomí - prosím... To je jediná možnost jak projít s hlavou vztyčenou i touhle dementní dobou s malými lidmi co mají velké kecy. Drž se a bojuj za normální lidi a cti lidský přístup a selské myšlení co to jen jde. Nekupči s lidskými hodnotami... Nemusím ti povídat, že politika je svinstvo - viď? - tak do té kupky hnoje nepřihazuj. Pak za tebou budu moct, jako jedinec, názorově stát. Problém s rusáky ti šel dobře - zavzpomínej na tu dobu a drž se svých ideálů. A že se něco nepovedlo? Co bylo, bylo - nemá cenu brečet nad rozlitým mlíkem - teď záleží na tom co bude... tak se drž. Držím ti palce, teď je to i na tobě... (Sorry za tykání, ale na tom asi nesejde...)

47 hlasů

Pan Kocáb je skvělý muzikant předrevoluční éry. Bezpochyby. Jmenovat jei šéfem takto problémového resortu bylo zřejmě snahou využít jeho zkušenosti s odsunem "Rudoarmějců". Poměrně brzy se ukázalo, že toto sousto je příliš velké i na něj a ve snaze nevyvolat sociální nepokoje mezi "nepřízpusobivou sociální zátěží státu" a "daňovými poplatníky", bude lepší nečinně vydržet do konce volebního období. Důležité je mlčet a žádnou stranu neprovokovat, natož pak pochválit primátorku Chomutova, která řešení našla! Vítejte v Absurdistánu...

96 hlasů

Sice ty Rusy nedostal odsud sám, ale budiž, byl u toho. Nevěřím však, že ty nepřizpůsobivé odtud dostane. Ono do Indie je to podstatně dál.

63 hlasů

tam nepudem tam nejsou dáfki

48 hlasů

Z jiných zemí je také vypakovali. A kupodivu jim ani Kocáb nemusel radit jak na to.

86 hlasů

Z jiných zemí je také vypakovali. A kupodivu jim ani Kocáb nemusel radit jak na to.

62 hlasů

Pane Kocáb budeme vděčni když nám ve vládě vymužete větčí socialní dávky a ještě lepčí bidlení než mame v Chanove.Zato vam budeme víc vdecny než za ta kytari.

73 hlasů

Jen klid,ten pan je ve vlade,ktera bude v historii ta nejhorsi z nejhorsich.Jen aby obcane jeste prezili,kdyz je uz vse rozkradeno. Pak si kupujte treba "havajky"ci ukulele,aby jste se s nimi na namestickach a rusnych ulicich mohli uzivit.Postoupi-li krize do druhe faze,nekdy v zacatku leta,vzpomente,ze Vam Vase prokleta ODS lhala a obelstila takovym zpusobem,coz nelze srovnat do polohy pred listopadem "89".Zasel a sklidi,zadny strach.

57 hlasů

Mám takový pocit že po hvězdných osmdesátých letech a excelentním odsunu sovětských vojsk už michal jen šlape v hovnech a ztratil úplně soudnost. Jako mnoho dalších. Je to snad věkem?...Nechápu..

64 hlasů

Do p.r.d.e.l.e 3x jsem to musel přečíst, abych pochopil kdo je podobný Havlovi a kdo komu koupil kytaru a vyřídil byt...na čtení článku už mi nezbyla energie. To jste všichni v redakci tak blbí???

100 hlasů

Spíše to bude tvou omezenější chápavostí. Mnozí pochopili okamžitě.

62 hlasů

kdo by to říkal jinej než kocáb a kdo jinej by kupoval kytaru než kocáb - když je to rozhovor s ním... to jsou všechny jikkry tak blbý???

52 hlasů

Kytaru pro bezdomovce zaplatil ze svého, to vím.Bezdomovec už ji taky určitě stačil prodat a propít... Ale Hodonín u Kunštátu, to asi nekoupí ze svého...:-) Ale naštěstí premiérka Kačka JauJau je jen jeho fantazie...:-)

55 hlasů

Panu Kocábovi došly zřejmě penízky,když po odchodu ruských vojáků prodával pomocí svých prostředníků jejich výstrojní součástky a tak se opět cpe do politiky,ale v současné době už není pomalu co rzkrást!Fuj tajbl vesopolek!!!

120 hlasů

Stačí zasít, poroste to samo - to je heslo komunistů! Poručíme větru dešti! A tak se pomalu zase řítíme do marxistického myšlení! Pan Kocáb napíše určitě první slabikář marxistického myšlení po dvaceti letech. Běžet domů, Kocábe! A hrajte si tu Vaší "Pražákům je hej! Jste ostuda demokracie. Je to vidět na Vašich očích.

113 hlasů

Zde abs byl mučen musíš udělat něco dobrého pro lidi, v případě že jsi fašoun a kretén , který krade jak starka , tak tě lidi budou nosit na zádech . Prostě jsou zde lidé vyždímaní. Kocáb je machr, který něco dokázal a vy pisálkové a pomlouvači nedokážete ani svou že..nu udělat. M

62 hlasů

Pan Kocáb nic nedokázal. Žije pouze z nevědomosti lidí. Nomenklatura z osmdesátých let z něho udělala hrdinu. On to ani chudák neví, jak je ješitný. Škoda, že pan Václav Havel již nemluví, jaké to bylo tehdy, kdy v jedné místnosti byli lidé ze CIA a v druhé z KGB. A dělala se sametová revoluce. A k ní se připletl pan Kocáb.

81 hlasů

Když je takový machr, tak proč zajistil přednostně byt romským dvojčatům. Chtěl potvrdit, že pro cikány se bude dál dělat víc než pro přizpůsobivé občany? Všichni mají STEJNÁ práva.

87 hlasů

Když tak vyznamenal tu matku dvojčat,zjistil si jak chodila do školy,a čím se vyučila,čím přispívá společnost,zda její partner není její příbuzný jak to bývá?Prostě dal příklad dalším-osel.

51 hlasů

Kdyby paní Ivana Svobodová byla novinářem na svém místě, tak nám čtenářům podrobně popíše, jak Kocáb přednostně dohodl byt romským dvojčatům.Ve kterém městě a proč přednostně.

140 hlasů

bene pochop, že to je jek pahyl aneb ukazka toho clanku, v časáku je všechno podrobně popsaný.

86 hlasů

I na Topolánkovi je něco havlovského," říká. To nepotřebuje komentář.

96 hlasů

Konec soudnosti v Čechách...

64 hlasů

Kocáb je trapnej,už ta jeho hudba je trapná.Ten člověk nemá páru co se děje a není nikde o něj zájem ,tak se cpe do politiky.Měl by odstoupit a věnovat se třeba zběratelství známek.

97 hlasů

Kytaru koupil z prodejní ceny TRENDu, takto prý rozdá i zbytek obrovských zisků, na které deoplatily desetitisíce důvěřivých DIKů. Bude se chtít pořád něčím zviditelňovat, ačkoliv celé toto ministerstvo je zbytečné, i s náměstky, sekretariáty, auty a pod., dříve to byl odbor na předsednictvu vlády. Kocábovo dosazení do této funkce (za Zelené!) grotesknost tohoto úřadu jen zvětšilo.

86 hlasů

... bursikowo ministerstwo má 2000 lidiček, kolik asi kocábowo.???? omnia tempus habent

101 hlasů

Ptátese, kolik asi lidiček má Kocábovo ministerstvo? Jednoduchá odpověď - žádné. Ono totiž žádné Kocábovo ministerstvo neexistuje. Kocáb je ministrem bez portfeje, to znamená, že neřídí žádné konkrétní ministerstvo, nicméně skrze ta lidská práva a menšiny může kecat do všeho. Veškerý servis mu zajišťuje úřad vlády. Jen jedna věc mi není jasná -koho zaměstnancem je ta Lajla či Lejla, která není mluvčí žádného státního orgánu, ale pouze a jedině pana Kocába osobně.

54 hlasů

Nikoliv, náhodou to vím: kytaru koupil spontánně v obchodě s hudebními nástroji a ze svého. A soud ohledně Trendu přece vyhrál, tresty dostali úplně jiní lidé, kteří fond vytunelovali. Proč tolik jedu?

61 hlasů

... i rozsudek se dá koupit! Nevěříte? Odhaduje se, že ca 90% všech rozsudků je předjednaných....

109 hlasů

Ten Kocáb už úplně zblbnul.Kouká mu to z očí.

98 hlasů

jsem nástupem posametového režimu, zato, že poukazuji na podvody, tunely a nehospodárné nakládání s veřejnými finančními prostředky politiky kteří se nám zde usídlují od r.1990. Potrestali mne tím, že mi sebrali úplně vše. Dostupnost k internetu mám nyní jen přes kámoše...takže, ministře KOCÁBE: přispějte mi taky ! Vždyť dělám záslužnou věc pro občany tohoto státu, než ti tmaví občané ! A živým se taky sám. Kupte mi nový počítač, dejte mi státní byt, ostatní už přežiju !

76 hlasů

něco ti dám hned a něco až budeš utíkat.A chceš li něco tak si to kup a to že děláš záslužnou práci budiš ti čest a mužeš dobře přežívat.Čau!!!!

86 hlasů

Příspěvky můžete dostat až budete mít doma 12 nemytých fakanů. Nesmíte je taky posílat do školy. A volit musíte jen socany nebo zelené.

97 hlasů

A volit musíte jen ODS nebo zelené.

43 hlasů

Ale kolik hlasů máte vy a kolik "nepřizpůsobiví" občané?

55 hlasů

Přednostně dohodil byt? To je fór?

64 hlasů

Být to pro někoho jiného, tak se to kvalifikuje jako "zneužití pravomoci úředního činitele"...

82 hlasů

Doufám, že tu kytaru zaplatil ze svého, i když jestli to platil z ministerského reprefondu, tak to stejně nikdo nepozná. Ale jestli ten byt je v nájemním domě, tak udělal ostatním nájemníkům z dosavadního klidného bydlení peklo. Frajer by byl, kdyby si je nastěhoval k sobě do podnájmu.

162 hlasů

Údajně mu dal jetou, kterou dostal od Pavlíčka zadara.

55 hlasů

Jedním coulem kříženec rockera a Ježíše. Za chvíli začne léčit malomocné ministerským dotekem. Ale stejně mi nejvíc připomíná Jokera z Batmana.

141 hlasů

Vtipné a navíc pravdivé ... .-))) ... Souhlasím .-)

71 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.