Nissan svolává ke kontrole 3,53 milionu vozů

29. 4. 2016 22:03
Nissan.
Nissan.

Japonská automobilka Nissan Motor Co. svolává ke kontrole po celém světě 3,53 milionu vozů kvůli problémům s airbagy. Firma oznámila, že airbagy vpředu, na straně spolucestujícího nemusejí správně fungovat kvůli špatné funkci senzorů.

Je to již počtvrté od roku 2013, kdy Nissan svolává ke kontrole vozy, aby vyřešil problémy s klasifikačním systémem cestujících, kterému se nemusí podařit správně identifikovat dospělou osobu na předním sedadle pro spolucestující. Nejnověji se ukázalo, že systém může nesprávně vyhodnotit cestujícího jako dítě nebo jako prázdné sedadlo. V případě havárie se pak stane, že airbag není aktivován.

Nissan již v souvislosti s tímto problémem má informace o třech zraněních, ale bez fatálních následků.

Kontrola se týká modelů Nissan Altima, Leaf, Maxima, Murano, Pathfinder, Sentra, Rogue, NV200, NV Taxi, Infiniti JX35/QX60 a Q50 z modelových let 2013 až 2017 a vozů Chevrolet City Express vyrobených Nissanem pro General Motors.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK/AP , David Zalubowski

Další čtení

ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o haléře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ