Elektromobilem roku je Nissan Leaf, hlavně díky dobíjení

22. 3. 2012 08:49
Nissan Leaf se stal elektromobilem roku 2012.
Nissan Leaf se stal elektromobilem roku 2012.

Elektromobilem roku 2012 je Nissan Leaf. Na odborném veletrhu elektrotechniky v Brně, který trvá do pátku, vybrala vůz z osmi značek odborná porota. Zaujala ji zejména rychlost dobíjení vozu.

Podle mluvčí veletrhu Markéty Fialové rychlodobíjení auta trvalo půl hodiny, kompletní dobíjení osm hodin. "Porota kladně hodnotila i dojezdovou vzdálenost 170 kilometrů, bylo to mezi všemi auty nejvíce," uvedla. Veletržní správa Terinvest, která výstavu Amper v Brně pořádá, počítá s pořádáním soutěže elektromobilů i v dalších letech. Letos se soutěž uskutečnila poprvé. Reagovala na stoupající trend zájmu o ekologii a úsporná řešení v osobní přepravě.

"Téma e-mobility na veletrhu budeme dál rozvíjet, chceme spolupracovat i s dalšími asociacemi, například motocyklovou," uvedla Fialová. Zájemci o elektromobily si je na brněnském výstavišti mohou do pátku také osobně vyzkoušet. V areálu je osm značek, kromě vítězného vozu také například Peugeot iOn, Opel Ampera nebo Škoda Green e-line.

Autor: ČTK Foto: Nissan

Další čtení

Tunel Blanka slouží již deset let, na zklidnění dopravy Praha stále čeká

Ekonomika
18. 9. 2025

Výročí stavebnice Merkur v Polici nad Metují připomenou akce v muzeu i v parku

Domácí
18. 9. 2025

Francii čekají rozsáhlé stávky a protesty proti škrtům v rozpočtu

Zahraničí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ