Volkswagen prohrál spor. Čechům má vyplatit půl miliardy

19. 6. 2019 13:27
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Obvodní soud pro Prahu 8 zatím nepravomocně uznal nárok na odškodnění českých majitelů vozů koncernu Volkswagen v tzv. kauze Dieselgate. Naftové vozy koncernu byly vybaveny softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi. Společnost Volkswagen jim má podle březnového verdiktu zaplatit 533 milionů korun. Ve středu to oznámila společnost Safe Diesel, která část poškozených zastupuje. Upozornil na to server Seznam Zprávy.cz

Volkswagen prohrál spor s majiteli aut proto, že se v požadované lhůtě nevyjádřil k jejich žalobě. Soud tedy vynesl takzvaný rozsudek pro uznání. Vyhověl 2435 lidem, kteří žalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podali.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Hauke-Christian Dittrich

Další čtení

ilustrační obrázek

Tropické teploty mění návyky konzumentů, roste zájem o nealko pivo a pivní mixy

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rodičovská kontrola selhala. Děti se na internetu učí podvádět, extremisticky radikalizují a obnažují se cizincům

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ