Pro ty, kteří čekají na modernizovanou vlajkovou loď mladoboleslavské automobilky, tedy model Superb, je dobrou zprávou, že už si ji mohou objednat. Škoda Superb už zná svoji cenu, která začíná na částce 539 900 korun za limuzínu s motorem 1,4 TSI/92 kW ve výbavové verzi Active. Superb Combi je o 30 tisíc korun dražší. Prodej obou modelů začne 29. června 2013.
Nová Škoda Superb zaujme zcela novou přídí a zádí. Prvky nového designového jazyka značka jsou patrné na první pohled. V interiéru je nyní k dispozici celkem devět variant tří- a čtyřramenných volantů. Navíc jsou v nabídce nové látky a vzory potahů sedaček a nové dekory.
Ještě atraktivnější je nabídka motorů a pohonů, jednotlivé agregáty jsou o více než 19 procent šetrnější než v případě předchůdce. To umožňuje mimo jiné systém start-stop a rekuperace brzdné energie, technika, kterou budou v budoucnu v zemích EU disponovat všechny vznětové motory modelu Superb a základní benzínová motorizace 1,4 TSI/92 kW. Superb GreenLine spotřebuje jen 4,2 litru nafty na 100 km, to odpovídá hodnotě emisí 109 g CO2/km. Motor 2,0 TDI/103 kW je ve verzi 4x4 nově kombinován s manuální převodovkou, silnější verze vznětového motoru 2,0 TDI/125 kW s pohonem všech kol nyní poprvé spolupracuje se šestistupňovou dvojspojkovou převodovkou DSG.
Nová Škoda Superb opět potvrzuje svou pověst praktického a komfortního vozu vyšší střední třídy. Superb má pro řidiče a spolujezdce připraven deštník ve dveřích, což je chytrý detail, vyhrazený pouze modelům luxusní třídy. Skutečně Simply Clever jsou páté dveře Twindoor. Díky jedinečnému patentovanému řešení pátých dveří je možno je otevírat ve dvou stupních - buď pouze víko zavazadlového prostoru, nebo celé páté dveře včetně zadního okna. Tuto techniku lze nyní ovládat ještě snadněji, každý z režimů otevírání má vlastní ovládací tlačítko.
Limuzína i kombi nabízí ve svém segmentu zdaleka největší zavazadlový prostor a největší prostornost. Na úrovni vyšší třídy je nabídka komfortní výbavy, mimo jiné také nejnovější generace parkovacího asistentu, která se v modelu Superb nabízí poprvé.
Již v základní verzi Active nabízí superb bohatou sériovou bezpečnostní a komfortní výbavou. Patří do ní elektronická kontrola stability ESC včetně ABS, brzdového asistentu, regulace prokluzu a sedmi airbagů. Ve výbavě jsou dále halogenové světlomety s funkcí denního svícení, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, dvouzónová klimatizace, tempomat, nový čtyřramenný volant a nové potahy sedaček a dekorační lišty.
Modelová řada Superb je k dostání také ve verzi s pohonem všech kol 4x4 za základní cenu od 664 900 korun.