Automobily v USA mají mít do roku 2022 automatické brzdění

16. 3. 2016 18:58
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Automobilky působící ve Spojených státech budou do roku 2022 do velké většiny svých nových automobilů instalovat systémy automatického nouzového brzdění. Vyplývá to z dohody, kterou automobilky uzavřely s vládními úřady. Dohodu by výrobci spolu s představiteli vlády měli oznámit ve čtvrtek.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) se loni v září s deseti automobilkami v zásadě dohodl na postupném zavádění technologie automatického brzdění. Konečná dohoda podle zdrojů zahrnuje další firmy a celkově by měla pokrývat více než 99 procent osobních a lehkých užitkových vozů prodávaných na americkém trhu.

Automatické nouzové brzdění využívá kamer, radarů a dalších senzorů ke zjišťování překážek v dráze jízdy a zpomalí či zastaví, pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně. Studie uvádějí, že tato technologie dokáže zabránit statisícům havárií ročně. Mnoho modelů už tuto technologii má ve volitelné výbavě.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Anna Honzáková byla první absolventkou české lékařské fakulty

Domácí
16. 11. 2025
ilustrační foto

Myslivec na Tachovsku při honu omylem trefil kolegu, který na místě zemřel

Domácí
15. 11. 2025

Zelenskyj po korupčním skandálu oznámil změny v energetickém sektoru Ukrajiny

Zahraničí
15. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ