Silná německá trojka objevila Brazílii

1. 10. 2013 15:10
Vozy s trojcípou hvězdou ve znaku se budou vyrábět i v Brazílii.
Vozy s trojcípou hvězdou ve znaku se budou vyrábět i v Brazílii.

Společnost Mercedes-Benz, která je součástí německého koncernu Daimler, plánuje obnovit výrobu osobních automobilů v Brazílii, která je spolu s Čínou, Indií a Ruskem počítána mezi perspektivní trhy z hlediska prodeje. Zahájení výroby se očekává v roce 2015.

Obnovení výroby aut v Brazílii v roce 2015 přitom plánuje také německá automobilka Audi, která je součástí koncernu Volkswagen. Další německý výrobce automobilů BMW nyní v Brazílii staví továrnu, jejíž provoz hodlá zahájit už příští rok. Brazílie je čtvrtým největším automobilovým trhem na světě.

Volkswagen minulý měsíc oznámil, že chce v Brazílii investovat 529 milionů dolarů (zhruba deset miliard Kč) do obnovení výroby vozů Audi a do produkce nejnovější verze modelu VW Golf. Tento krok přišel poté, co brazilská vláda zvýšila cla na dovoz automobilů a naopak nabídla daňové prázdniny automobilkám, které zvýší investice v Brazílii.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Vzácný syndrom po střevní infekci ohrožuje děti, případů přibývá

Zdraví
26. 3. 2026
ilustrační obrázek

Projekt studentů ze Žatce předchází blackoutům, zaujme i v Evropě?

Věda a technika
26. 3. 2026
Vladimir Putin - ilustrační foto

Rusko zakázalo film Pan Nikdo proti Putinovi. Dostal Oscara a dělali ho i Češi

Zahraničí
26. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ