Frankfurt 2009: <span>plachty se zvolna zvedají</span>

15. 9. 2009 11:30
Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia

Audi R8 SpyderNejvýznamnější událost podzimní automobilové Evropy je tady. Dnes byl prvním novinářským dnem zahájen frankfurtský autosalon 2009. Pokusíme se vám co nejvěrněji zprostředkovat jeho atmosféru, ať už informacemi o novinkách z místa dění, anebo fotografiemi. Čeká na vás přes osmdesát světových či evropských premiér.

Kia VengaHaly se dnes od rána zaplnily novináři a v krátkém sledu po sobě následují tiskové konference značek. Část exponátů je tak zatím zahalena pod plachtami, zvláště ty atraktivní jako Audi R8 Spyder. A všude kolem nich samozřejmě spousta hostesek.

Škoda odhalila svou největší novinku - Superb Combi - již včera večer při tradičním večírku koncernu Volkswagen. Nyní je na stánku škodovky je zatím poloprázdno, polovinu expozice zabírá jen nablýskana podlaha. Hlavní hvězda se objeví totiž až v 11:45, kdy má Škoda tiskovou konferenci.

ČTĚTE TAKÉ:
Škoda Superb Combi odhaluje obří kufr
Škoda Superb Combi: 1865 litrů za 589 900 korun

Hyundai ix35Česka se přímo dotýkají také dvě další premiéry, byť s jihokorejským nádechem. Kia ukazuje sériovou verzi modelu Venga, který se bude vyrábět v moravských Nošovicích. Hyundai se pustí do boje se Škodou Yeti svým novým modelem ix35.

O atraktivní exponáty by neměla být ve Frankfurtu nouze. Ferrari představí novinku 458 Italia, Rolls-Royce uvádí Ghost. Přesto mnohé z automobilkami nepotvrzených, přesto návštěvníky očekávaných novinek ve Frankfurtu chybí. Audi nepřivezlo malé A1 ani novou generaci luxusní limuzíny A8, Suzuki sedan střední třídy Kizashi, Dacia levné SUV a stánek značky Bugatti ve Frankfurtu pro jistotu chybí úplně.

ČTĚTE TAKÉ: Frankfurt 2009: jak a za kolik?

Ferrari 458 ItaliaJe tu však spousta jiných zajímavých novinek a chystají se možná i nějaká nečekaná překvapení. V zákulisí stánku značky Seat jsme například zahlédli studii kombi odvozeného z malého modelu Ibiza a mnohé plachty, zdá se, ukrývají objekty pozoruhodných tvarů.

Foto: Karel Šanda

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ