Registrační značky <span>na přání</span> možná už příští rok

30. 11. 2009 09:40
Schválí poslanci kupování registračních značek? (ilustrační foto)
Schválí poslanci kupování registračních značek? (ilustrační foto)

Někomu záleží na SPZ víc než jinému (ilustrační foto).Zřejmě už příští rok bude možné získat registrační značku na auto, jakou si zájemce bude přát. Vybrat si bude možné nejen z čísel, ale i z písmen. Ministerstvo dopravy v současné době pracuje na novele zákona, která by to za poplatek umožnila. ČTK to potvrdil mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. 

Poplatek za specifickou registrační značku by se měl podle Hanzelky pohybovat mezi deseti až patnácti tisíci korun. "Některé obce v současné době atraktivní registrační značky losují," dodal mluvčí s tím, že by obce měly státní poznávací značky (SPZ) vydávat tak, jak jdou po sobě číselné řady. Chování některých úředníků ovšem podle jeho slov ministerstvo ovlivnit nemůže. Novelu chce ministerstvo předložit do voleb v příštím roce. 

Dopravní policie také vyvrací, že by u ní majitelé vozů s atraktivními SPZ měli nějaké výhody. Kontrolám na silnicích se údajně nevyhnou. "Neexistuje ani tichá dohoda, že by se jim kontroly měly vyhýbat," řekl ČTK šéf dopravních policistů Leoš Tržil.

ČTĚTE TAKÉ: Korupce při výběru SPZ. Zavedená praxe nevadí 

Foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

Aidan, soutěžící za Maltu

Vídeň hostí první semifinále soutěže Eurovize, čekají se protesty proti Izraeli

Kultura
12. 5. 2026
Divadelní svět Brno, 22. května 2024

V Brně začne Divadelní svět, potrvá do 24. května, nabídne 90 akcí

Kultura
12. 5. 2026
Alexandr Novak

Rusko výrazně snížilo prognózu očekávaného letošního hospodářského růstu

Ekonomika
11. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ