Suzuki ukončí prodej aut v USA, sází na motocykly a lodě

6. 11. 2012 12:39
Suzuki nemá příliš širokou nabídku modelů, jedním z nich je Grand Vitara (ilustrační foto).
Suzuki nemá příliš širokou nabídku modelů, jedním z nich je Grand Vitara (ilustrační foto).

Japonská společnost Suzuki Motor po téměř třech desetiletích ukončí ztrátový prodej automobilů ve Spojených státech a na americkém trhu se soustředí na prodej motocyklů a lodí.

"Po důkladném přezkoumání naší současné situace a budoucích možností na automobilovém trhu v USA jsme přijali obtížné, ale nutné rozhodnutí zastavit prodej nových aut v USA," uvedla firma.

Suzuki hodlá k uzavření automobilových aktivit v USA využít americký zákon o bankrotech. To by firmě mohlo umožnit zbavit se smluvních závazků vůči více než 200 licencovaných prodejců. Výsledky americké divize byly podle agentury Reuters pod tlakem kvůli silné japonské měně a omezenému sortimentu vozů, který u amerických spotřebitelů nedokázal vzbudit dostatečný zájem.

Prodej Suzuki ve Spojených státech v období od ledna do října klesl o pět procent na zhruba 21 tisíc vozů. Celý automobilový trh v USA přitom ve stejném období vzrostl o 14 %.

Autor: ČTK Foto: Suzuki

Další čtení

ilustrační foto

Do nejvyšších částí Krkonoš se vrátil sníh, bílo je na Sněžce nebo u Luční boudy

Domácí
15. 5. 2026
ilustrační foto

V Thajsku objevili největšího dinosaura jihovýchodní Asie, vážil 30 tun

Zahraničí
15. 5. 2026
ilustrační foto

Za věčně opožděné vlaky požaduje katalánský student odškodnění 9200 eur

Domácí
15. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ