Uvést Havla? Tak komerční nejsem!

15.06.2008 12:00 Rozhovor

Divadelní podnikatel Petr Kratochvíl loni v srpnu rozehrál simultánní partii proti několika protivníkům, v níž šlo o financování pražských divadel. Primátor Pavel Bém nakonec přiznal krach snahy nastolit spravedlnost pomocí dotací na vstupenku. Na tahu je tedy opět Kratochvíl.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Sekkebo (182 hlasů) 15.06.2008 17:35

  Pakulturu v režii Kratochvíla a Richtera, to opravdu nemusím

 • HF (159 hlasů) 16.06.2008 19:17

  Kratochvil: V NYC hladoval, tady propachtovava Zanakovou, ssaje z...

 • Zach (157 hlasů) 15.06.2008 17:16

  Komerční divadlo Petra Kratochvíla a Zaňákové bylo založeno za...

 • huhu (152 hlasů) 16.06.2008 08:32

  tak tam nechoďte, Kratochvíl se bez Vás uživí. Já nemusím ty kašpary,...

 • huhu (143 hlasů) 16.06.2008 08:35

  to je tedy blábol ! jen netuším proč bych měl živit někoho jiného,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Modrohnědá neofašistická odSS v Praze má v čele radnice místopředsedu zločinecké odSS Béééééma a hlavími sponzory jsou Kratochvíl a Zaňáková. Kde je tedy problém?

117 hlasů

P. Kratochvíl: Káže vodu, plnými doušky chlemtá víno. Kratochvíl, který tradičně propachtovává Lucinku blbinku Vůdcovu fanyku Bílou pro účely Václava Klause a ODS, který tržně zhodnotil zlatou slavici, včetně toho, aby mu idnosila a porodila genetickou kopii (Františka) a kterou pak - jak jinak než tržně, podle zákonu nabídky a poptávky, když měl poptávku po mladším mase a mladší, současná choť, se mu nabídla - Bílou velice nekonzervativně vyhodil, i s Františkem z domu, nicméně na základě kalkulace vyhodnotil, že Bílá na české gojimy s bulvární "kulturou" Ta Fantastiky táhne, takže už kšeft nezahnuje propachtování vagíny a rodidel Bílé ale "jenom" kšeftování v v "kultuře". P. Kratochvíl, na jednu stranu velkohubá hlásná trouba pro nejextrémněší "liberalismus", kdy se nechal mediálně slyšet, že "Evropa je stará, líná, socanská děvka", na druhé straně MOC DOBŘE ví, že se v júesej se - jako divadelník atd - NEUŽIVIL, ani když byl v NY, že šmíráci a kumštýři jsou v USA drženi na krátkém řemeni, že většinou hladoví, jen pár hvěz v Hpllywoodu a pár jiných umělců se má dobře (podle POVINNĚHO členství cechu herců, průměrný plat filmového a TV herce v USA je asi 1.000 USD-měsíc, tedy na jednoho vyvoleného jsou tisíce těch, co, jako šíšníci v Beverly Hills atd. "čekají na příležitost"). V ČR a v Evropě se mají šmíráci a umělci mnohem lépe: Lidé na kulturu více chodí, platí vstupné a HLAVNĚ, šmíráci a kumštýři maji přes DOTACE a GRANTY, tedy kapsy daňových poplatníků, ze kterých se to násilně vyždímá, cestu k slušnému živobytí. Kratochvíl tedy zbožňuje liberalismus, USA, jako Klaus atd. i vulgárně napadá EU a !socanský stát", sám ale tyje z dotací a SOUDÍ se o možnost dostávat dotrace z EU. Jako masňák se také chlubí, jak s (odvrženým) Františkem jako MACHO MAN jezdí v HUMVEE ve vojenském prostoru. Teď zase propachtuje Bílou aby zase zazpívala Klausovi na narozeniny, v NEVKUSNÉ imitaci Marilyn Monroeové a JFK, zase Bílá budě pět: HEPY BRRRRZDEJ MISTR PREZIDENT. Klaus, bůh nuevo riche jako buran a oportunista Kratochvíl, se budou zase samolibě usmívat. Prostě nejsou "loseři".

113 hlasů

Modrohnědá neofašistická odSS v Praze má v čele radnice místopředsedu zločinecké odSS Béééééma a hlavími sponzory jsou Kratochvíl a Zaňáková. Kde je tedy problém?

111 hlasů

Dotovat začínající herce a divadla ?Samozřejmě.Proč ale dotovat relikvii jakou je semafor?

117 hlasů

Matěji, proč tě holky nechtějí ?

109 hlasů

Pan Kratochvíl již patrně zcela ztratil soudnost! Jeho argumentace je nekonzistentní (a to prosím v rámci jediného rozhovoru!), v kvaziracionálním přístupu více či méně prosakuje sebestřednost spojená s pohledem svrchu (jsem světák - byl jsem ve Spojených státech, ergo všechno vím nejlépe), s fakty operuje účelově a témata umění a kultury podřizuje prapodivnému ideologickému schématu. Zvláštní je, že mu coby právní autorita dovede posloužit Evropská komise, ačkoliv jinak by v té socialistické Evropě snad ani sklenici vody nevypil (na palubě amerického letadla v britském vzdušeném prostoru možná; podobný rozpor pan zábavní podnikatel zjevuje i ve svém přístupu k jádru současných sporů - granty jsou sice ztělesněním satana (nebo komunisty), nicméně ani to mu nebrání o ně žádat. Peníze věru nesmrdí. A v rámci tzv. partnerství (přirovnání k sanfranciským \"gay prides\" by odzbrojilo i milicionáře), kdy město sponzoruje páně Kratochvílova představení, dokonce libě voní! Co na tom, že jde prakticky o totéž... Korunu všemu pak pan K. nasazuje svým černobílým (nebo spíš modrorudým) výkladem světa a nadužíváním adjektiva \"socialistický\" - pro pana Kratochvíla se z něj stalo výplňkové slovo, které lze bez ohledu na jeho původní význam použít kdykoliv, když chceme vyjádřit své negativní citové zabarvení ke komentované skutečnosti/osobě/věci/místu.

125 hlasů

Kratochvíl: KÁŽE VODU, CHLEMTÁ VÍNO. P. Kratochvíl: Káže vodu, plnými doušky chlemtá víno. Kratochvíl, který tradičně propachtovává Lucinku blbinku Vůdcovu fanyku Bílou pro účely Václava Klause a ODS, který tržně zhodnotil zlatou slavici, včetně toho, aby mu idnosila a porodila genetickou kopii (Františka) a kterou pak - jak jinak než tržně, podle zákonu nabídky a poptávky, když měl poptávku po mladším mase a mladší, současná choť, se mu nabídla - Bílou velice nekonzervativně vyhodil, i s Františkem z domu, nicméně na základě kalkulace vyhodnotil, že Bílá na české gojimy s bulvární "kulturou" Ta Fantastiky táhne, takže už kšeft nezahnuje propachtování vagíny a rodidel Bílé ale "jenom" kšeftování v v "kultuře". P. Kratochvíl, na jednu stranu velkohubá hlásná trouba pro nejextrémněší "liberalismus", kdy se nechal mediálně slyšet, že "Evropa je stará, líná, socanská děvka", na druhé straně MOC DOBŘE ví, že se v júesej se - jako divadelník atd - NEUŽIVIL, ani když byl v NY, že šmíráci a kumštýři jsou v USA drženi na krátkém řemeni, že většinou hladoví, jen pár hvěz v Hpllywoodu a pár jiných umělců se má dobře (podle POVINNĚHO členství cechu herců, průměrný plat filmového a TV herce v USA je asi 1.000 USD-měsíc, tedy na jednoho vyvoleného jsou tisíce těch, co, jako šíšníci v Beverly Hills atd. "čekají na příležitost"). V ČR a v Evropě se mají šmíráci a umělci mnohem lépe: Lidé na kulturu více chodí, platí vstupné a HLAVNĚ, šmíráci a kumštýři maji přes DOTACE a GRANTY, tedy kapsy daňových poplatníků, ze kterých se to násilně vyždímá, cestu k slušnému živobytí. Kratochvíl tedy zbožňuje liberalismus, USA, jako Klaus atd. i vulgárně napadá EU a !socanský stát", sám ale tyje z dotací a SOUDÍ se o možnost dostávat dotrace z EU. Jako masňák se také chlubí, jak s (odvrženým) Františkem jako MACHO MAN jezdí v HUMVEE ve vojenském prostoru. Teď zase propachtuje Bílou aby zase zazpívala Klausovi na narozeniny, v NEVKUSNÉ imitaci Marilyn Monroeové a JFK, zase Bílá budě pět: HEPY BRRRRZDEJ MISTR PREZIDENT. Klaus, bůh nuevo riche jako buran a oportunista Kratochvíl, se budou zase samolibě usmívat. Prostě nejsou "loseři".

113 hlasů

Molodci! U nas tože nemilujeme pravičáky. Mate moje sympatie. Komuniste v čechach odvadějí dobru pracu. Tolko jejich priznivců by jeden neočekával. Ať žije levica, ta stará kurvica!

111 hlasů

dotace jen pro ND a víc nic nebo max 2mil ročně na subjekt... jen přiživovat a vyžírat... silnice strašný, tramvaje smrdí , cizince okrádaj taxikáři, sídliště hnus,kanalizace,rozvody vody v havarijním stavu ale 400-500mil do divadel ano a navíc jako by to nestačilo - PRAHU OLYMPIJSKOU 100mil v háji- Béme-ty gumo!!! Nestačílo, že jsi svým stěhováním magistrátu připravil město o desítky mil ročně!!? A to se směješ kudy chodíš..Ty jsi ale křišťálový charakter

130 hlasů

richter a bem spolecne s kratochvilrm jsou nejvetsi krivaci v cechach

125 hlasů

Kratochvil: V NYC hladoval, tady propachtovava Zanakovou, ssaje z kapes danovych poplatniku (CR i EU), ikdyz velkustne oznacuje CR a EU za "linou, starou, socanskou devku". Pritom dobre vi, jak juesej (USA) drzi smiraky a kumstyre na kratkem remeni, v USA by se neuzivil. Zde priopachtovava Lucii zpivat Klausovi (HEPPY BRZDEJ MISTR PREZIDENT v lacine imitaci na zpev marytlin Monroe JFK), tyje z nasi ochoty davat za laciny bulvat Ta fantastiky jak nemale penize na listky TAK OBROVSKE, totalitni, socanske ditace z kapes nebohych danovych poplatniku po cele republice, kteri by jinak na jeho SKVAR dobrovolne sami nikdy nic nedali. Okazale, jako NUEVO RICHE, krome propaganduy pro Klause a ODS, se pak vytahuje jak se svym MACHO HUMVEE jezdi ve vojenskem prostoru v minovem poli se svym synkem Frantiskem (ktereho, trzne, jak jinak i s Lucinkou Blbinkou Klausovou fanynkou vyhodil z baraku, kdyz se mun trne nabidlo mladsi maso jeho soucasne)

159 hlasů

Když tady čtu ty projevy tržního odsáckého buranství tak je mi smutno. Byli ti lidé vůbec někdy v divadle? Přečetli v posledních letech kromě Blesku také něco jiného? Obávám se, že nikoliv.

135 hlasů

Pakulturu v režii Kratochvíla a Richtera, to opravdu nemusím

182 hlasů

Pana Kratochvíla si velmi vážím.Stačí se podívat na interwium ČT 24.Moc mu fandím.

135 hlasů

tak tam nechoďte, Kratochvíl se bez Vás uživí. Já nemusím ty kašpary, kteří demonstrují a netuším, proč bych tyhle naduté parazity měl povinně platit !

152 hlasů

Kratochvíl káže (liberální) vodu, přitom s gustem chlemtá víno (dotace od ČR i EU). Ví, že se v USA, ani v NYC, divadlem neuživil, že hladoval. Tady oplodnil zlatou slavici, propachtovává jí na oslavy narozenin Velkého Lodivoda Klause, spílá "staré, líné, socanské děvce Evropě" a má se z naší hlouposti, daňových penež našich a plátců daní v EU dobře, navíc si hraje na coool liberála.

115 hlasů

Jen plať, já taky musím platit na blbou armádu, politiky, olympiádu, stavební lobby, hloupé podnikatele.

131 hlasů

Chudáku, ani asi netušíte co všechno povinně platíte, např., pochod s falešnou královskou korunou z Prahy na Karlštejn a podobné vychytávky.

128 hlasů

ten pochod a ta kopie koruny si na sebe vydělá (Karlštejn je snad jediný výdělečný hrad), na rozdíl od parazitů, kteří si vyřvávají na náměstí živobytí...a pak hlavně o tom pochodu rozhodují lidé, kteří mají mandát voličů

125 hlasů

To určitě, ta akce vydělá nejvýše pořadatelské agentuře a jejím partnerům. Nemám čas zjišťovat, kolik to stálo Středočeský kraj a Prahu, ale bylo by to zajímavé.

128 hlasů

Naprostý souhlas.

82 hlasů

Komerční divadlo Petra Kratochvíla a Zaňákové bylo založeno za nějakých podmínek dle businessplánu a najednou se chtějí obohacovat na úkor skutečně uměleckých divadel. Je to drzost Kratochvíla na ty jeho muzikály. Pomoc "uměleckého znalce" Richtera ukázala, kam se ODS v Praze zaměřuje. To Mafiánské náměstí mělo něco do sebe, protože obohacování pana Kratochvíla by samozřejmě bylo na úkor klenotů pražského umění. Semafor, ale i Divadlo na Zábradlí, Dlouhá a další si zasluhují pomoc. Poslední muzikál Němcová s hudbou neznalce not Noida ukázal co Ta Fantastika má za repertoár. Ať hospodaří, tvoří zisky,baví turisty, ale za své. 35000 pražanů i dalších signatářů mělo v petici pravdu.Nebyli to jen divadelníci, ale i kulturní diváci.

157 hlasů

Pane Zachu, nebo paní Zach můžete, prosím, vysvětlit (nebo někdo z těch 24 souhlasících) co jest podle Vás "skutečně umělec ké divadlo" a co je to takový "kulturní divák" ? Těším se a zdravím

109 hlasů

P. Kratochvíl: KÁŽE (liberální) VODU, CHLEMTÁ VÍNO. P. Kratochvíl: Káže vodu, plnými doušky chlemtá víno. Kratochvíl, který tradičně propachtovává Lucinku blbinku Vůdcovu fanyku Bílou pro účely Václava Klause a ODS, který tržně zhodnotil zlatou slavici, včetně toho, aby mu idnosila a porodila genetickou kopii (Františka) a kterou pak - jak jinak než tržně, podle zákonu nabídky a poptávky, když měl poptávku po mladším mase a mladší, současná choť, se mu nabídla - Bílou velice nekonzervativně vyhodil, i s Františkem z domu, nicméně na základě kalkulace vyhodnotil, že Bílá na české gojimy s bulvární "kulturou" Ta Fantastiky táhne, takže už kšeft nezahnuje propachtování vagíny a rodidel Bílé ale "jenom" kšeftování v v "kultuře". P. Kratochvíl, na jednu stranu velkohubá hlásná trouba pro nejextrémněší "liberalismus", kdy se nechal mediálně slyšet, že "Evropa je stará, líná, socanská děvka", na druhé straně MOC DOBŘE ví, že se v júesej se - jako divadelník atd - NEUŽIVIL, ani když byl v NY, že šmíráci a kumštýři jsou v USA drženi na krátkém řemeni, že většinou hladoví, jen pár hvěz v Hpllywoodu a pár jiných umělců se má dobře (podle POVINNĚHO členství cechu herců, průměrný plat filmového a TV herce v USA je asi 1.000 USD-měsíc, tedy na jednoho vyvoleného jsou tisíce těch, co, jako šíšníci v Beverly Hills atd. "čekají na příležitost"). V ČR a v Evropě se mají šmíráci a umělci mnohem lépe: Lidé na kulturu více chodí, platí vstupné a HLAVNĚ, šmíráci a kumštýři maji přes DOTACE a GRANTY, tedy kapsy daňových poplatníků, ze kterých se to násilně vyždímá, cestu k slušnému živobytí. Kratochvíl tedy zbožňuje liberalismus, USA, jako Klaus atd. i vulgárně napadá EU a !socanský stát", sám ale tyje z dotací a SOUDÍ se o možnost dostávat dotrace z EU. Jako masňák se také chlubí, jak s (odvrženým) Františkem jako MACHO MAN jezdí v HUMVEE ve vojenském prostoru. Teď zase propachtuje Bílou aby zase zazpívala Klausovi na narozeniny, v NEVKUSNÉ imitaci Marilyn Monroeové a JFK, zase Bílá budě pět: HEPY BRRRRZDEJ MISTR PREZIDENT. Klaus, bůh nuevo riche jako buran a oportunista Kratochvíl, se budou zase samolibě usmívat. Prostě nejsou "loseři".

106 hlasů

to je tedy blábol ! jen netuším proč bych měl živit někoho jiného, kdo má divadlo s vlastním "uměleckým" plánem....vy jste "umělecký" znalec ? já tedy nehodlám akceptovat, aby o mých penězích rozhodoval kdokoliv bez mandátu. Mandát mají volení politici, ne "umělečtí" znalci...

143 hlasů

"umělci" jsou lidé, kteří jsou hloupí na studia, nešikovní na řemeslo, nic tey pořádně neumí ale mají velké ego a chtějí v něčem vyniknout, tak si vymyslí nějaký přívlastek, který vlastně nic reálného neznamená, jako např. "umělecký znalec", a takovýmto "titulem" si pak nechávají říkat. a je logické, že pak budou na náměstí brečet, že chtějí prachy, jelikož se sami neumí uživit. žabaři.

130 hlasů

k volbám v Praze přišlo 34 % voličů a z toho ODS volilo 43 %. Ostatní nevolili protože už maj těch lumpů dost.

126 hlasů

Plně souhlasím s Vámi. Pan Kratochvíl nesahá panu Havlovi ani po pás, a vyjadřuje se jako mistr světa myslím, že by bylo nejlepší když má takové výhrady kdyby se vrátil odkud přišel. Myslím, že kdyby zmizel tak ta jeho kultura nám chybět nebude.

124 hlasů

Já si myslím, že podle centimetrů je to naopak

113 hlasů

typický opakovatel prezidenta - blbec hlavně, když má mandát..... mimochodem podnikám v kultuře, chtěl bych také nějaký příspěveček jako p. Kratochvíl. Je mi jedno, jestli vševěd Kratochvíl je nebo bude milionář, ale ať z nás nedělá blbce. Co, aby si někdy také kopl do Klause místo Havla, při jeho výrocích se divím, že se na to tady nevykašle, nebo spíše, že se vůbec vracel..........

124 hlasů

"ještě větší blbec, než jsme doufali... ale on ten zrzavý kulisák....hmmm, no nevím, nikdo ty jeho hmm, že ,hm...jaksi nechce uvádět,...že!

124 hlasů

Vy toho, milý pane, netušíte mnohem víc.

119 hlasů

vždyť chce bavit za své... to těch 35000 se chce bavit za cizí...

139 hlasů

tak si pustím filmík http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=7604

108 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.