Lamborghini Estoque <span>bojuje na ostří meče</span>

2. 10. 2008 09:00
Lamborghini Estoque je zatím jen konceptem.
Lamborghini Estoque je zatím jen konceptem.

Lamborghini Estoque je zatím jen konceptem.Novinka od značky ze Sant‘Agaty, jež patří Volkswagenu, se vydává do ještě donedávna neznámého území.

Meč sloužící toreadorům při soubojích s býky. To je význam názvu Estoque, který nese koncept čtyřdveřového Lamborghini. Italská značka jím plynule navazuje na tradici pojmenovávání svých modelů.

ČTĚTE TAKÉ: Akademie rychlosti v rytmu Lamborghini

Estoque je čtyřsedadlový vůz s motorem umístěným vpředu. Navazuje tím na Espadu vyráběnou v letech 1968 až 1978, jejíž název rovněž odkazoval k toreadorskému náčiní. Pod kapotou bude mít vidlicový desetiválec z Lamborghini Gallardo o objemu 5,3 litru. V nabídce se objeví také dvakrát přeplňovaný osmiválec a výkonné diesely!

ČTĚTE TAKÉ: Lamborghini sahá po tisíci koních

Pod kapotou novinky je vidlicový desetiválec.Přestože jde o koncept, k sériové výrobě zjevně Estoque daleko nemá. Automobilka předpokládá, že bude prodávat přibližně tři tisíce exemplářů modelu ročně. To je zhruba jedenapůlkrát víc než její současná souhrnná produkce. Estoque by měl konkurovat především Porsche Panamera a Aston Martinu Rapide.

Foto: Karel Šanda

Další čtení

ilustrační foto

Zelenskyj oznámil, že Ukrajina zahájí útoky do hloubi Ruska

Zahraničí
Aktualizováno: 27. 10. 2025 20:23
Liberecká botanická zahrada dokončila rekonstrukci opláštění prvních tří pěstebních skleníků (na snímku z 21. října 2025), které po čtvrtstoletí dosloužilo.

Liberecká botanická zahrada dokončila rekonstrukci prvních tří skleníků

Domácí
27. 10. 2025

Turecko koupí 20 bojových letadel Eurofighter Typhoon od Britů

Domácí
Aktualizováno: 27. 10. 2025 20:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ