Pět hvězdiček a čtyři ocenění na konto nového VW Golf

2. 12. 2012 09:24
VW Golf sedmé generace úspěšně prošel testy Euro NCAP.
VW Golf sedmé generace úspěšně prošel testy Euro NCAP.

Sedmá generace VW Golf prošla spolu s dalšími novými vozy jiných značek testy evropské organizace pro ochranu spotřebitele Euro NCAP a získala nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. Nový golf obdržel rovněž ocenění Euro NCAP Advanced Awards za inovace v oblasti integrované bezpečnosti.

Mezi pětihvězdičkové patří i Mitsubishi Outlander.Nový golf získal nejvyšší hodnocení za ochranu cestujících při čelních a bočních nárazech, při bočním nárazu do sloupu i při testu ochrany krční páteře, v němž se sleduje zatížení krční páteře při nárazu zezadu. V novém golfu se mohou cítit bezpečně nejen dospělí, ale i děti. To bylo ověřeno v testech na figurínách odpovídajících batoleti ve věku 18 měsíců a tříletému dítěti.

Ochranu cestujících doplňuje v sedmé generaci modelu Golf také široká nabídka asistenčních systémů. Kromě sériově dodávané funkce pro automatické brzdění při vícenásobných kolizích (multikolizní brzda), sledování únavy řidiče a na přání dodávaného systému aktivní preventivní ochrany cestujících, si mohou zákazníci rozšířit a přizpůsobit bezpečnostní paket vlastním potřebám na přání dodávaným adaptivním tempomatem, systémem Front Assist s funkcí nouzového brzdění City, a asistentem Lane Assist pro jízdu v jízdním pruhu. Nový golf nabízí tedy celkem sedm asistenčních systémů, které výrazně zvyšují bezpečnost silničního provozu.

Nejvyšší známku dostal i nový Seat Toledo.Funkce automatického brzdění při vícenásobných kolizích, která již získala od německého autoklubu ADAC ocenění "Žlutý anděl" za inovaci, automaticky brzdí vozidlo po prudkém nárazu, aby snížila zbývající kinetickou energii. Cílem je zcela zabránit sekundárním nárazům, nebo alespoň výrazně snížit rychlost dalšího nárazu. Statistiky nehodovosti ukazují, že k obávaným sekundárním kolizím dochází přibližně v jedné čtvrtině všech nehod. Následné nárazy jsou velmi nebezpečné, protože cestující při nich již nejsou chráněni airbagy a předpínači bezpečnostních pásů. Stejně jako u všech asistenčních systémů ve vozech Volkswagen má řidič kdykoli možnost zasáhnout do dění a vyřadit "multikolizní brzdu" z činnosti.

Pětihvězdičkové ocenění získaly i další novinky letošního roku, které prošly zkouškami, například Seaty Leon a Toledo, Audi A3, Fordy Kuga, B-Max a Fiesta, Opel Mokka, Škoda Rapid, Renault Clio, Mitsubishi Outlander, BMW 3, Mercedes-Benz třídy A nebo Volvo V40. Nejhůže obstál Jeep Compass, kterému připadly pouze dvě hvězdičky.

Autor: - vit -Foto: Volkswagen, Mitsubishi, Seat

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ