Na 2,8 milionu vozů v Německu jezdí s upravenými motory

25. 9. 2015 16:11
Manipulace s testy emisí se týkají nejen osobních aut, ale i lehkých nákladních vozů (ilustrační foto).
Manipulace s testy emisí se týkají nejen osobních aut, ale i lehkých nákladních vozů (ilustrační foto).

Skandál kolem falšování údajů o automobilových emisích, který vypukl v koncernu Volkswagen, zahrnuje v Německu zhruba 2,8 milionu vozů. Řekl to německý ministr dopravy Alexander Dobrindt. Upozornil také, že manipulace s testy emisí se týkají nejen osobních aut, ale i lehkých nákladních vozů.

"Teď je jasné, že těmito manipulacemi byla ovlivněna auta v Německu. Podle našich současných informací jde o vozy s naftovými motory o objemu 2,0 a 1,6 litru," citovala Dobrindta agentura Reuters. Volkswagen už dříve přiznal, že software umožňující manipulaci s testy instaloval do zhruba 11 milionů vozů po celém světě.

Skandál vypukl minulý pátek, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku.

Německý automobilový koncern Daimler popřel obvinění ekologického sdružení Deutsche Umwelthilfe (DUH), podle kterého firma podobně jako její rival Volkswagen manipulovala s údaji o emisích svých vozidel.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

V ubytovně v Plzni se stala vražda. Podezřelého policie chytila už po poledni

Domácí
21. 10. 2025
ilustrační foto

Rozhodnuto: Noví poslanci se sejdou 3. listopadu na ustavující schůzi Sněmovny

Domácí
21. 10. 2025
ilustrační foto

Nápad SPD a ANO na dotované hypotéky ceny bydlení jen zvýší, varují analytici

Ekonomika
21. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ