Frankfurtský autosalon: 159 světových premiér

10. 9. 2013 07:54
Zájem o autosalon je velký, automobiloví nadšenci jsou zvědavi na novinky (ilustrační foto).
Zájem o autosalon je velký, automobiloví nadšenci jsou zvědavi na novinky (ilustrační foto).

Více než tisícovka vystavovatelů z pětatřiceti zemí, 159 světových premiér. To jsou základní fakta 65. IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, tedy prestižního autosalonu, jenž právě začíná.

Poslední letošní evropská přehlídka takových rozměrů je pro automobilky velice důležitá, neboť všechny se snaží otočit vývoj posledních let, který příliš důvodů k optimismu nedává. Ostatně i letošní rok je stále pod dohledem krize, prodeje nových aut na starém kontinentu klesají pátý rok po sobě a v prvním pololetí letoška se propadly na dvacetileté minimum.

O to více se snaží světoví výrobci zaujmout případné zájemce o koupi nových vozů, frankfurtský autosalon bezesporu ukáže posuny nejen v úspornosti spalovacích motorů, ale také rozšíří nabídku alternativních pohonů či elektromobilů.

On-line deník TÝDEN.CZ již  o řadě novinek informoval a z velké automobilové události bude přinášet původní zpravodajství.

Autor: - vit -Foto: iaa.de

Další čtení

Do Noční Tanganiky v ostravské zoo se vrátil největší africký had

Domácí
19. 3. 2026

Messi dal 900. gól v kariéře, jako druhý po Ronaldovi

Sport
Aktualizováno: 19. 3. 2026 08:50
umývání letadel, Letecké muzeum v Kunovicích

Za práci roční vstup zdarma. Muzeum láká na mytí exponátů

Domácí
19. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ