Nissan představil hybridní verzi luxusního vozu Fuga

27. 10. 2010 08:31
Nissan Fuga se představil s hybridním motorem.
Nissan Fuga se představil s hybridním motorem.

Japonská automobilka Nissan Motor představila hybridní verzi svého luxusního modelu Fuga. Nový automobil kombinující benzinový pohon s elektrickým se začne v Japonsku prodávat 2. listopadu. Jeho cena bude začínat na téměř 5,8 milionu jenů (téměř 1,3 milionu korun).

V příštím roce hodlá firma zahájit prodej automobilu ve Spojených státech. Plánuje rovněž uvedení vozu na evropský trh, konkrétní termín však ještě nebyl stanoven. V Japonsku počítá automobilka s prodejem 200 hybridních vozů Fuga měsíčně.

Cena běžné benzinové verze modelu Fuga v Japonsku začíná na zhruba 4,3 milionu jenů. Ve Spojených státech a na některých dalších trzích se Fuga prodává pod názvem Infiniti M.

Jasnou světovou jedničkou v oblasti hybridních automobilů je zatím největší světová automobilka Toyota Motor. Její model Prius vstoupil v roce 1997 jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

EIA: Zásoby ropy v zemích OECD se blíží nejnižší úrovni za několik desetiletí

Ekonomika
9. 6. 2026

MSI uvádí herní handheld Claw 8 a výkonné notebooky s podporou AI

Věda a technika
9. 6. 2026

Xbox slaví 25 let. Microsoft představil limitovanou Series X v průsvitné zelené

Věda a technika
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ