Už by nic nemělo bránit tomu, aby nový model značky Opel, který dostal jméno Mokka, vykročil ještě v závěru letošního roku za zákazníky. Konstruktéři automobilky totiž ukončili poslední ověřovací jízdní testy nového SUV.
Opel Mokka se bude vyrábět s pohonem předních (FWD) i všech čtyř kol (AWD). Pohon 4 x 4 se aktivuje samočinně jen v případě potřeby, například při jízdě v zatáčkách, kdy zajišťuje lepší trakci a ovladatelnost vozu. Systém dokáže sám zjistit, kdy pohon všech kol není potřebný - například při jízdě přímým směrem po dálnici. Pokud mají pneumatiky dobrou adhezi, systém automaticky přenáší celý točivý moment motoru pouze na přední kola, což snižuje ztráty a přispívá k dosažení nižší spotřeby paliva.
Pokud si to adhezní a jízdní podmínky vyžadují, systém AWD plynule zapojí do záběru i kola zadní nápravy. Rozdělení přenášeného točivého momentu na jednotlivé nápravy se plynule mění od poměru 100 : 0 až po 50 : 50. Komponenty pohonu všech kol mají celkem hmotnost jen 65 kg, takže jen minimálně ovlivňují spotřebu paliva.
Podvozek modelu Mokka má zaručit optimální jízdní vlastnosti a ovladatelnost i v náročných podmínkách. Na přední nápravě jsou osvědčené tlumičové vzpěry McPherson, přesně přizpůsobené pro SUV. Konstrukční změny zahrnují speciální pružiny, které spolu s oddělenými úchyty tlumičů a pružin a silentbloky ramen závěsů kol s dvojitým pláštěm kompenzují vlivy bočních sil. Tyto prvky přispívají k vyššímu komfortu jízdy a lepší ovladatelnosti a snižují přenosu hluku a vibrací do karoserie. Zadní náprava má vlečená ramena spojená torzně poddajnou příčkou ve tvaru písmene "U". Provedení zadní nápravy je odlišné podle toho, zda jde o model s pohonem pouze předních nebo všech čtyř kol.
Opel Mokka má u všech kol kotoučové brzdy, bohatě dimenzované co do výkonu i tepelné odolnosti. Standardně dodávaný elektronický stabilizační systém ESP nejnovější generace je vybaven funkcí usnadňující rozjezdy do kopce, a sjezdovou automatikou, která samočinně udržuje konstantní rychlost při sjíždění strmých klesání. Při její aktivaci nepřesáhne rychlost jízdy v klesání 20 km/h.
V zájmu dalšího zlepšení ovladatelnosti vybavili konstruktéři automobilky Opel všechny modely Mokka nejmodernějším elektrickým posilovačem řízení EPS (Electric Power Steering), který mění svůj účinek v závislosti na rychlosti jízdy.
Nové SUV Mokka rozšiřuje produktové portfolio automobilky Opel, která jako první německá značka vstupuje do rychle rostoucího segmentu subkompaktních SUV modelů. I přes relativně malou délku 4,28 metru poskytuje Mokka prostor pětici pasažérů, kteří sedí ve vyvýšené poloze.
K pohonu modelu Opel Mokka slouží tři motory, které jsou ve spojení s manuálními převodovkami standardně vybavené systémem start-stop. Nabídka zážehových motorů obsahuje čtyřválec 1,6 l s přirozeným plněním o výkonu 85 kW/115 k s maximálním točivým momentem 155 Nm. Přeplňovaný čtyřválec 1.4 Turbo má výkon 103 kW/140 k a maximální točivý moment 200 Nm. Nejúspornější alternativu představuje turbodiesel 1.7 CDTI o výkonu 96 kW/130 k s maximálním točivým momentem 300 Nm. Motor 1.7 CDTI lze kombinovat buď se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou. Motor 1.4 Turbo se zpočátku bude kombinovat jen se šestistupňovou manuální převodovkou, později bude k dispozici i automatická převodovka.