Nemáte <span>v autě vadný motor</span>? Toyota si není jistá

1. 7. 2010 11:30
Mezi podezřelými je i Lexus (ilustrační foto).
Mezi podezřelými je i Lexus (ilustrační foto).

Ne všechny motory jsou v pořádku (ilustrační foto).Japonská automobilka Toyota se stává v přeborníkem ve svolávání vozů do servisů. Po potížích s nechtěným zrychlováním dnes oznámila, že 270 000 aut z její produkce ve světě včetně sedanů Lexus může mít vadný motor.

Nejprodávanější japonský deník Jomiuri šimbun v dnešním vydání bez udání zdroje napsal, že Toyota bude v pondělí o případném svolávání vozů k opravě informovat ministerstvo dopravy. Mluvčí automobilky pak oznámil, že podnik posuzuje situaci a zvažuje možnosti. Odmítl ale potvrdit, že se uvažuje i o svolání aut k opravám. Potíže jsou prý s motory, které se za chodu můžou zastavit.

Mezi podezřelými je i Lexus (ilustrační foto).Z 270 000 údajně problémových aut jich podnik zhruba 180 000 prodal v zahraničí a zbytek v Japonsku. Vedle sedmi modelů sedanu Lexus se problém týká i modelu Crown. Podnik uvedl, že v Japonsku obdržel na vadné motory kolem 200 stížností. Někteří řidiči firmě oznámili, že motor vydává divný hluk. Mluvčí dodal, že v souvislosti s vadnými motory nejsou hlášeny žádné nehody, napsala agentura AP. 

ČTĚTE TAKÉ: Úkol Toyoty: získat zpět ztracenou důvěru

Kvůli problémům s nechtěným zrychlováním byla Toyota nucena svolat po celém světě k opravě přes osm milionů automobilů. Automobilka před časem souhlasila se zaplacením rekordní pokuty 16,4 milionu dolarů (zhruba 340 milionů Kč), kterou firmě kvůli údajnému zatajování problémů s vadnými plynovými pedály vyměřily úřady ve Spojených státech. 

Foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Ústecké muzeum představuje na nové výstavě svět podle rostlin

Kultura
26. 2. 2026

Ve Zlíně se po rekonstrukci otevřela Čiperova vila, vzniklo tam kulturní centrum

Domácí
26. 2. 2026
Tomio Okamura

Ministr vnitra za ANO stáhl dovolání proti SPD. Šlo o zprávu, že jsou extrémisté

Domácí
26. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ