Konceptů bude na autosalonu v Ženevě jistě dost, ovšem zkušenosti říkají, že jen málokterý z nich se dostane do sériové výroby. Takový osud bude mít nejspíš i elektrický sportovní vůz Nissan Esflow, který bude při výstavě poprvé oficiálně odhalen.
Koncept není přestavbou existujícího vozu se spalovacím motorem, ale je od počátku konstruovaný jako elektromobil. Konstruktéři tak měli při rozmísťování prvků pohonné soustavy a baterií zcela volné pole působnosti. Hliníkový podvozek zakrývá karosérii z kompozitu s vlastním ochranným rámem pro ochranu při převrácení.
Esflow má pohon zadních kol dvěma elektromotory. Proporce dovolily umístit oba elektromotory doprostřed, nad osu zadních kol. Motory pohánějí nezávisle na sobě levé a pravé kolo. Výsledkem je optimalizace točivého momentu, a tedy zajištění mimořádné stability vozidla, kontroly a účinné rekuperace energie. Pohonné jednotky okamžitě poskytují dostatek točivého momentu, který umožňuje dosáhnout rychlosti 100 km/h za méně než 5 sekund. Napájení elektromotorů zajišťují stejné laminované lithium-iontové baterie, jaké používá Nissan Leaf, v konceptu Esflow jsou však umístěny podél přední a zadní nápravy. Akumulátory umožňují na jedno nabití dojezd přes 240 kilometrů.
Hliníkový podvozek umožňuje využívat možnosti elektrického pohonu. Napájecí články jsou vestavěny tak, aby přispívaly k síle a rovnováze konceptu. Na rozdíl od běžné palivové nádrže hmotnost baterií v průběhu vybíjení neklesá, takže rozložení hmotnosti vozu se nemění.
Vysoko položená boční linka plynoucí z tvarů sportovního vozu umožnila vestavět do konstrukce za sedadly pevné ochranné oblouky, které v případě převrácení bezpečně přeberou veškeré zatížení, což odstraňuje potřebu masivních vyztužených A-sloupků, jež jsou rušivé a vytvářejí mrtvé úhly. Řidič tak má prakticky neomezený výhled dopředu.
Esflow je nepochybně přitažlivým vozem. Dlouhá kapota přechází do strmě skloněného čelního skla s širokým výhledem a kompaktní kabina usazuje řidiče a spolujezdce přesně nad těžiště vozu. Mohutné podběhy skrývají ultranízkoprofilové pneumatiky obuté na šestipaprskových ráfcích.
Futuristická světla „ponořená" do karosérie zvýrazňují modré LED diody. Zatímco u Nissanu Leaf musejí proudění vzduchu kolem vnějších zpětných zrcátek usměrňovat vyčnívající světlomety, u konceptu Esflow to není nutné, protože zrcátka nahrazují miniaturní zpětné kamery. Přední světla vozu skrývají vyklápěcí nabíjecí zásuvky zabudované do vzduchových přívodů pod nimi. Prioritou při navrhování kabiny byla úspora hmotnosti, přesto je dostatečně prostorná a pohodlná. Nejtěžšími díly v interiéru bývají elektricky ovládaná sedadla s ocelovým rámem a masivním čalouněním. U konceptu jsou sedadla napevno zabudovaná do stěny oddělující prostor cestujících od zavazadelníku a řízení a pedály s elektronickou vazbou se elektricky přizpůsobí postavě každého řidiče a preferované pozici při řízení.