Kia chystá <span>novou výrobu na Slovensku</span>

25. 6. 2010 17:31
Kia rozjede novou výrobu.
Kia rozjede novou výrobu.

Kia chystá v Žilině zmodernizovanou verzi modelu Sportage.Jihokorejská automobilka Kia od pondělí spustí ve svém slovenském závodě u Žiliny sériovou výrobu zmodernizované verze modelu Sportage. Do konce roku hodlá vyrobit zhruba 35 000 těchto sportovně-užitkových vozů. Novinářům to dnes řekli zástupci společnosti. Sportage má přispět ke zvýšení produkce slovenského závodu, který loni zasáhla světová hospodářská krize. 

Kia chce letos v továrně celkově vyrobit zhruba 200 000 automobilů, tedy asi o 50 000 více než loni. Slovenský závod vyrábí rovněž modely Kia cee'd a Hyundai ix35. Zmodernizovaný model Sportage hodlá automobilka vyvážet do celé Evropy, mezi hlavní trhy by měly patřit Rusko, Británie, Polsko, Německo a Itálie. Sportage třetí generace nahradí předchozí model, který se v továrně vyráběl od června 2007 do letošního května. Cena nového modelu zatím nebyla zveřejněna. 

Kia rozjede novou výrobu.Kia tento měsíc svolala k preventivní bezpečnostní prohlídce hlavního brzdového válce část vozů cee'd, které se vyrábějí pouze na Slovensku. V západní a východní Evropě by mělo jít na kontrolu asi 56 000 aut vyrobených od 1. dubna 2008 do 30. března 2009, z toho opravu jich bude potřebovat možná až 35 000.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Konec shutdownu se blíží. Schválil to Senát, čeká se na Sněmovnu a Trumpa

Zahraničí
11. 11. 2025
ilustrační foto

Ptačí chřipka na Třebíčsku. Ale ve velkochovu, to je vážné. Utratí 20 000 ptáků

Domácí
11. 11. 2025

Red Dead Redemption 2 překonalo Mario Kart 8 a stalo se čtvrtou nejprodávanější hrou historie

Věda a technika
10. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ